Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
mlabun

Megane I phI łożysko do wymiany

Recommended Posts

mlabun    0

Witam. Mam megane 1,6 RT 8V. Kończy mi się któreś z łożysk. Na prostej robi się głośno już przy ok 50km/h. Hałas się potęguje przy skręcie w prawo. Czy dobrze się domyślam że chodzi o prawe przednie łożysko? Nie próbuję nasłuchiwać które to bo wiem że odgłos uszkodzonego łożyska może się przenosić na drugą stronę. Jaki może być koszt wymiany? Bardzo proszę o podpowiedzi

gacek_fm    0

Ja mam podobnie tylko inne auto, więc dołączam się do pytania. :-/

bronius    4

żeby sprawdzić które to łożysko to bierzesz lewarek i podnosisz odpowiednią stronę auta i kręcisz kołem, jak będzie szumieć przy obracaniu to znaczy, że to to koło

łożysko przód ok 120-130 zł a tył to ok 60-80 zł (np SNR)

wymiana z tyłu jest bardzo prosta, jak masz prasę to sam dasz radę, gorzej z przodem bo jest sporo rozbierania

janksz    0

Jezeli hałas potęguje sie przy skręcie w prawo, to na bank masz uszkodzone łożysko lewe. Koszt wymiany zalezy od ceny łożyska i ceny robocizny mechanika.

kolek    0

łożystko do megane II do przodu kosztuje 170zł...

gacek_fm    0

Jak pytałem w ASO to koszt łożyska bez montażu to 240 zł, w sklepach około 150-180 :-/

bronius    4

mlabun pyta się o megane I ;-)

do megane I najlepiej kupować łożyska SNR (ta firma robiła na pierwszy montaż) są trwalsze od np SKF bo mają łożysko z kulkami

Lewy    10

SNR - 80zł. Kupowałem bardzo niedawno. Bardzo dobra firma, nie jakaś chińszczyzna.

Robertto    0

Ktoś mi mówił, że tylne łożyska są zespolone z jakimś większym elementem i koszt wymiany to ok. 500 zł. Czy ktoś mioże wie czy to prawda?

bronius    4

nieprawda, łożysko wciska się do bębna i po sprawie

P_r_z_e_m_o    155

Nie prawda!

Wszystko zależy jaki model i jaki rocznik.

Jedne maja łożyska niewymienne inne wymienne, że u Ciebie można je wymienić to sie ciesz, ja muszę zmieniać razem z bębnem. :cry:

bronius    4

u mnie w dwóch megankach samo łożysko się wymieniało więc nawet nie wiedziałem, że inni mieli mniej szczęścia ;-)

jesper22    0

Ja na jednym lozysku stracilem poł dnia, wkurzyłem się i drugie pojechałem wymienic do mechanika- koszt wymianyok 50 zł. Pozatym jedno łozysko kupilem oryginalne a drugie polskie zobaczymy które dłużej wytrzyma:)

lucifersam    0

Witam...

mam nadzieje, ze w temacie... a nie chce zakladac nowego watku.

od jakiegos czasu zauwazylem, ze pokonujac jakas nawet minimalna nierownosc mozna uslyszec charakterystyczny dzwiek, cos na podobienstwo dzwoniacego lancuszka, ktory by ocieral sie o asfalt. juz kilka razy probowalem 'na oko' wyczaic, co to moze byc, ale pod przy kolach nic sie nie ciagnie.

druga sprawa zwiazana jest z charakterytycznym (a jakze) 'szumieniem' podczas przyspieszania. wystarczy mocniej wdepnac gaz i mozna uslyszec nienaturalny szum pod samochodem.

bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi, co to moze byc i gdzie zaczac szukanie...

DrNO    6

co do szumu to moze opony... one tak maja ze przy przyspieszaniu inaczej szumia.