Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Technika jazdy na gazie - jak jeżdzić?


waflos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Od niedawna jestem posiadaczem Meganki kombii 1,4 16V z sekwencyjnym LPG. Poprzednio miałem dieselka (Golfa IV) ale niestety był za ladny i go ukradli.

Mam pytanie o waszą technikę jazdy (tą najekonomiczniejszą). Dieselkiem jeżdziłem tak że przy dojeżdżaniu np. do czerwonego światła puszczało sie nogę z gazu i hamowało silnikiem - wówczas nie było podawane paliwko. Jak to wygląda w benzynce - LPG?

 

Jeszcze jedno - rano rozgrzewacie auto na biegu jałowym czy po mału ruszacie?

Dziękuję za wszystkie opinie.

 

pozdr.[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekonomicznie na LPG dokładnie jak na benzynie tzn nie przekraczać 2,5tyś obr podczas rozpędzania i nie wciskać więcej gazu niż 2/3. Co do nagrzewania auta to wsiadaj i ruszaj, to nie maluch żeby ruszyć musiał być ciepły :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekonomicznie na LPG dokładnie jak na benzynie tzn nie przekraczać 2,5tyś obr podczas rozpędzania i nie wciskać więcej gazu niż 2/3. Co do nagrzewania auta to wsiadaj i ruszaj, to nie maluch żeby ruszyć musiał być ciepły :-)

 

No tu bym z Kolegą nieco polemizował

Już kiedyś poruszano ten temat

 

http://megane.ruzam.pl/viewtopic.php?t=363

 

Ja teraz zmieniam biegi przy 4000 i wcale nie mam wyższego spalania a auto jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu bym z Kolegą nieco polemizował

 

Ja teraz zmieniam biegi przy 4000 i wcale nie mam wyższego spalania a auto jedzie

napisałem tylko co w madrych ksiegach prawią, bo sam nie naleze do wkładajacych cegłe pod pedał gazu. :-) chyba ze nie chce mi sie fajerą krecic albo żona ma sprzeciw :D . 16V zdecydowanie lubi powyzej 3500obr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16v to nawet nie lubia za niskich obrotow i paradoksalnie przy dziadkowej jezdzie do 2500 potrafia spalic wiecej niz jak je sie troche pocisnie, a najwiecej ponizej 2000 :-)

 

No własnie: mój wujo mówił że wyczaił swój silnik w fiacie marea 1,2LPG i jak go ostro cisnie na obrotach to pali mniej.

 

Muszę spróbowac no i Wam napiszę (jak wyjeżdżę zbiornik).

 

No i bedę sie musiał przyzwyczaić po dieselku - gdzie ten lubił niskie obroty.

 

Dzieki za wszystkie opinie.

 

pozdr.

 

PS> A jak z dojeżdżaniem do czerwonych świateł? - puścić pedał gazu (odcina wtedy dopływ paliwa czy nie?) czy wrzucić luz?

 

[ Dodano: 2007-05-12, 18:35 ]

Jak tam Wasze opinie odnośnie spalania??

Wyjeżdizłem ostatnio kilka zbiorników no i doszedłem do wniosku że najekonomiczniej jest zmieniać biegi w zakresie 3000 - 4000 obr. Przy jeżdzie powyżej 4000obr. auto zdecydowanie więcej pali - no i żal mi silnika jak tak wyje....

Moje spalanie przy silniku 1,4 16V sekwencja LPG to:

ok 8,5l trasa

ok 9,5l miasto

 

Robiłem jeszcze pomiary odnosnie zużycia etyliny ( o tym na ogół nikt nie mówi) do uruchamiania auta i wyszło mi dokładnie 0,37l / 100km czyli można przyjąć 0,4-0,5l etyliny/100km. Pomiar robiłem na dystansie ok 2500km.

 

Mam pytanie do Was odnośnie jazdy w warunkach miejskich - czy lepiej dojeżdżać do czerwonych swiateł puszczając gaz (hamując silnikiem) czy lepiej na "luzie".

Poprzednio jeżdziłem dieslem no i lepiej bylo hamować silnikiem bo wtedy podobno pompa nie podaje paliwa - tym samym nie spala go w cylindrze.

 

dzięki za wszystkie opinie i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!