Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 TCE 16V 130km... co o tym sądzicie??


jaqo

Rekomendowane odpowiedzi

Co do spalania to ja jeżdże głównie krótkie odcinki po mieście tak 5-10 km w jedną stronę i niestety spalanie wysokie bo około 10-11 litrów ale spodziewłaem się tego przy takiej jeździe. Do tego mam przejechane dopiero 1800 km więc jeszcze nie ułożył się silnik do końca wiec może spalanie odrobinę spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie silnika czyli dokładnie wskaźnik temperatury na liczniku? To zależy gdzie umieścili czujnik temperatury w silniku czy w boku w termostacie na dole czy w chłodnicy(tam dłużej trwa). A najszybciej wskaźnik temp rosło jak czujnik jest zamontowany na górnej głowicy i dłużej utrzyma optymalna temperaturę po wyłączeniu silnika.

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przymierzam sie do Scenika z 1,4TCe z 2013 roku, czy są już jakieś konkretne opinie o zawodności tej jednostki napedowej ?

Jakoś nie napotkałem na negatywne opinie, 1.4 TCe nie ma żadnych znanych na ten moment problemów, które można by zakwalifikowac jako potwierdzone przez wiekszą ilość użytkowników i jakoś nikt specjalnie się nie skarżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

athlon64x4 - robiłeś chip czy masz PowerBoxa ?

 

Widzę, że przebiegi macie niewielkie mimo to dzięki za wszelkie sugestje.

W moim obecnym 2,0 16V olej zmieniam co 15-18kkm, filtr oleju co 7-8kkm.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witman co daje wymiana filtra oleju co 7-8 tys. i jak to robisz przy pełnym stanie oleju? Może chodziło Ci o filtr powietrza?

Odręcam tak jak przy wymianie oleju, po odstaniu olej jest w misce olejowej, trochę jest w filtrze, więc przy odrkęcaniu warto podłożyć coś pod filtr by nie usmarować bloku, wręcam nowy i ewentualnie uzupełniam stan.

 

Dodano: 19 paź 2014 - 10:07

Znalazłem w końcu SIII 1,4TCe 2013r przebieg 10kkm. Silnik ECO2 po modernizacji. Wrażenia z jazdy bardzo dobre, zbiera się lepiej od 2,0 16V. Spalanie przy normalnej jeździe 6,3/100, autostrada tempomat 140km/h, 2 osoby, trochę bagażu 7,4/100 przy szybsze jeździe 150-160km/h 8,1/100 w mieście jeszcze nie sprawdziłem :-)

Jadąc na długiej prostej bez wzniesień na tempomatcie 92km/h komputer pokazuje spalanie 5,2-5,3/100, więc przy super emeryckiej jeździe można zejść grubo poniżej 6/100.

Silniczek 1,4TCe jest rewelacyjnie cichy praktycznie go nie słychać, kultura pracy zdecydowanie lepsza jak 2,0 16V na którego też nie narzekałem.

Zastanawiam się czy ten 1,4TCe nie jest już przypadkiem podkręcony, bo aż trudno mi uwierzyć, że zbiera sie lepiej od 2,0 16V, którego nadal użytkuję.

Słyszałem kiedyś od dilera w salonie, że praktycznie wszystkie 1,4TCe ECO2 miały po 140KM, co prawda w dokumentach mam 96kW co daje 130,5KM.

Może diler podniósł moc, gdyż auto jeździło jako demonstracyjne co by się lepiej sprzedawało :-) Zobaczymy niebawem co pokarze pomiar na hamowni :-)

Na rynku niemieckim i szwajcarskim były kiedyś w sprzedaży MIII GT 1,4TCe z mocą 160KM

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy ten 1,4TCe nie jest już przypadkiem podkręcony, bo aż trudno mi uwierzyć, że zbiera sie lepiej od 2,0 16V, którego nadal użytkuję.

turbina, paaanie

 

Dodano: 19 paź 2014 - 15:13

wolnossaki to już przeżytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w końcu SIII 1,4TCe 2013r przebieg 10kkm. Silnik ECO2 po modernizacji.

Możesz powiedzieć czego dokładnie dotyczyła ta modyfikacja? Może to tylko zmiana softu sterującego? Jeśli to faktycznie coś poprawiło to może warto pogadać w serwisie żeby zrobili aktualizację przy najbliższym przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!