Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zbiornik par paliwa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Gaśnie po około 2-3 sekundach. Dzisiaj chciałem wyczyścić elektrozawór. W tym celu wyczyściłem go szmatką z zewnątrz, lekko przedmuchałem otwory i sprawdziłem styki. Po tym zabiegu obroty falowały. Przy dojeździe do skrzyżowania przy wciśniętym sprzęgle samochód gasł, podobnie na postoju pofalują trochę i gaśnie. Obstawiam, że to będzie wadliwy elektrozawór. Czy odpowiada on również za odpowietrzenie zbiornika? Czy sprawność (szczelność, przepuszczanie powietrza) najlepiej sprawdzi mechanik czy elektryk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale dla pewności chcę sprawdzić czy któryś z przewodów lub filtr nie jest zapchany. Powoli decyduję się na zakup nowego elektrozaworu. Ze sprawdzeniem tych przewodów to do mechanika czy elektryka, bo już sam nie wiem (mechanik wysyła do elektryka, a elektryk do mechanika)? Sam nie mam warunków, żeby sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie między elektrozaworem a filtrem mogę przedmuchać. Ale jak sprawdzić drugi to nie wiem. Nie wiem jak odkręcić tą końcówkę, nie mam tego specjalnego klucza. Jak sprawdzić czy filtr nie jest zapchany? Da się sprawdzić elektrozawór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam ten przewód jest sztywny, próbowałem go ściągnąć ale nic nie ruszyło. Ma jakąś białą obwódkę. A jak już go zdejmę to wystarczy tylko przedmuchać? A jak sprawdzić ten pochłaniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma jakąś białą obwódkę

Pewnie opaska? Ale nie widzę tego więc trudno powiedzieć.

Pewnie przedmuchać, nie wiem czy to się da rozebrać. Wygląda na sklejoną puszkę, ale w środku jest pewnie nasypany węgiel. Generalnie element ten jest niewymienialny, no chyba, że ulegnie mechanicznemu zniszczeniu. Zresztą nie ma powodu, żeby go wymieniać bo po co.

Przyszło mi jeszcze jedni do głowy. Spróbuj zaślepić tą rurkę od filtra i zobacz co się będzie działo. I jeszcze jedno, czy ten przewód jest cały? Nie ma gdzieś na nim pęknięcia? Bo jak tak analizuję to jak go ściskasz to może ta dziurka się otwiera, silnik dostaje lewe powietrze i gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o najważniejszym, wszystko dzieje się na rozgrzanym silniku. Czyli w warunkach działania elektrozaworu. Przewód sprawdzałem, jest cały. Dziś zatkałem przewody dochodzące do elektrozaworu i obroty falowały tak jak po czyszczeniu. Którym otworem przedmuchać puszkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem pochłaniacz jest cały. Przy lekkim ściskaniu słychać, że jest nasączony. We wtorek wymieniam elektrozawór. Dodatkowo zauważyłem, że wlew paliwa jest zakurzony także trochę od wewnątrz. Czasami po jeździe w okolicach otworu odpowietrzenia tego pochłaniacza jest mokro (podczas jazdy po suchych drogach). Czy to oznacza, że działa on prawidłowo?

 

 

Problem prawie rozwiązany. Podmuchałem w rurkę łączącą pochłaniacz i elektrozawór, rurki od kolektora z trójnikiem, w dwa otwory w pochłaniaczu. A najważniejsze, wlew paliwa był cały zakurzony, więc kompresorem też podmuchałem, przeczyściłem i wszystko ładnie chodzi. Tylko elektrozawór mógł się uszkodzić. Prawdopodobnie przytkana była rurka od wlewu paliwa. Podczas pracy było słychać zasysanie powietrza, również po odkręceniu. Prawdopodobnie tworzyło się ciśnienie w baku i pobór paliwa stawiał opór. Teraz zaciśnięcie wężyka między elektrozaworem i pochłaniaczem nie zmienia pracy silnika, pracuje bez zmian.

 

 

Jak odłączyć tą sztywną rurkę od wlewu paliwa przy pochłaniaczu? Załączam zdjęcie.

post-13549-1242504781_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest to szybkozłączka, spróbuj wcisnąć albo wyciągnąć ten biały element. Jak to nie pomoże, to próbuj zdjąć tą rurkę, z sunąć. Wyraźnie widać , że jest ona nasunięta na oliwkę.

Albo złap za rurkę,dociśnij do filtra, a drugą ręką odciągnij od filtra złączkę, spróbuj czy się obraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie udało mi się zdjąć tej końcówki. Zdjąłem tą gumową, zablokowałem zawór przy wlewie, zatkałem odpowietrzenie i przedmuchałem. Nie wiem czy coś to dało, ale wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!