Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem, nic nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Scenica II z 2003 1.9 DCI. I dzisiaj keidy normalnei jak zwykle wsiadłem żeby go odpalić. Rozrusznik obrócił. Nagle wszystko zgasło(wyświetlacz, radio), auto nie odpaliło. I ogólnie mój Scenic to teraz trup. Nic nie działa(nawet sufitówki nie świecą) Jedyne co działa to zamykanie auta. Sprawdziłem bezpieczniki te które są wewnątrz i wszystko OK. Proszę bardzo o pomoc i jakieś sugestie... Moze ktoś miał taki przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cytuj całego posta zaraz pod nim.. jest taki zapis w regulaminie. tak dla przypomnienia.

na zamki idzie impuls a nie ciągły pobór tak jak jest w przypadku normalnych "odbiorników"- miernik do ręki i pod maskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wskazywałoby na akumulator. Zacznij od sprawdzenia klem. Bywa, że tak nagle padają - przerobiłem ostatnio u żony. Podjechała do sklepu i wsjo OK, wyszła i padaka, aku martwy. Ładowanie nic nie dało bo padł nagle na "zawał", wymiana na nowy, rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemy sprawdziłem. W porządku jest..... Orientuje sie ktoś jakie są objawy zerwania paska rozrządu? Bo miałem wymienić miesiąc temu... ale czasu za bardzo nie miałem ostatnio..

 

I stąd moja wielka obawa czy to się nie zemściło teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czendler co ma rozrząd do braku prądu czy brak prądu do paska rozrządu? Sprawdź akumulator (każdy Ci to napiszę) i bezpieczniki pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się pytam, po prostu się wystraszyłem. Z akumulatorem nie miałem problemu nigdy. A dziś wsiadam do auta, naciskam start i samochód odezwał się jak zwykle, tyle że do końca nie odpalił i nagle wszystko zgasło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sergiu83 klemy to nie akumulator. Wypadałoby też zmierzyć napięcie na aku w stanie spoczynku i przy próbie odpalenia ? No i sprawdzić te wszystkie kabelki, które są przy klemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie mam żadnego miernika. Stoję pod akademikiem na śląsku, bo przyjechałem po syna. Za niedługo ma przyjechać znajomy z kablami... Więc sytuacji to ja nie mam za ciekawej.

 

Nie znam się za bardzo na samochodach, ale jakoś nie chce mi się wierzyć że to akumulator, ponieważ właśnie te zamki ładnie się ryglują i kierunki podczas zamykania/otwierania dosyć mocno świecą. Ale zobaczymy. Gdyby to tylko aku byłbym szczęśliwy że jaaa

 

[ Dodano: 2009-05-07, 19:17 ]

Przepraszam ze piszę post pod postem, ale chce aby mój post był widoczny...problem nie leży po stronie akumulatora.. Nie wiem co się stało temu autu...

 

Wie ktoś jak ręcznie wyłączyć hamulec ręczny? Bo nie mogę samochodu zrzucić z hamulca parkingowego, zęby go na hol wziaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbezpieczyć i pociągnać za czerwoną rączkę w bagażniku. Należy uważać aby pojazd nie zbiegł, jeśli jest na pochyłosci. Sprawdź bezpiecznik przy dodatniej klemie na akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!