Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Czendler    0

Mam Scenica II z 2003 1.9 DCI. I dzisiaj keidy normalnei jak zwykle wsiadłem żeby go odpalić. Rozrusznik obrócił. Nagle wszystko zgasło(wyświetlacz, radio), auto nie odpaliło. I ogólnie mój Scenic to teraz trup. Nic nie działa(nawet sufitówki nie świecą) Jedyne co działa to zamykanie auta. Sprawdziłem bezpieczniki te które są wewnątrz i wszystko OK. Proszę bardzo o pomoc i jakieś sugestie... Moze ktoś miał taki przypadek

sergiu83    1

mała podpowiedź...

nawet sufitówki nie świecą
bo to wymaga prądu.

Czendler    0
Cięcie

Ale przecież zamykanie z karty działa i to bardzo dobrze...

Regulamin forum należy przeczytać ze zrozumieniem a nie tylko kliknąć akceptację :mrgreen: - Prezes

sergiu83    1

nie cytuj całego posta zaraz pod nim.. jest taki zapis w regulaminie. tak dla przypomnienia.

na zamki idzie impuls a nie ciągły pobór tak jak jest w przypadku normalnych "odbiorników"- miernik do ręki i pod maskę

Prezes    39

To wskazywałoby na akumulator. Zacznij od sprawdzenia klem. Bywa, że tak nagle padają - przerobiłem ostatnio u żony. Podjechała do sklepu i wsjo OK, wyszła i padaka, aku martwy. Ładowanie nic nie dało bo padł nagle na "zawał", wymiana na nowy, rozwiązała problem.

Czendler    0

Klemy sprawdziłem. W porządku jest..... Orientuje sie ktoś jakie są objawy zerwania paska rozrządu? Bo miałem wymienić miesiąc temu... ale czasu za bardzo nie miałem ostatnio..

I stąd moja wielka obawa czy to się nie zemściło teraz

pawelp2008    1
Orientuje sie ktoś jakie są objawy zerwania paska rozrządu

Zupełnie inne, to nie ma związku z brakiem prądu

zdunman    1

Czendler co ma rozrząd do braku prądu czy brak prądu do paska rozrządu? Sprawdź akumulator (każdy Ci to napiszę) i bezpieczniki pod maską.

sergiu83    1
(każdy Ci to napiszę)

i piszą. ale

Klemy sprawdziłem. W porządku jest.

Czendler    0

Tak się pytam, po prostu się wystraszyłem. Z akumulatorem nie miałem problemu nigdy. A dziś wsiadam do auta, naciskam start i samochód odezwał się jak zwykle, tyle że do końca nie odpalił i nagle wszystko zgasło...

sergiu83    1

i to jest właśnie objaw padniętego aku.. z dnia na dzień- weź miernik i go sprawdź. jak trzeba doładuj. jak problem się powtórzy to masz winnego.

zdunman    1

sergiu83 klemy to nie akumulator. Wypadałoby też zmierzyć napięcie na aku w stanie spoczynku i przy próbie odpalenia ? No i sprawdzić te wszystkie kabelki, które są przy klemach.

sergiu83    1
klemy to nie akumulator.

nie załapałeś wypowiedzi :mrgreen: miałem na myśli że mówisz żeby sprawdził aku a on sprawdza klemy - tak, Prezes mu tak radził ale...

Czendler    0

Aktualnie nie mam żadnego miernika. Stoję pod akademikiem na śląsku, bo przyjechałem po syna. Za niedługo ma przyjechać znajomy z kablami... Więc sytuacji to ja nie mam za ciekawej.

Nie znam się za bardzo na samochodach, ale jakoś nie chce mi się wierzyć że to akumulator, ponieważ właśnie te zamki ładnie się ryglują i kierunki podczas zamykania/otwierania dosyć mocno świecą. Ale zobaczymy. Gdyby to tylko aku byłbym szczęśliwy że jaaa

[ Dodano: 2009-05-07, 19:17 ]

Przepraszam ze piszę post pod postem, ale chce aby mój post był widoczny...problem nie leży po stronie akumulatora.. Nie wiem co się stało temu autu...

Wie ktoś jak ręcznie wyłączyć hamulec ręczny? Bo nie mogę samochodu zrzucić z hamulca parkingowego, zęby go na hol wziaść

aniewa    134

Odbezpieczyć i pociągnać za czerwoną rączkę w bagażniku. Należy uważać aby pojazd nie zbiegł, jeśli jest na pochyłosci. Sprawdź bezpiecznik przy dodatniej klemie na akumulatorze.