Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Technika jazdy na gazie - jak jeżdzić?


waflos

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy podłączyć komputer do centralki i sprawdzić, czy funkcja jest uruchomiona. Nie wszystkie centralki jednak to mają. Ja w Stagu100 miałem i uruchomiłem. NIekiedy powoduje to więcej kłopotów niz pożytku, ale u mnie działało OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waflos, czytając po prostu nie wierze ! ;-) :D ......robiłeś pomiar i wyszło 0,37 nic tylko siąść i płąkać , że nie 0,34 :-/ :D , normalnie nie macie innych problemów z autami tylko rozliczać 1zł na 100km ? Generalnie zasada jest taka --> masz gaz , mniej przeliczasz = więcej jeździsz ==> wydajesz tyle samo co na benzynie :D a po prostu ciesz sie z jazdy a nie stresuj czy puścił dyma z 0,37 litra na 100. :roll: od dzisiaj 1 do odcięcia, 2 do odcięcia, 3 do odcięcia i uważaj bo hebla braknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Waflos, czytając po prostu nie wierze ! ;-) ;) ......robiłeś pomiar i wyszło 0,37 nic tylko siąść i płąkać , że nie 0,34 :-/ ;) , normalnie nie macie innych problemów z autami tylko rozliczać 1zł na 100km ? Generalnie zasada jest taka --> masz gaz , mniej przeliczasz = więcej jeździsz ==> wydajesz tyle samo co na benzynie ;) a po prostu ciesz sie z jazdy a nie stresuj czy puścił dyma z 0,37 litra na 100. :roll: od dzisiaj 1 do odcięcia, 2 do odcięcia, 3 do odcięcia i uważaj bo hebla braknie ;)

 

I po co ta złośliwość?? Policzyłem i podałem info - może komuś się przydało...

Vivaldi jak wyjeżdżasz swoim atkiem tylko w niedzielę do kościoła to i pewnie koszt przejazdu Cię nie interesuje.... co innego jak ktoś jezdzi parę tys km miesięcznie...

 

 

pozdr. wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 37 litrach gazu robię:

- w mieście 380-415 km (w zależności od intensywności korków i pory roku), czyli spalanie wychodzi ok. 8.9-9.7 l/100 km,

- w trasie przekręcam 430-460 km (w zależności od "nogi"), czyli spalanie mieście się w granicach 8.0-8.6 l/100km.

(Megane hatchback 1.4 16V, sekwencja Zavoli z pojedynczymi wtryskiwaczami typu PAN).

 

Co do przełączania biegów, to należę raczej do tych, którzy nie robią tego tak, jak opisywaliście wcześniej, bo w mieście zmiany biegów dokonuję w okolicach 2900-3100 obr/min. W mieście nie używam biegu 5-go! Do świateł dojeżdżam różnie - raz hamuję silnikiem, a innym razem wrzucam na luz.

Na trasie zmiany biegów robię nieco wyżej, bo między 3500-4000 obr/min.

 

Po wyjechaniu z garażu zawsze rozgrzewam auto jadąc przez 2-3 km na biegu III w zakresie obrotów 2000-2200 obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne osiągi!!!

 

Posiadam instalację sekwencyjną firmy BRC.

 

W mieście nie lubię jezdzić wolno a spalanie mam 9,1 - 9,8l/100km

z kolei w trasie zauważylem ze jeśli wskazówka nie schodzi mi ponizej 120km/h spalanie waha się pomiędzy 7,1 - 7,8l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawdziłem swoją Megane na trasie i wyszła ok. 9l/100 km. Z tym że jadąc ok. 120 km/h. Koło Białobrzegów na obwodnicy poszła 170 km/h i poszła by dalej ale musiałem zwolnić. Po mieście tak jak pisałem wyżej spala równe 10l/100 km. Musze jeszcze przeregulować zawory i gaz u gazownika i może wtedy wyjdzie trochę mniej. Silnik 1.6 8v instalacja gazowa 2 generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

[shadow=red:b2a23aa114]Witam po raz pierwszy![/shadow:b2a23aa114]

Czytam co piszecie i porównuję z moim problemem. Scenic 2l 8V w trasie z klimą 2 osoby nie przeciążony, przeciętnie wychodzi mi 8,6 - 9 l gazu. Instalacja II generacji. Po mieście średnio 10 l. Jeżdżę na gazie już prawie rok, wahałem się co założyc, ale ktoś mądry podpowiedział , aby nie pchac się w sekwencję do 10 latka, tylko założyc porządną instalację podciśnieniową. I tak zrobiłem - dobra firma, sprawdzona (wcześniej 2 lata jeździłem innym autem w ich wykonaniu i zero problemów). Powiem więcej skończyły się nawet te wynikające z jeździe na Pb (przepustnica , silnik krokowy). Dlatego polecam do starszych aut

po pierwsze: instalację II generacji (cena)

po drugie: porządnego i sprawdzonego instalatora (jeżeli jesteście z

lubelskiego to firmę TRANSWAG ul. Łęczyńska z Lublina)

i po trzecie: sprawdzoną stację na której tankujecie LPG

 

:mrgreen: POWODZENIA

[wg regulaminu kolor czerwony zarezerwowany jest dla administracji strony poczytaj regulamin jest to moje ostatnie ostrzeżenie] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dlrbsz410 i tu kolego się z Tobą zgodze :mrgreen: zwłaszcza do silników 8v dobry gaz II czy tam którejś generacji,,,zwykły. ja przejechałem juz ponad 140.000 na zwykłej instalce i nie wiem w ogóle o czym piszecie,,, ze problemy jakieś.. raz wymieniłem filtr gazu.. jeju ileż to już lat.. auto chodzi jak kuna, pali na trasie poniżej 7l. nic nie faluje, nie gaśnie. przy temp. -10 st. odpalam na pb, pare sekund przełączam na gaz i gra gitara :mrgreen: nic sie nie dusi, co tu pisać ..żadnych problemów. A lubie powciskać.. i nieważne czy jade 10km/h na III biegu czy dusze ponad 180 km/h. nic ale to nic sie nie dzieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster
po pierwsze : instalację II generacji (cena)

po drugie: porządnego i sprawdzonego instalatora (jeżeli jesteście z

lubelskiego to firmę TRANSWAG ul. Łęczyńska z Lublina)

i po trzecie: sprawdzoną stację na której tankujecie LPG

Z punktem II i III się zgodzę. Z I niezupełnie.

raz wymieniłem filtr gazu.. jeju ileż to już lat..

Gratuluję nagabicz. Potem będziesz się zastanawiał dlaczego tak szybko reduktor ci padł, a po wymianie dojdziesz do wniosku, że gdybyś zmieniał filtry paliłby mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!