Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

łożysko do wymiany


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dopisze się do tematu.

Problem z autkiem jest następujący. W czasie jazdy tak powyżej ok. 40 km/h słychać z przodu nieregularne ciche i głuche dudnienie. Wydaje mi się że dźwięk nie narasta ze wzrostem prędkości.

Pytanie jest następujące czy jeśli jest to łożysko dźwięk byłby regularny i narastał ze wzrostem prędkości?

 

Dodam jeszcze, że podnosiłem na lewarku przód samochodu i koło lewe po zakręceniu od razu się zatrzymuje. Prawe się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce sprawdzone i są ok.

Mechanik twierdził, że to opona tak odbija z tyłu.

Po zamianie na zimówki 2 tylnych dalej jest taki dźwięk. Z przodu są opony nówki.

Dzisiaj jadę do innego żeby szukał przyczyny.

Zastanawiam się czy to może jakaś osłona na podwoziu się poluzowała i przy prędkości pod wpływem wiatru powoduje taki dźwięk.

Autkiem generalnie dobrze się jedzie - żadnych drgań na kierownicy, nie lata po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, podepnę się pod temat. Jakiś czas temu zauważyłem że powyżej 50 koła inaczej szumią przy skręcie w lewo. Domyśliłem się że to łożysko (przednie prawe), ale akurat nie miałem czasu się tym zając. Po przejechaniu zaledwie 200 km, łożysko się rozsypało. Koło wydaje wszystkie możliwe dźwięki, chrobocze, stuka, piszczy i tak głośno że włosy na głowie stają. Na szczęście niedaleko domu się to stało i jakoś powolutku się doturlałem. Jak podniosłem auto to koło praktycznie stoi w miejscu, nie da się nim obracać.

Moje pytanie brzmi czy można w takim stanie jakoś powoli podjechać do mechanika, czy teraz już tylko laweta, bo coś się może urwać lub jeszcze bardziej rozlecieć? czy piasta też może być do wymiany? :-/

Ktoś wie gdzie w Łomiankach dobrze to zrobią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki model i jaki rocznik.

Jedne maja łożyska niewymienne inne wymienne, że u Ciebie można je wymienić to sie ciesz, ja muszę zmieniać razem z bębnem. :cry:

 

Mógł byś troche rozwinąć to zagadnienie? Bo mam do wymiany lewe przednie łożysko, przy 80km/h tak buczy/szumi, ze radia sie nie da słuchac:( no i ile takie coś kosztuje (orientacyjnie) w naszym przypadku Kaleido?

 

Możesz jechać. Łożysko jest tak skonstruowane, że się nie rozleci przy jeździe (koło nie odpadnie) <szukaj>

pytanie jak długo można jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś troche rozwinąć to zagadnienie? Bo mam do wymiany lewe przednie łożysko, przy 80km/h tak buczy/szumi, ze radia sie nie da słuchac:( no i ile takie coś kosztuje (orientacyjnie) w naszym przypadku Kaleido?

To dotyczy tyłu. Tam mogą być bębny lub tarcze. W obu przypadkach mogą być tarcze/bębny zintegrowane z łożyskiem lub bez łożyska przykręcane do piasty z łożyskiem. Jedni wymieniają same łożyska wyciskając je z tarczy/bębna inni kupują zintegrowane i wymieniają całość.

Z przodem nie ma takich dylematów. Tarcza przykręcona jest do piasty w której jest łożysko. Trzeba zdjąć piastę wycisnąć stare łożysko i wprasować nowe.

Koszt łożyska ? Chm ? nie wiem zależny jakiej firmy kupisz. Dialogys dla modelu Kaleido 1,6 16V podaje 37x72x37 (7701205779) Nie wiem jaki masz silnik, z innym silnikiem może być inaczej. Bo D pokazuje też inny rozmiar 40X84x38 ale nie jest on aktywny, czyli u mnie nie podejdzie. Sprawdzisz w sklepie mają odpowiednie katalogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Może dla uzupełnienia powyższych informacji o wymianie łożysk,dorzucę parę fotek z wymiany łożysk w bębnach,w megane I :P czas pracy jakieś 40 minut .

Do wymiany ,potrzebne było: piwko , młotek,klucz do kół,nasadka 30 mm,szczypce do pierścieni segera,

1467726253.jpg

prasa ,albo własny patent 8-) ,oczywiście para nowych łożysk,ja wybrałem SNR o wymiarach :

SZEROKOŚC:37mm

ŚREDNICA WEWNĘTRZNA:25mm

ŚREDNICA ZEWNĘTRZNA:52mm

dsc01734c.jpg

1. Zdjąć koło (wiadomo jak ,niema co się rozpisywać 8-) )

dsc09960j.jpg

2. Zdjąć kapsel z bebna.

dsc09961q.jpg

3. Zblokować ,bęben jak ktoś chce (ja tam zaciągnąłem ręczny :P )

i odkręcić nakrętkę z osi piasty -nasadka 30 mm,i zdjąć z ośki .

dsc09962n.jpgdsc09963y.jpg

dsc09964k.jpgdsc09965i.jpg

4.Gdy już mamy ściągnięty bęben ,wyjmujemy pierścień zabezpieczający,i od strony wieńca ABS ,wyciskamy stare łozysko na zewnątrz (można ,w ostateczności odpowiednią nasadką i młotkiem je wybić,bo i tak nie będzie potrzebne )

dsc09966w.jpg

5.Gdy już mamy wyjęte stare łożysko ,wciskamy nowe ,zabezpieczamy pierścieniem i zakładamy na ośkę ;-) ,

dsc09967xv.jpg1500195348.jpg

następnie dokręcamy nakrętkę ,sprawdzamy,czy niema luzów i czy beben się lekko obraca,zakładamy kapsel,a potem koło.

6.Kończymy piwko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!