Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic - dziwny dźwięk z silnika


szakal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od kilku dni jestem posiadaczem Scenica 2001 rok z silnikiem 1,9 DCI. Moje pytanie dotyczy pracy silnika w zakresie 2200 do 3000 obrotów. Mianowicie jazda na 2, 3, 4, 5 biegu w tym zakresie obrotów objawia się takim dźwiękiem (tyk tyk tyk). Przypomina to takie grechotanie jakby wrzucił śrubkę do metalowej miski. W aucie wymieniłem rozrząd, teraz czekam na wymiane oleju (komputer na wyświetlaczu pokazuje 3 kwadraciki z 6, wydaje mi się, że powinien pokazywać wszystkie, tak przynajmniej miałem w megance z silnikiem benzynowym). W moim aucie ponoć robiona była regeneracja wtrysków i zmieniana poduszka pod silnikiem. Auto łądnie pracuję. Turbinkę słychać, nie kopci na biało. Autko mało pali, także nie wiem co jest przyczyną. Chciałbym podkreślić, że kiedy silnik osiągnie obroty 3000 to to "grechotanie ustaje". Jeszcze jedno na postoju jak dodaję obrotów z zakresu 2200 do 3000 to nic sie nie dzieje. Tylko podczas jazdy. Proszę o pomoc kolegów i koleżanki forumowiczów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u jednego mechanika, cały dzień trzymał samochód i nie wie co to jest. Drugi mechanik mówi, że powoli kończy się turbina. Trzeci mechanik mówi, że może to być w wydechu, wyklucza turbinę. Normalnie nie wiadomo kogo słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będzie to odgłos z paska, jemu jak się coś dzieje to wydobywa się coś w rodzaju modulowanego wycia, a nie dzwonienia.

szakal, obejrzyj katalizator, jak się rozsypie to wydaje właśnie takie dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie po kolejnych wizytach w warsztacie wybrałem się do ASO Renault w Poznaniu (Auto Compol S.A.). Stwierdzili, że pasek rozrządu jest napięty jak struna i dlatego wszystko dzwoni. Trochę jestem zdziwiony bo miałem w maju wymieniany rozrząd (mechanik nie wymienił jakiś dwóch rolek bo powiedział, że są dobre). Mechanik nie jakieś tam ASO no ale robi takie rzeczy więc uważałem, że powinno być ok. Wprawdzie po wymianie moja żona zauważyła, że dźwięki są inne i jest głośniej z komory silnika. W sumie nie wiedziałem co powiedzieć bo jeżdżę codziennie autem i jakoś te stuki nie wydawały mi się inne. No ale opinia osoby która jeździ sporadycznie, no cóż..

ASO Renault stwierdzili, że trzeba wymienić rozrząd i najlepiej do tego pompę wodną. Koszt to 1500 zł. No aż mnie serce zatyka z takim kosztem. Oferują roczną gwarancję. Tak sobie czytałem jeszcze na forum taki temat powiązany http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=1344 i tam mowa o jakiś kołach, które kosztują po 700 zł i nie są dostępne jako zamienniki tylko w ASO. No kurcze az strach o całkowity koszt :-(. Czy forumowicze mają jeszcze jakieś spostrzeżenia na temat choroby mojego Scenica? Czy polecalibyście ASO Renault czy jakiś warsztat w Poznaniu lub Koninie, który usunąłby te problemy za mniejsze pieniądze. Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!