Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka od hamulca ręcznego


Rekomendowane odpowiedzi

Zapala się przy uruchamianiu samochodu, tak jak inne kontrolki, natomiast nie zapala się przy zaciągniętym hamulcu ręcznym. Czy ktoś z was może spotkał się z takim zjawiskiem ?

 

Dodam, że ten hamulec nie był często używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czujnik, ktory jest przy lewarku.

 

Jeżeli po zaciągnięciu ręcznego, kontrolka się zaświeca, to raczaj nie tędy droga.

 

Nigdy nie zwracałem na to uwagi. Może to normalne zjawisko? Muszę sprawdzić jak to jest w mojej Megance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumialem to tak, ze kontrolka zapala sie na chwile przy odpalaniu i gasnie, a pozniej jak sie zaciaga reczny to juz sie nie zapala

 

A ja zrozumiałem to tak:

Normalnie po przekręceniu kluczyka, kontrolka się zapala i gaśnie po zapłonie.

Gdy ręczny jest zaciągnięty, kontrolka nie zaświeca się po przekręceniu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrozumiałem to tak:

Normalnie po przekręceniu kluczyka, kontrolka się zapala i gaśnie po zapłonie.

Gdy ręczny jest zaciągnięty, kontrolka nie zaświeca się po przekręceniu kluczyka.

 

Normalnie po przekręceniu kluczyka, kontrolka się zapala i gaśnie po zapłonie - tak ma być.

 

Przy zaciągniętym zaświeca się z tą różnicą, że potem nie gaśnie i tak normalnie powinno być :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doprecyzowując, sytuacja wygląda następująco:

Przy uruchamianiu samochodu normalnie zapala się kontrolka (!) czyli żarówka/dioda od kontrolki nie jest przepalona.

Gdy przy włączonym silniku zaciągnie się hamulec ręczny - niezależnie od ilości ząbków - kontrolka się nie zapala. Gdy uruchamia się samochód z zaciągniętym ręcznym to kontrolka (!) zapala się na chwilę po czym gaśnie [tak samo jak kontrolka od ciśnienia oleju].

Ale żeby nie było tak prosto to ostatnio po kilku minutowym postoju na zaciągniętym ręcznym kontrolka (!) się zapaliła, po zwolnieniu ręcznego i zaciągnięciu ponownie już się nie zapaliła.

Stopień skomplikowania powoduje, że chyba nie obejdzie się bez wizyty w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wstepie witam kolege w bratnim SportWay'u :mrgreen:

 

a co do recznego... nie latwiej zalozyc ze Twoja megi ma po prostu humory? moja dCi ma takie dnie ze musze ja pchac kierownica a w inne dni lewa noge trzymam na heblu bo tak sie wyrywa :]

 

a zagwozdka z ta kontrolka jest niezla... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź styki we włączniku ręcznego pod dźwignią (wyciągnij go - odłącz i psiknij do niego płynem np KONTAKT lub jakimś innym płynem do poprawiania kontaktów elektrycznych (nie WD-40 :!: )- chwilkę pwciskaj "dzyndzelek") oraz sprawdź złączkę z przewodem. Jak to nie pomorze to sprawdź przewodzik - może gdzieś się urywa i czasami złapie kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam,

z kontrolką ręcznego też mam ten sam problem. Po wymianie zegarów na te komputerem. Gaśnie przy zaciągniętym chwilę po zapłonie. Nie wiem co robić. Czy Wam też udało się to zrobić? Dodam, że nie o styki tu chodzi. Mam obecnie 2 liczniki:

1. Oryginalny od nowości bez komputera SAGEM - tu kontrolka zapala się właściwie, wtedy kiedy powinna.

2. SAGEM z białymi tarczami z komputerem (z Coupe '99) - kontrolka zapala się tylko na chwilę przy zapłonie, potem przy zaciąganiu ręcznego się już nie zapala.

Prośba o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!