Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Coś bzyczy w lusterku wstecznym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu coś bzyczy w desce rozdzielczej.

Już kilku speców nasłuchiwało i twierdzą, że to jakiś przekaźnik albo co.

Ogólnie uważają, że jest to dźwięk prądu. Dla mnie to brzmi bardziej jak dźwięk wiatraczka w komputerze, któremu kończy sie łożysko.

Dźwiek jest stosunkowo cichy ale denerwujący. Słychac go tylko przy wyłączonym nawiewie, jak nawiew się włączy to już na najniższym biegu go zagłusza.

Ciężko powiedziec z którego miejsca dokładnie się wydobywa ale gdzieś okolica włącznika dmuchawy.

Słychac już przy włączonej samej elektryce, silnik nie musi byc uruchomiony.

Jakieś pomysły co to za licho?

 

P.S.

Wersja z automatyczną klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylatorek ktory znajduje sie w obudowie w podsufitce, jest taka krateczka miedzy dwoma oslonami przeciwslonecznymi...

wciaga on powietrze z kabiny w celu pomiary temp wenwatrz (wlasnie przy klimie auto)

 

P.S SORRY mala pomyleczka, ten wentylatorek jest w lusterku wstecznym...w mr-ach to sie nazywa mikroturbina :-) i jest polaczona z czujnikiem wilgotnosci

b34a0c44faaf8c49m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę wieczorem i dam znac.

 

[ Dodano: 2007-04-10, 17:51 ]

Oj tak, tak!!! Miałeś rację. To ta turbinka bzyczy. A mnie się zdawało że w desce :-P .

Teraz tylko pytanie czy da się ją jakoś ratować czy muszę kupić nową...

 

ciesze sie ze moglem pomoc, moze sprobuj to przesmarowac jakos ale nie powiem ci jak bo tego nie rozbieralem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymianiałem taką turbinkę w clio - jesli jest taka sama jak w megane to kosztuje 79zł (w ASO)...

Smarowanie nie wiele dało, jak bardzo bzyczy trzeba kupić nową. Moja w MII ma już ponad 60 tyś. przebiegu i nie przeszkadza tak jak w clio po 50 tyś...:-)

Na podstawie twoich objawów - ja bym zostawił tak jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie brzęczy gdzieś koło wlotu nawiewu tak jakby jakiś silniczek się kręcił i stuka dość głośno i nie mam pojęcia co to i zaczyna stukać z chwilą przekręcenia kluczyka w stacyjce ,dmuchawa wyłączona proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołączam sie do tematu. Z tym że problem dotyczy Scenica II 1,9DCi, 2004 - bzyczenie pod kokpitem.

 

Problem (nie problem, nie wiem) jak w temacie. U mnie z okolicy kokpitu dochodzi

dziwny dzwięk bzyczenia, buczenia podobny do buczenia obciążonego transformatora.

Jest dużo bardziej słyszalny przy zimnym silniku, po uruchomieniu auta. Później słabnie.

W lecie (w cieplejsze dni) nie był słyszalny, albo był tak cichy że go nie słyszałem.

Wykluczyłem dmuchawę i radio z CD. Samochód ma klimę automatyczną.

Miał ktoś takie objawy w Scenicu? Może ktoś zaobserwować to 'zjawisko' i potwierdzić, że to turbinka?

 

[ Dodano: 2007-10-10, 15:57 ]

Ups!

Przysłuchałem się jeszcze raz i rzeczywiście buczenie dochodzi spod mocowania lusterka wstecznego. Czyli u mnie to też tubinka. W wolnej chwili spróbuję ją przesmarować olejem maszynowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie jest podobny objaw. Coś tak dziwnie buczy gdzieś pod deską rozdzielczą, w okolicy przedniej szyby. Wcześniej nie zauważyłem takiego objawu ale pojawił sie po tym jak byłem na przeglądze klimy (automat) i koleś mi nalał takiej pianki odgrzybiajacej do nawienów wewnatrz auta. Dzwięk ten nie zawsze wystepuję i pojawi się po włączeniu silnika, bez włączania dmuchawy. Czy to też może być ta turbinka przy lusterku wstecznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!