Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

sprzęgło w podłodze


kossak

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

dziś w mojej Megane II 1,9 dCi w czasie jazdy zostało mi sprzęgło w podłodze. oczywiście brak mozliwości wrzucenia jakiegokolwiek biegu. zatrzymałem się gdzieś na poboczu i zgasiłem silnik. po chwili odpalam - jest ok, ale brak możliwości wrzucenia biegu. znowu zgasiłem - na sucho wchodzą biegi 1,2 i 3. wrzucam 1, sprzęgło - auto odpala i zrywa lekko do przodu :cry: . po tym moim błędzie auto nie daje oznak "życia". jedynie co działa to zamykanie i otwieranie drzwi i awaryjne. na tym niestety koniec. mam pytanie do fachowców - co mogłem zepsuć?? :-/

 

auto posiadam dopiero 2 tygodnie, przejechałem 1700 km i było super - do dziś.

 

przepraszam jeśli tekst jest niezrozumiały - ogólnie jestem na gorąco po zdarzeniu, potem laweta 70 km i nocka w pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, czytałem tego posta,

jak masz to zapodaj jakieś instrukcje,

na razie auto stoi w serwisie i czekam na telefon w sprawie zasilania bo nic nie działa, oprócz zamykania i awaryjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak:

wysprzęglik 640 zł + 1200zł robocizna

bezpiecznik 400A - 189zł

 

czy można dostać taki bezpiecznik poza ASO?

a z wysprzęglikiem się wstrzymam... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z wysprzęglikiem się wstrzymam...
możesz to bardziej rozwinąć???Przeciez tak nie da sie jeżdzić,trzeba wymienic wysprzęglik a jak wyjadą ze skrzynia to i sprzęgło.

Ja szukałem bezpiecznika poza ASO i niestety nie znalazlem.

Może gdzieś na szrocie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wopa , masz jakieś zdjęcia ?

 

[ Dodano: 2009-05-19, 17:54 ]

waldek708, nie tyle że się wstrzymam z wymianą, tylko szukam kto, gdzie i za ile mi to zrobi - jeździć się oczywiście nie da :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kossak,

Jeśli konieczna jest wymiana wysprzęglika to poza ASO ceny są następujące:

Wysprzęglik około 200 PLN

Wymiana około 400PLN - bez demontażu skrzyni raczej się nie obędzie.

i jak słusznie zauwazył waldek708 trzeba sprawdzić sprzęgło - około 1000 PLN. Do tego jeszcze płyn hamulcowy, olej do skrzyni (w razie potrzeby). TYle ja płaciłem jakiś rok temu.

Pozdrawiam,

 

Proszę doczytać w regulaminie o zasadach pisania postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie wiem co to jest WYSPRZEGLIK, bo takie okrślenie w serwisówce Megane nie istnieje. Troche to dziwne co twierdzi serwis. Jezeli pedał "wpadł w podłogę" to przyczyna może być tylko jedna: brak płynu hamulcowego w hydraulice pompy sprzęgła. Gdzie ten płyn uciekł? albo przewód sie przetarł (tak jak było u mnie) albo gdzieś się rozszczelniło. A to że auto było "ani mrumru" to normalne. Mnie jak pedał spadł na podłogę to całe szczęście, że sprzęgło było w położeniu jałowym. Dlatego mogłem zapalić silnik. Chwilę wcześniej jak auto było na 1 w ogóle nie mogłem zapalić. Komputer odciął wszystko.

 

Jeżeli WYSPRZĘGLIK to złacze hydrauliczne sprzęgła, to jest ono w środku sprzęgła i aby sie do niego dostać trzeba wymontować całą skrzynie biegów (tak pisze w serwisówce) co za bardzo nie jest prawdą. Przy odrobinie sprytu mozna obudowę sprzęgła wyciagnąć bez demontażu skrzyni a wtedy takze mozna wymienić złącze hydrauliczne.

Załaczam jak to wygląda przy silniku 1.9 dci (skrzynia ND0)

post-1915-1242768040_thumb.jpg

post-1-1242768040_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie wiem co to jest WYSPRZEGLIK, bo takie okrślenie w serwisówce Megane nie istnieje.
eee. wopa, czepiasz się.Jak nie wysprzęglik to może bardziej podpasuje Ci nazwa- siłownik hydrauliczny sprzęgła :D
Troche to dziwne co twierdzi serwis.
co jest dziwne??? Przecież zdiagnozowali usterkę,to ta część której nie umiemy poprawnie nazwać a i tak wszyscy wiedzą o co chodzi ;-) Tylko koszty robocizny katastrofalne

.Zabieraj kolego auto z ASO bo Cię z torbami puszczą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest dziwne???

 

A to jest dziwne, że rzadko kiedy to sie psuje(to akurat wiem napewno). Natomiast bardzo często "puszcza jakiś element" który mozna naprawić za grosze a ASO nabija kasę, że szlag trafił złącze. I na to trzeba uważać. To tyle w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie o to chodzi - jutro wrzucam auto na podnośnik u mechanika i zobaczymy co tam się dzieje - wiem tylko że coś kapało spod auta

jednie co mnie dziwi, to że mam płyn hamulcowy w zbiorniku wyrównawczym a sprzęgła nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na płyn jest wspólny. Tylko wyloty są: hamulec niżej a sprzęgło wyżej. Dlatego hamulec działa a przez sprzęgło sie wylało i nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!