Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich na tym forum. Moje pytanie jest następujace czy wymienial juz ktos drazki kierownicze w swoim autku jezlei tak to jak sie od tego zabrac i czy duzo roboty. Pozdrawaimm

 

[ Dodano: 2009-04-29, 18:15 ]

Bo chciałbym sie jutro zabrac za to i prosze o wskazówki

 

[ Dodano: 2009-04-29, 19:04 ]

Nikt nic nie podpowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć ściągacz do przegubów kulistych przy McPhersonie.Można je wypiąć "na chama" czyli młotem ale po co psuć auto.Dla zasady samochód powinien być stabilnie podlewarowany.Porządne klucze płaskie do rozłaczenia przegubów przy maglownicy.Nie zaszkodzi mieć samozaciskowe"szczęki wieloryba" ale porządne a nie jakiś piclik.Wstępnie porównaj długości drążków a po wymianie i tak musisz pojechać na regulację zbieżności i ustawienia kierownicy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiąć koncówki od zwrotnicy, to małe miki. U mnie wystarczyło umiarkowane stuknięcie młotkiem w nie do końca owykęconą nakrętkę. Odkręcenie drążków od maglownicy, to już moim zdaniem, rzecz niemożliwa do zrobienia. Widziałem jak to robił mechanik. Auto na podnośniku, klucz (żabka) metrowej długości i pożądnie sie zapierał, żeby je powykręcać. Trzeba też pamiętać, że gwinty drążków zabezpieczone są klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja ostatnio zrobiłem podejście do wymiany drążków i niestety nieudane.

Za cholere nie miałem dostępu aby złapać kluczem za te jabłko co jest na końco drążka.

Skręciłem kierownice maksymalnie a i tak nic z tego.

Czy macie jeszcze jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi Ci o końcówki drąków kier ? Jeżeli tak to z kanału, ale jak to ori końcówki z 2001r to bez dobrej żaby (klucz do rur) możesz polec. Mam delikatnie zbieżny przód (nie czuć na kierownicy , nie widać na gumach tylko laser pokazał odchył), ori z 99r. Poległem ja , poległ diagnosta, trzeba niestety poczekać aż się wytłuką (już nie zbyt długo wg mnie) i wtedy nacina się je tarczką, dobre uderzenie młotkiem, troche WD40 i wtedy wykręcają się. Jeżeli twoje drgną, ominiesz całe powyższe ceregiele ale myśle , że kluczem je obrobisz i dalej nic z tego nie wyjdzie. Pożycz dobrą żabkę do rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chce wymienić zarówno końcówki (mam nawet ściągacz) jak i drążki.

To czy oryginalne to nie wiem. U szwagra w megane zmieniałem same końcówki drążków i tam chyba były oryginalne z 96r więc wiem że może być ciężko. Na szczęście ja chce zmienić cały komplecik.

O tym specjalnym kluczu już też myślałem chociaż wydatek 200 PLN to za dużo.

Żabe mam dosyć sporą tylko sęk w tym że nie miałem jak złabać za tą część półkulistą drążka. A czytałem że niektórzy tutaj sami wymieniali więc nie wiem czy to kwestia wersji silnikowej że nie ma jak złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tylko pytanie czy w 1.9 dci są takie same drążki jak w 1.6 16v?

I może wreszcie da ktoś konkretną odp. czy da się to wymienić we własnym garażu czy zostaje tylko jakiś warsztat?

Jak patrzyłem na drążek to od strony maglownicy jest odkręcany za pomocą dużego płaskiego klucza, przynajmniej ja tak mam ( 1.9 dci )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam pare pytań na temat drążków kierowniczych. A mianowicie chodzi mi o to czy w przypadku gdy występuje luz na tych drążkach to się go nie reguluje? w jaki sposób te drążki się zużywają bo mój mechanik stwierdził tak, i jak ewentualnie się je odkręca od maglownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Odświeże temat bo w innym głucho :P

Jaka firma będzie OK jeśli chodzi o końcówki drążka kierowniczego oraz sworznie wahacza? Czytam o TRW, Lemforderach a Sasic?

Czy razem z końcówkami drążka kierownicy trzeba wymienić drążki?

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!