Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek płynu przekładniowego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Forum przeglądam już od jakiegoś czasu i znalazłem tu dużo porad oraz odpowiedzi na moje pytania. Wszystkim aktywnym użytkownikom dziękuję za dotychczasową pomoc.

Jakiś czas temu (może koło 7-8 miesięcy temu) pojawił się problem z wyciekającym płynem przekładniowym. Od tego czasu wlałem już całą litrową butelkę płynu do auta, a w zeszłym tygodniu kupiłem już nową. Zastanawiam się na ile poważny to jest problem. Kiedy dwa tygodnie temu byłem na przeglądzie technicznym, diagnosta powiedział mi, że muszę sobie uszczelnić miejsce, w którym jest wyciek. Mówił o miejscu gdzie łączy się jakby drążek kierownicy z czymś tam i że tam dochodzą dwa jakieś przewody i że nie powinno być problemu z uszczelnieniem tego... Jak już się pewnie domyślacie ;-p nie jestem znawcą mechaniki samochodowej więc pojechałem do warsztatu gdzie mechanik powiedział mi, że tego nie da się uszczelnić i że do wymiany jest maglownica. Nie wiem co o tym myśleć ponieważ regeneracja maglownicy to już są duże jak na moją kieszeń koszta. Zastanawiam się czy jest jakaś możliwość, aby samemu sprawdzić stan maglownicy. Czy się tym nie przejmować i dalej dolewać ten cholerny płyn?

Dodam, że mowa o Megance z 98 roku 1,4e silnik e7j ze wspomaganiem.

Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik ma racje. Magiel do regeneracji lub wymiany. Regeneracja powinna skończyć sięw okolicach 500zł. Jeżeli to dla ciebie dużo to na razie dolewaj litr na 7 m-cy to jeszcze nie tragedia ale problem będzie się powiększał. Koszt regeneracji zależy od uszkodzenia bądź nie tłoczyska (zarysowanie). Być może poleciały tylko uszczelniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!