Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

GAZ w nowej MEGANE III ??


gs500f

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież nie będę się tu rozpisywał o zaletach najnowszej generacji
A szkoda. Chętnie poznam. W zamian mogę wymienić wiele minusów. A texty producenta wiadomo, że to same och i achy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem? Przeciez nikt niekomu nie chce zainstalowac LPG na sile.

W poprzednim samochodzie mialem instalacje LPG, sprawowal sie swietnie.

Kupilem z IIgen, po 4 miesiacach zainstalowalem sekwencje (w calnie nie trak drogo ~2800zl) pojezdzilem tylko kilka miesiecy i tak sie zwrocilo.

 

Obecnie wydaje ok 800-1000zl co miesiac na paliwo do megane, poprzednio bylo to ok 400-500zl, widac roznice ?

Moze i mnie stac na benzyne ale i troche zal pozbywac sie tych pieniedzy <ok>

 

Do obecnego samochodu nie zamontuje LGP chocby, ze wzgledu na gwarancje,

a po gwarancji raczej dlugo nim nie pojezdze, czas pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kumel z pracy mial...

Faktycznie wielka i ciezka butla. Cisnienie znacznie wyzsze (200bar o ile pamietam),

przewody tez nieco inne, do reduktora ...dalej to samo.

Zasieg faktycznie slabo bo 1m3~1l benzyny

Spalanie jak na lpg.

 

Przy czym to jest gaz sprezony, a nie ciekly wiec zasieg slaaaaby ... do miasta wystarcza...

Kumpel mial wielka butle 80l... i starczalo to na jakies 100-120km jazdy (kolo 15m3)

 

Aaaa warto dodac ze stacji jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Mam nadzieję ,że uspokoję atmosferę. Mam od nowości (2013) megane 2,0 GT .Od pierwszego dnia jest w nim założona instalacja Europegas ze sterownikiem Oskar z OBD.

i wtryskiwaczami Hanna niebieska. Samochód ma przejechane do dzisiaj 66 tyś. i mam wrażenie ,że osiągi nie ustępują tym uzyskiwanym na benzynie. Na gazie bez problemu osiągam 220 km/godz.(na benzynie 230).Różnica w szybkości bierze się z tego ,że silnik w takim zakresie obrotów uzyskuje na LPG nieznaczny spadek mocy, ale oprogramowanie daje możliwość takiego ustawienia żeby silnik po uzyskaniu żądanej prędkości obrotowej przełączał się sekwencyjnie na benzynę a potem po spadku obrotów wracał do LPG. Plusem LPG jest odczuwalny wzrost momentu obrotowego ponieważ gaz ma wyższą liczbę oktanową. Do dnia dzisiejszego w samochodzie wymieniłem jedynie regulator napięcia w alternatorze oraz wspomniane wtryski gazu Hanna po ok.50 tyś. Niebieskie hanny raczej nie wytrzymują dłuższych przebiegów . Ponoć wtryski barakuda są trwalsze. Nie zajmuję się zawodowo samochodami jestem raczej hobbystą ,ale ściągnąłem sobie ze strony producenta właściwe oprogramowanie , nauczyłem się go i sam obsługuję swoją instalację LPG z własnego laptopa. Samochód pali na co dzień 11-12 litrów LPG a przy autostradowej jeżdzie z większymi szybkościami 14 do 15.(to max).Z doświadczenia wiem ,że "gaz" w takim silniku wymaga systematycznej kontroli. Nawet wtedy gdy zmieniam świece zapłonowe czy na stacjach pojawia się lpg "zimowy" to od początku zbieram mapę benzyny i koryguję mnożnik(czasy) wtrysku gazu. Nie zgadzam się z filozofią tych co mówią ,że skoro było mnie stać na taki samochód to powinno być stać na benzynę do niego. Ja raczej hołduje zasadzie ,że "po co mam drożej kiedy mogę taniej". Nawet co raz więcej Niemców zaczyna tak myśleć.

Co do gwarancji to jedyne co może zrobić producent to przerzucić na użytkownika samochodu z instalacją LPG odpowiedzialność za wszelkie usterki powstałe na skutek założenia takiej instalacji. Inaczej mówiąc to my musimy udowodnić ,że usterka nie została spowodowana użytkowaniem samochodu z instalacją LPG. Producent nie ma prawa cofnąć gwarancji na inne nie związane z Lpg elementy. Będzie musiał udowodnić ,że np. uszkodzenie łożyska w kole nastąpiło na skutek założenia instalacji LPG lub CNG. Miałem już kilka samochodów nowych z założoną instalacja LPG (na drugi dzień po zakupie)i żaden sprzedawca nie kwestionował takiego postawienia sprawy. Korzystajcie więc z autoryzowanych zakładów montażu ,a wtedy producent musi wam dać gwarancję w takim zakresie ,jakim ograniczy ją sprzedawca samochodu.

Mam nadzieję ,że kilka dylematów udał mi się rozwiązać. Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami w przyszłości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!