Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolki: EKG + spaliny + ESP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kolej na moje hece z elektryką/elektroniką. Szperałem po naszym zacnym Forum i znalazłem 2 pokrewne tematy, jednak z uwagi na inne okoliczności i objawy problemu postanowiłem zawiesić nowy wątek.

 

Otóż kilka dni temu w trakcie jazdy zapaliły się 3 lampki: kontrolna usterki elektronicznej, układu oczyszczania spalin oraz ESP, po czym auto gładko przeszło w tryb awaryjny (max. 80km/h). Spokojnie dojechałem do domu i od tamtego czasu stale wkurza jedynie kontrolka od spalin, natomiast EKG i ESP pojawią się sporadycznie.

 

Auto ładnie pali, nie szarpie, spalnie w normie. Z upierdliwych rzeczy dodałbym tylko to, że nieraz gaśnie na wolnych obrotach i chwilami - w trakcie jazdy - twardnieje pedał hamulca. Ponadto akumulator nadaje się do wymiany.

 

Auto było już u mechanika. Po podpięciu do kompa renia wywaliła 5 błędów. Panowie wymienili jakiś przekaźnik, sprawdzili styki, masę itp. Niestety nie przyniosło to żadnego efektu. Walczą dalej. Moje sugesie dotyczące sondy lambda, przewodu gumowego od czujnika ATM czy nawet słabego akumulatora są pańsko zbywane.

 

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpięciu do kompa renia wywaliła 5 błędów

jakich błędów?

Ponadto akumulator nadaje się do wymiany.

wymieniaj skoro musisz, może być tylko gorzej dla Ciebie i samochodu

Kolej na moje hece z elektroniką

coś mi się wydaję że bardziej elektryka się kłania, akumulator właśnie.

układu oczyszczania spalin

wygląda, że do czyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czego dokładnie dotyczyły te błędy (byłem wtedy na delegacji i mechanik opisywał mi je przez tel.). Chodziło m.in. o czujnik położenia wału, ciśnienia w klimie i ESP. Na ich podstawie stwierdził, że nie mogło tyle urządzeń sypnąć się za jednym razem, więc jest to prawdopodobnie usterka po stronie przekaźników, styków lub wiązki.

Właśnie cały problem polega na tym, że nie mam czasu sam zająć się renią, ponieważ ostatnio rzadko bywam w domu.

 

Nie wiem, czy ma to jakiś związek, ale ok. 2 tygodni przed awarią sypnęły się spryskiwacze przedniej szyby.

 

[ Dodano: 2009-07-01, 10:45 ]

Witam.

 

Pociągnę dalej temat, bo po kilku próbach rozwiązania problemu, ta cholera dalej się pali. W serwisie byłem już 5 razy. Poza przekaźnikiem i sprawdzeniem instalacji został wymieniony jeszcze czujnik od klimy. Po wczorajszym podłączeniu kompa pojawiły się 3 błędy: przepustnica, czujnik klimy i powietrze dolotowe. Tym razem serwis obstawia centralkę (przeprogramowanie).

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!