Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 TCE 16V 130km... co o tym sądzicie??


jaqo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

W 2010 roku była poprawka oprogramowania sterownika wtrysku, pierwsze wersje 1,4TCe pożerały dużo paliwa. Pierwsze wersje miały mniejszą moc 122KM. Czy w modelu ECO2 były jakieś mechaniczne zmiany trudno powiedzieć, postaram się coś dowiedzieć u zaprzyjaźnionego mechaniora z serwisu Renault.

Jako ciekawostkę dodam, że na Cyprze w salonach Renault dostepne są nadal nowe SIII z 1,4TCe, oraz MIII 1,4TCe i 2,0TCe 180KM :-) Na początku 2014 były jeszcze w salonach Czeskich.

http://www.renault.com.cy/cars_scenic_technical.shtm

 

Dodano: 18 cze 2015 - 08:58

Przejechałem już 8500km na liczniku 21000km, średnie spalanie trasa/zakorkowane miasto 9,05L/100 oczywiście gazu :-) jak dla mnie to bardzo dobry wynik w poprzednim 2,0 16V średnią miałem 10,8/100 gazu.

Jak dotąd zero problemów.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę dodam, że na Cyprze w salonach Renault dostepne są nadal nowe SIII z 1,4TCe, oraz MIII 1,4TCe i 2,0TCe 180KM :-)

 

Wydawało mi się to mało prawdopodobne, jednak odwiedziłem ich stronę i nie ma dostępnego silnika 1.4 TCe. Jest TCe 130 o pojemności 1198 ccm czyli obecne 1.2 TCe 130 KM... 2.0 TCe jest o mocy 220 KM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie ma, były na przełomie 2014/15 roku na 100% :-)

Ostatnio bytałem w ASO i zapytałem mechaników czy były jakieś problemy z tymi silnikami w odpowiedzi nie pamietają, aby coś się z nimi działo poza początkowymi rocznikami od 2009, że dużo paliły. Ja tam ze spalania jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Chciałbym odgrzebać troszkę temat. Ponieważ poszukuję samochodu Megane III kombi lub Scenic III z roczników >2010 i zastanawiam się nad modelem z tym silnikiem chciałbym zapytać szanowne grono o trwałość turbosprężarki oraz koła dwumasowego w tym silniku oraz/lub inne awarie, które trapią ten silnik. Na forach są informacje o tym silniku jednak z małymi przebiegami rzędu tam 60-100k km mnie interesuje jak te silniki zachowują się przy 150-200k km? gdzie te podzespoły mogą już być do wymiany. Mam złe doświadczenia z turbo i wole zapytać jak to jest w tej benzynie przy większych przebiegach przed zakupem. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup 1,4TCe był u mnie wypełni świadomy po zebraniu wielu danych i opinii, obczytaniu forów naszych i zagranicznych nie znalazłem jak do tond negatywnych opinii czy narzekań na ten silnik, ja mam najechane 80kkm i 50kkm, oba jeżdżą na LPG 5.gen, z mocą po "dopieszczeniu" ~160KM, znam kilku użytkowników z przebiegami powyżej 150kkm i wszyscy są zadowoleni, jedyne narzekania były w początkowych modelach na spalanie, później wyszedł nowy soft, ale to też była kwestia umiejętności operowania pedałem gazu, szczególne jak ktoś przesiadł się z wolnossącej benzyny na turbo. Jak dla mnie spalane 9,6-10,2 w mieście typu Wrocław to normalka, siostry Nissan 1,5dci 110KM wciąga 8,3-8,8, a zimą nawet ponad 10. Na trasie przy bardzo spokojnej jeździe udało się zejść poniżej 5,4 (Scenic) i 5,2 w Megi.

Co do turbiny w 1,4TCe, pompuje jedynie (0,4-0,6 bara) w porównaniu do diesli to trzy krotnie mniej, więc wytrzymałość jest dużo większa, bo to proste turbo bez zmiennej geometrii łopatek i tanie.

Nie słyszałem, aby ktoś wymieniał dwumasę w 1,4, wcześniej miałem SI i SII 2,0 z dmumasą, znajomy ma od nowości Lagunę 2,0T 2004r. najechane już ponad 300kkm, dmumasa sprawna i turbo dmucha, a koleś ma naprawę ciężką nogę.

Co do wcześniejszych 2,0 16V F4R od nowości potrafiły zasysać olej przy dłuższej trasie autostradowej (130-150km/h) jakieś 0,2/1000km, 1,4TCe nie bierze nic !

Dla mnie największą zaletą jest kultura pracy tego silnika, jest zaskakująco cichy na biegu jałowym praktycznie go nie słychać, a przy 140km/h słychać w aucie jedynie pęd powietrza lub opony zimowe :)

Na koniec dodam jeszcze, że 1,4TCe nagrzewa mi się szybciej jak wcześniejszy 2,0 16V F4R.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ja niestety nie mam dobrych doświadczeń z turbinami akurat w dieslach miałem same problemy z nimi jak i z dpf. Miałem auto z 1.6 16V MII i nie było żadnych problemów z autem. Co do brania oleju przez ten silnik to pierwsze słyszę o takiej przypadłości. Pociesza to co piszecie o tym silniku 1.4tce muszę się nad tym zastanowić. Dziwi mnie że nie ma tematów o tym silnik np o wymianie turbin czy dwumasy. No ale kto wie może faktycznie są to jeszcze za świeże silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ f1e ] Na szczęście w TCe nie takich wynalazków, więc nie masz się czym przejmować, ani pamiętać o jakiś zasadach. Zadbaj jedynie o terminową wymianę płynów eksploatacyjnych i filtrów oraz stan bieżnia na oponach :-)

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!