Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zderzak Lucjana Łągiewki


Rbit

Rekomendowane odpowiedzi

Być może ktoś spotkał się już z rewolucyjnym wynalazkiem jakim jest niewątpliwie zderzak tego wynalazcy-amatora <ok>

W każdym razie, sprawa irytuje środowisko naukowe, twórcę zderzaka ( i nie tylko, Łagiewka konstruuje jeszcze inne kontrowersyjne wynalazki) odwiedzają służby specjalne, a cudowny zderzak... Cóż istnieją teorie spiskowe, które mówią, że wszystkie tego typu wynalazki znacząco poprawiające bezpieczeństwo już dawno są znane i w posiadaniu (większość patentów) wielkich koncernów samochodowych, którym z wiadomych względów nie zależy na niezniszczalnych samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem już o tym dawno temu. Niestety to jest polska właśnie. Czasy niezniszczalnych mercedesów beczek już nie wrócą i nie zależy na tym nikomu a przecież tu chodzi o życie ludzi. Najgorsze jest to że po jakimś czasie jak zostanie to może wprowadzone to i tak nikt nie będzie mówił że to wynalazek polaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo odkupia patent i tyle. On dostanie trochę kasy a oni zyskają miliony. Jest wiele takich wynalazków i to właśnie nie jest wykorzystywane. Kiedyś oglądałem program, na którym była maszyna do utylizacji (chyba eternitu, nie pamiętam) i projektem nikt sie nie zainteresował. Patent odkupili francuzi i to oni mają ten wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto test wykonany przy 40km/h <ok>http://www.youtube.com/watch?v=jWtnrIgCL5E...feature=related Czy nie lepiej zamiast wspomnianych stref kontrolowanego zgniotu, które są już niekontrolowane powyżej 40km/h i jak by nie było w znaczny sposób "demolują" auto wstawić, amortyzatory, wirnik czy cokolwiek co pochłonie tą energię i pozwoli zachować pojazd w stanie nienaruszonym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw co się stanie jak zderzą się dwa pojazdy z takimi zderzakami.

Jednak wiem że chciał bym mieć coś takiego u siebie jeżeli to działa tak jak na filmach. Ciekawe kiedy otworzą firmę zajmującą się tuningiem aut lub samą produkcją części (pasujących do popularnych modeli) na własną rękę. Następnie niech wystawiają na allegro i kto chce może kupić <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek_c, zawsze jesteś taki optymistyczny?

tu nie chodzi o teorie spiskowe, tak po prostu jest. każda "nowinka" techniczna, która może ulepszyć życie jest z automatu ignorowana i blokowana- kasa się tylko liczy.

Człowiek był na księżycu a sagem "nie potrafi' robić dobrych cewek ?? coś chyba nie tak, nie sądzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!