Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy ktos rozbierał tylne drzwi w Renault Sce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim scenicu II tylna szyba po prawej stronie wyzionela ducha tzn podczas jazdy po drodze gruntowej byla uchylona (male wertepki ale wolno) no i pozniej auto stalo sobie godzinke z szyba uchylona a ona sama zjechala w dol i potem przy probie podniesienia-kaput ani drgnie,probowalem ja lekko podciagnac bo myslalem ze sie moze zaklinowala no i tylko pogorszylem sprawe bo zrobila sie luzna......wiec rozebralem tapicerke na drzwiach-tylko ta ktora jest wokil klamki ze tak to nazwe ale zbyt wielkiego dojscia to nie daje.Moze ktos wiej jak sciągnac calosc bo na razie mam dwa kijki ktore podpieraja szybe zamknieta na stale(calkiem jak w 126P <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie ostatnio rozbierałem tylne drzwi w scenicu. Cała tapicerka jest na zatrzaskach.

Rzecz banalnie prosta:

1. odkręcasz śrubkę pod klamką wewnętrzną (śrubka pod zaślepką) - klucz torx

2. odkręcasz śrubę (l;ub dwie) trzymającą boczek na dole

3. łapiesz sympatycznie boczek i ciągniesz do góry pionowo - mocno lecz z umiarem.

4. po podniesieniu musisz odłączyć (od wewnątrz):

a) wtyczkę od otwierania szyby (zatrzaskowa),

:mrgreen: linkę klamki - wystarczy zdjąć osłonkę (podważasz lekko śrubokrętem),

c) wtyczkę głośników (zatrzaskowa),

d) wtyczkę dolnego oświetlenia drzwi.

Całość operacji - około 15 minut i masz dostęp do prowadnic szyby.

Jak zajdę to dołączę zdjęcia zdjętego boku z mojego scenica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie. Napiszcie czy wyjaśniliście problem opadającej szyby. U mnie sytuacja była podobna, tylna prawa szybka również sobie sama zjechała, a połączone to było z wodą w schowku pod nogami kierowcy i całodziennymi opadami deszczu dnia poprzedniego. Nieszczelności auta jeszcze nie zlokalizowałem, obawiam się natomiast, że jeśli gdzieś wilgotnieją przewody to mogą zacząć się dziać dużo gorsze rzeczy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gocek1_pl - czy masz drożne z przodu na podszybiu otwory odprowadzające wodę ? Sprawdz również czy nie masz wody pod nogami kierowcy. Często zamakają bowiem przewody (pod siedzeniem kierowcy po wyjęciu szufladki są bezpieczniki) i jak podcieka woda to lubią zamakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Właśnie ostatnio rozbierałem tylne drzwi w scenicu. Cała tapicerka jest na zatrzaskach.

Rzecz banalnie prosta:

1. odkręcasz śrubkę pod klamką wewnętrzną (śrubka pod zaślepką) - klucz torx

2. odkręcasz śrubę (l;ub dwie) trzymającą boczek na dole

3. łapiesz sympatycznie boczek i ciągniesz do góry pionowo - mocno lecz z umiarem.

4. po podniesieniu musisz odłączyć (od wewnątrz):

a) wtyczkę od otwierania szyby (zatrzaskowa),

:P linkę klamki - wystarczy zdjąć osłonkę (podważasz lekko śrubokrętem),

c) wtyczkę głośników (zatrzaskowa),

d) wtyczkę dolnego oświetlenia drzwi.

Całość operacji - około 15 minut i masz dostęp do prowadnic szyby.

Jak zajdę to dołączę zdjęcia zdjętego boku z mojego scenica :)

 

Zrobiłem do kroku 3 (odkręciłem na dole, przy klamce i przy sterowaniu szyby), podniosłem do góry - ale coś mi jeszcze trzyma na środku! Jakiś taki biały plastik jest przykręcony do ramy (tyle widzę).

 

Nie chcę się z tym mocno szarpać, żeby nie połamać. Do żadnej wtyczki teraz się nie dostanę bo boczek mogę odsunąć rogami max 2 cm.

 

Macie pomysły co mi tam jeszcze może trzymać boczek na drzwiach?

 

Dzięki!

 

Dodano: 26 sie 2011 - 15:25

Ok poszło. Musiałem wyjąć sterowanie szybą i tam była jeszcze jedna śrubka przytwierdzająca boczek do ramy.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!