Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana podświetlenia zegarów MI phII +NAWIEW


djsliwa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

STajnhauzer, ale choinka :mrgreen: ale ma swój urok- oby ci tylko niebieski lcd nie przeszkadzał- praktycznie nic nie widać na min jak jest tło i cyfry na niebiesko.

Tak czy owak gratuluje zapału do malowania na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STajnhauzer, mi się osobiście ta chooinka nie podoba :roll:

19Urban94, ta naklejka jest pomalowana na pomaranczowo od spodu dlatego jest ona do wyje**rzucenia bo nie da sie tego oczyuścić, a poza tym polowa czarnego nadruku z naklejki zostaje na plastiku i musisz to całe wypolerować :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiejsza walka z lutowaniem diod zakończona sukcesem,został jeszcze wyświetlacz ,ale to już jak dojadą diody :-) Muszę jeszcze tylko wskazówki docisnąć i bedzie ok .

58fd90274c808eb1med.jpga8dc9c91c8012954med.jpg

niedługo będą wskazówki od innego modelu ,no i alu ramki ,wskazówki chcę zrobić czerwone -podświetlenie ,nawet jest już wstępny plan ;-)

wczorajsza walka

b4a0c91067f38d02med.jpg7c4f6465c49a6f3dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ma pewien problem rozebrałem juz licznik wyciagnałem wskazówki i teraz nie umiem dostać się do samej płytki, z tyły sa te silniczki wszystkie i sa takie białe cypelki z boku ( już jeden wyłamałem) jak to wyciągnąć trzeba te cypelki wyginać czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wykręciłeś wszystkie torxy z tyłu obudowy ,to reszta jest już na zatrzaskach-bodajże trzech,które leciutko podważasz-wszystko pięknie bez brutalnej siły schodzi .Tu zrobiłem dokładny opis:

http://www.fzur.pl/viewtopic.php?t=218

Rozkręcanie licznika:

4b16fcf59fdf1ae3m.jpgc3675666f0245b3fm.jpg4680381d138066a7m.jpgd075e4fd032742b2m.jpg

a334efc10e39160cm.jpgaa67a130ecff6ba8m.jpgea6b1f830892d51cm.jpg

i tak kolejno:najpierw zdejmujemy z zatrzasków szybkę licznika,następnie obracamy licznik i z tyłu odkręcamy wszystkie śrubki torx,i zdejmujemy czarną osłonę,obracamy znowu licznik i zabieramy się za wskazówki,ołówkiem na tarczy zaznaczamy sobie miejsca gdzie opadną wskazówki,nastepnie za pomocą dwóch łyżeczek do cherbaty podważamy wskazówki i zdejmujemy je,wtedy zejdzie nam tarcza licznika .Wyciągamy płytkę z licznika i zabieramy się za odlutowywanie starych diod,warto zapamiętać polaryzację diod:minus(nacięcie) diody ,na moim liczniku była kreseczka ułatwiająca montaż nowej diody.Bierzemy pęsetę ,chwytamy diodę i po woli odlutowujemy styki diody,i tak postepujemy ze wszystkimi diodami .Na zdjęciu na zielono są oznaczone diody od podświetlenia wskażników 8 szt,na czerwono diody podświetlające wyświetlacz 6 szt.Gdy mamy usunięte juz stare diody smd,przylutowujemy nowe w wybranym kolorze,wymaga to pewnej sprawności z uwagi na miniaturowy kształt diod,pęsetą chwytamy diodę i odpowiednio przylutowujemy je do styków na płytce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie uporałem się z wymiana diód, wszystko było by okej jakby nie to, że prawdopodobnie zepsułem ekranik LCD, czytajac forum przeczytałem, że wyświetlacz nie jest czytelny i trzeba zdjąć jakąś naklejkę. No wiec ja odrazu odkleiłem ta naklejke z szybki LCD a dopiero potem zauważyłem tą mleczna tektórkę, przy okazji odkleilo się takie gumowe coś od tej szybki nie wiem do czego to służy ale czuję wymiane tego ekraniku czy może sie myle i jak wyczyszcze ekranik z kleju wszystko bedzie ok?

 

Odrazu się zapytam czy ten lcd jakbym wyciągnął z licznika z wersji angielskiej (oczywiście nikt samego LCD nie sprzedaje) to bedzie pasował?

 

Ok wieć byłem sprawdzić nie zasnałbym ;D włozyłem ta mleczną fiolia i działa nie wiem jak będzie w dzień ale to zobacze jutro jak narazie jestem zadowolony. KOLOR biały jest super satysfakcja jeszcze większa ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak dokleje ten plasticzek i wyczyszcze ten wyświetlacz z kleju, i oczywiście poskładam dam fotki wieczorem, kupiłem też nowe spryskiwacze wiec jutrzejszy dzień też mam zaplanowany ;D

 

[ Dodano: 2010-03-10, 16:03 ]

Jutro jak dokleje ten plasticzek i wyczyszcze ten wyświetlacz z kleju, i oczywiście poskładam dam fotki wieczorem, kupiłem też nowe spryskiwacze wiec jutrzejszy dzień też mam zaplanowany ;D

Dobra ponawiam jednak pytanie nie da sie tego kleju zedrzeć z tego LCD także czy będzie pasować LCD z zegarów angielskich? czym one sie różnią? może tylko tarcza?

 

[ Dodano: 2010-03-10, 17:45 ]

Jutro jak dokleje ten plasticzek i wyczyszcze ten wyświetlacz z kleju, i oczywiście poskładam dam fotki wieczorem, kupiłem też nowe spryskiwacze wiec jutrzejszy dzień też mam zaplanowany ;D

 

[ Dodano: 2010-03-10, 16:03 ]

Jutro jak dokleje ten plasticzek i wyczyszcze ten wyświetlacz z kleju, i oczywiście poskładam dam fotki wieczorem, kupiłem też nowe spryskiwacze wiec jutrzejszy dzień też mam zaplanowany ;D

Dobra ponawiam jednak pytanie nie da sie tego kleju zedrzeć z tego LCD także czy będzie pasować LCD z zegarów angielskich? czym one sie różnią? może tylko tarcza?

Dzwoniłem teraz do kolesia który ma takie liczniki z anglika po 29 zł mi oczywiście chodzi tylko o ten ekranik, moje kolejne pytanie to, jeżeli licznik był w samochodzie bez kompetra ten ekranik też sie pewnie różni i nie bedzie pasował do mojego samochodu który ma komputer.

Kolejne pytanie to czy da sie po jakims numerze sprawdzić na liczniku czy był z kompueterem ten samochód od tego licznika czy też nie bo koleś do którego dzwoniłem nie wie czy był w samochodach z komputerem.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!