Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne stukanie!


ziolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wg mnie mój problem jest wyjątkowy chociaż może ktoś miał już coś takiego. Niektórzy wiedzą iż rozleciała mi się skrzynia biegów, kupiłem używaną, w bardzo dobrym stanie, bez luzów. Skrzynia działa prawidłowo. Ale od jej wymiany, słyszę dziwny stuk. Wygląda to tak: jadę jadę i nagle skręcę ostro w lewo, usłyszę PUK i tyle. Nie szarpie, nic więcej się nie dzieje. Gdy skręcę w prawo nie ma takiego PUK! Napewno nie jest to przegub ponieważ podczas skrętu cały czas byłoby PUK PUK PUK a ja usłyszę to tylko raz i koniec. Wymieniłem już prawy dolny sworzeń, lewy miesiąc wcześniej, sprawdzałem półoś od strony pasażera i zewnętrzny przegub nie ma luzu, wewnętrzny też nie ma ale na tych frezach co jest założona półoś do skrzyni jest bardzo delikatny luz w górę i w dół i to chyba wina troszkę luźnego tego zabezpieczenia które przechodzi na wylot przez półoś. Wcześniej był jeszcze większy luz ale zmieniłem to zabezpieczenie czyli ten bolec na lepszy i ma mniejszy luz ale stukot taki sam! Nie mam pojęcia co jeszcze sprawdzić i co to może być. Proszę o pomoc! Pozdrawiam :-)

 

[ Dodano: 2007-04-18, 01:20 ]

Czasem jak stoję na miejscu i lewe koło znajduje się na jakiejś górce a ja chcę wyjechać na asfalt i zaczynam skręcać kołami w lewo (NA MIEJSCU BEZ RUSZANIA!) też usłyszę to pukanie i wtedy potrafi się zdarzyć nawet 3 razy. Łożyska na mac phersonach były wymieniane 3 miesiące temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeśli chodzi o stukanie to mnie sie dziś pojawiło jakieś wkurzające jakby brzęczenie w tapicerce z prawej strony jakby pochodzące z nawiewu powietrza. Gdy auto jest zapalone nie słychać nic, brzeczenie pojawia się dopiero podczas jazdy "bzzzzz".

Czy jest jakiś sposób pozbycia się tego niekomfortowego odgłosu????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem rozwiązany. Ktoś albo ja nie dokręcił jednej śruby od mocowania sanek do nadwozia i taki efekt tego :!: Twój problem

rafi_nh
to najlepiej rozwiązać tak: ściągnąć górę tapicerki (bardzo łatwe), wyczyścić ładnie wszystko, sprawdzić czy dobrze się wszystko trzyma, a tam gdzie uważasz podłożyć jakiejś gąbki albo coś. Ja mam to samo. I muszę to zrobić jak znajdę chwilę :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!