Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Powietrze z komory silnika dostaje się do ka


marlabu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam MEGANE II z 2006 roku.

Powietrze przedostaje się spod klapy silnika do kabiny przez wlot powietrza na podszybiu w związku z tym jest dość ciepłe i z charakterystycznym zapachem.

Mój problem to uszczelka pod klapą silnika, która opadła razem z ,,matą" wygłuszającą widoczne na zdjeciu.

Czy ktoś wie dlaczego to opadło, czy otwór widoczny na zdjęciu pod mocowanien ramienia wycieraczki do odprowadzania wody powinien być podłączony do odpływu czy ,,deszczówka" leci bezpośrednio na matę wygluszającą.

post-16425-1241634759_thumb.jpg

post-1-1241634759_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam tak samo, uczelka wyraznie odstale od plastikowego podszybia w jej srodkowej czesci. Guma nachodzi na mate wygluszajaca a ona poprostu ciazy w kierunku silnika i tak sobie wisi. Nie powinna byc do czegos przymocowana? Jak sie ja reka podniesie to spokojnie idzie w gore jakies 5 cm. Moje fotki ponizej:

post-14325-1246651936_thumb.jpg

post-1-1246651936_thumb.jpg

post-1-1246651937_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale moim zdaniem opadająca uszczelka nie powinna mieć pływu na temperaturę zasysanego powietrza, ani tym bardziej na zapachy. Jak silnik jest suchy, to nie generuje wyraźnych smodków, a sama szczelina jest na tyle mała, że ciepłe powietrze nie powinno mieć wpływu na temperaturę ( tym bardziej, że jest klima)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladalem fotki komor silnika MII na allegro, przewaznie ta uszczelka nie odstaje ale znalazlem tez z odstajaca:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9091997

lub to:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8510563

 

[ Dodano: 2009-07-04, 11:12 ]

Ale jak klima nie chodzi a na dworze nie ma upalu to powinno wiec chlodnym powietrzem. Teoretycznie moze byc zasysane gorace powietrze z komory silnika.

 

[ Dodano: 2009-07-04, 11:13 ]

Ale jak klima nie chodzi a na dworze nie ma upalu to powinno wiec chlodnym powietrzem. Teoretycznie moze byc zasysane gorace powietrze z komory silnika.

post-14325-1246655966_thumb.jpg

post-1-1246655966_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Witam forumowiczów.

Nie chce zakładać nowego wątku więc podepnę się pod ten. Problem dotyczy maty która znajduje się pod szybą między silnikiem a kabiną kierowcy. Powinna ona być wykonana z materiału nie palnego. 2 miesiące temu wybrałem się w góry i na trasie pod górkę gdzie trochę zaszalałem i trzymałem meganke powyżej 3,5 tyś obrotów doszło do oderwania się kawałka maty który spadł na silnik i się zajął ogniem. Spod maski poszedł dym. Odczekałem trochę jak to przy pożarze i po 20 minutach po otwarciu maski na dole silnika tliła się jeszcze ładnym żarem owa mata. Problem rozwiązałem odrywają luźno wiszące elementy.

 

Jednak chciałbym to zrobić tak jak się powinno i wymienić całą tą matę. I tu moje pytanie: jak to się nazywa i gdzie tego szukać oprócz ASO ??

W ostateczności zawitam do autoryzowanego serwisu, ale jeśli istnieje możliwość wymiany tej maty przez zwykłego mechanika to czemu nie skorzystać.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

p.s.

A pytanie dodatkowe do użytkowników brzmi: czy wasza meganka po przejechaniu np 20 km, stygnie przez 2-3 godziny ?? Mam silnik 1,6 benzyna po wymianie płynu w chłodnicy. W trakcie jazdy temperatura silnika poniżej połowy na wskaźniku, ale silnik jakoś dziwnie długo pozostaje gorący. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie stanęło na tym że za wymianę w ASO nowej maty od nich, musiałbym zapłacić około 850 pln w tym 350 montaż. Więc poświęciłem trochę czasu i oderwałem luźno wiszące elementy maty tak by nic złego się nie działo. Jak dla mnie nie wpłynęło to na hałas pracy silnika w kabinie więc pozostawiłem to tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!