Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze sprzęgłem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moj problem polega na tym iz po rozgrzaniu silnika, pedal sprzegla chodzi skokowo tzn. jak sie szybciej puszcza pedał sprzegla to jest ok, ale gdy chce sie to zrobic powoli to wystepuje wlasnie ten objaw. Dodam ze autko z 2001r jednak niedawno ( miesiac temu ) bylo wymieniane całe sprzęgło + linka sprzęgła, i po tym chyba przez jakis czas bylo ok. Smarowalem juz zarowno linke od strony łapy sprzegla, jak rowniez pedał sprzegla. Czego mozna jeszcze sprobowac ?

 

pozdrawiam

Sylwester S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych czasach mechanicy moga spierdzielic doslownie wszystko ale pomijajac to powiedz mi czy zmieniales cale sprzeglo wraz z dociskiem czy tylko sama tarcze sprzegla?Linka sprzegla nie moze trzymac bo tak samo bys odczowal jej prace wciskajac pedal sprzegla.

Cieżko mi tak diagnozować akurat tą przypadłośc na odległość.A oczywiscie ze docisku sie nie smaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniane bylo cale sprzeglo tzw. komplet czyli razem z dociskiem. Podobno wszystko co trzeba, bylo przesmarowane podczas montazu. Czy zeby nasmarowac linke wystarczy wpuscic oleju od strony lapy uprzednio sciagajac linke z lapy i unoszac do gory ?

 

pozdrawiam

Sylwester S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze by to była przyczyna złego smarowania linki zwłaszcza iż jest ona nowa.Sprawdz czy dobrze jest ułożona czy gdzieś sie nie blokuje itp.Chyba że to linka kiepskiej firmy i już sie gdzieś przetarła i sie blokuje.Jak mowiłem cieżko mi w tej sprawie konkretnie pomoc a takie gdybanie Ci przecież nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepsze jest to ze wiekszosc serwisow nie wie od czego to moze byc, badz tez nie chce sie za to brac, zapewne dlatego ze lepiej zalatwic standardowa naprawe u kolejnego klienta niz brnac w niewiadome.

Problem wiaze sie w tej chwili na 90% z samym sprzeglem, chodzi glownie oto ze łapa sprzegla lata na lewo i prawo, nie jakos znacznie ale ogladalem jak to wyglada w dwoch innyh meganach z podobnego rocznika i tam czegos takiego niema.

Czy wie ktos jakie moga byc potencjalne przyczyny latania łapy sprzegla ?

dziekuje i pozdrawiam

Sylwester S.

 

Proszę doczytać w regulaminie forum o zasadach pisowni postów na forum :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos jakie moga byc potencjalne przyczyny latania łapy sprzęgła ?
nie ma nad czym gdybać tylko trzeba wyrywać skrzynie z auta i oblookać o co kaman na stole. Poskładać poprawnie to i będzie pracowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!