Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z centralnym zamkiem w pilocie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma Meganke z 2001r. mam problem z pilotem od centralnego zamka(jest on wbudowany w kluczyk)-auto otwiera lub zamyka się praktycznie tylko wtedy gdy trzymam kluczy przy szybie kierowcy lub pasazera i musze stać przy aucie minimun 20 cm...W serwisie renault jedyne co potrafia mi powiedziec i zrobić to wymienić bateryjke w kluczyku którą już wyminiłem chyba ze 100 razy...Proszę o radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak mam taki czarny prostokącik po lusterkiem i wychodzi z niego kabel pod podsufitkę...celuje w niego to mogę otworzyć auto nawet z odległości 50 cm...nadal mogę pomarzyc żeby otworzyć autko jak np ide z zakupami z wiekszej odległości.Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

 

[ Dodano: 2009-04-15, 12:30 ]

aha na desce rozdzielczej przy szybie w dwóch narożnikach mam jeszcze jeszcze takie obrotowe...nie wiem jak to nazwać-wyglądają jak mikroskopijne głośniczki-jak w nie celuje też wtedy drzwi sie otwierają lub zamykają.W piątek wrzucę na forum fotki w razie niejasności.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz kluczyk na podczerwień, żeby otworzyć/zamknąć auto kluczyk musi się widzieć z tym ciemnym kogutem koło lampki przy wstecznym lusterku wew. to tak jak telewoizora nie zalaczysz przez ścianę, dokłądnie ta sama zasada.

 

a te "głośniczki" <ok> to czujki ultradźwiękowe autoalarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie łapiesz... podczerwień to światło, światło nie przechodzi przez metal, ani beton. Sprawdź, czy Polo otworzysz trzymajac pilota nie przy szybie a przy kaloryferze. Jeśli tak, to Polo jest na radio a nie podczerwień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Klucz na podczerwień ma diodę nadawcza przy grocie klucza, klucz na radio nie posiada diody. Taka jest różnica miedzy kluczami.

Jeśli słabo działa klucz na podczerwień to można sprawdzić czy odbiornik wbudowany w podsufitkę nie jest zalany lub zaparowany. Jeśli jest to należy wyczyścić. Koniecznie radze sprawdzić resztę elementów odbiornika( zanieczyszczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem podobny problem musialem trzymac kluczyk przy samej szybie i męczyć się z otwarciem ale tak jak piszą koledzy podczerwien nie ma za dużego zasiegu i musi widziec sie z tym odbiornikiem pod lusterkiem ale u mnie byl jeszcze taki prblem że ta dioda w pilocie poprostu odlutowała sie i tak słabo łapal teraz po przylutowaniu jest o niebo lepij <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich ;-) ja natomiast mam problem z otwieraniem drzwi mam meganke z 2000 roku i od kilku dni jest taz ze jak zamkne auto pilotem to go nie moge pilotem otworzyć tylko kluczykiem cale szczescie ze jest taka mozliwosc i moze wie ktos co to moze byc bo nie lubie jak mi cos nie dziala pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barnej, jak słychać siłownik przy otwieraniu i zamykaniu,to musisz sprawdzić cięgno przy zamku. Bez zdjęcia tapicerki się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest jeszcze taki motyw ze dzis sie troszke przy tym bawilem i jak siedzialem a wsrodku to zamykal i otwieral bez problemu i czy moglo by sie tak dziac przez ta deszczowa pogode bo zaczelo sie tak dziac po kilku dniach deszczu a auto niestety stoi na polu a wczoraj i dzis slonce przyswiecilo i zamek zaczol dzialac niewiem tylko na jak dlugo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!