Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak proponujecie sprawdzic cewki


Rekomendowane odpowiedzi

Auto na zimnym silniku jedzie płynnie i rozpędza sie az miło ale jak sie nagrzeje zaczyna dławic sie i jest strasznie zamulony. Oczywiście jest to cewka tylko pytanie jest takie - która?. Na kompie nic nie pokazuje bo dla komputera jest to zbyt krótki błąd i go nie wyłapuje.

 

A wiec jakie cewki mi polecacie i jak sprawdzić która padła.

 

P.S. aha no i gdyby ktoś pytał to filtry świece itp wszystko wymieniane na czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiker, powiedz mi co ma temperatura silnika do działania cewki? ja gubi iskrę to gubi.

Ale jak chcesz..

1. najlepszym sposobem jest wymiana cewek Sagema bez względu na ich stan :)

2. odłączasz cewki po kolei i patrzysz na reakcje silnika.

 

a może lambade masz walnięta? np. podgrzewanie? chociaż to by diagnostyka wskazała.. (problem masz podobny do mojego, na zimnym idzie ale ciepły już nie może i właśnie podgrzewanie się pojawiło na ELM-ie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazało mi na kompie tez ze druga sonda lambda jest walnięta ale ona to jest zepsuta od kiedy mam te auto czyli trochę ponad rok i nie było problemów az do teraz.

 

1: mam 3 cewki sagema bo jedna mi juz padła zaraz po zakupie auta :)

2: robiłem jak mówisz i w ten sposób narobiłem tylko błędów w kompie które potem musiałem wykasować. To sie spisało jak padła mi ta cewka rok temu bo auto chodziło na 3 garach ale teraz normalnie pracuje na 4 tylko przerywa chwilami i auto sie źle wkręca na obrony

 

jakie polecasz cewki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kompilacje bremi i beru 3:1 ale nie pamiętam ile których. w zapasie jeszcze jedna się w bagażniku wozi od ponad roku tak na wszelki.

problemów nie ma. no tylko ta lambada walnięta.

sprawdzałeś jak się autko spisuje na ciepłym ale po rozpięciu aku wcześniej? w sensie tzw. hard reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
2. odłączasz cewki po kolei i patrzysz na reakcje silnika.

Wystarczy kostke od cewki odpiac czy raczej cala cewke sciagnac ze swiecy? KTora opcja nie spowoduje bledow silnika?

Musze u siebie sprawdzic, bo cos dzisiaj zaczelo strasznie silnikiem rzucac (wszystkie poduchy wymieniane miesiac temu) oraz silnik ma bardzo malo mocy i obroty niskie.

Wszystkie swiece + 2 cewki wymienione tez jakos miesiac temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fred, nie żartuj :) W 16V można odłączać pojedynczo każdą wtyczkę od cewki. Zdejmowanie cewki ze świecy nie ma sensu. Tradycyjnie proponuję wyczyszczenie i i wysuszenie cewek oraz ich gniazd w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fred, nie żartuj :)

Nie żartuje, spójrz chociażby na schematy. Cewki łączone są w pary 1-4 i 2-3 (jeśli dobrze teraz pamiętam).

Chyba że w jakiś dziwny sposób rozwiązali połączenie równoległe to wtedy się zgodzę.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej będę się upierał, że szeregowo.

W załączniku wycinek schematu (cewki to 791-794), a niżej cytat z "Sam naprawiam Megi ph2".

 

Zasilane są szeregowo po dwie przez przekaźnik pompy paliwa. Sterowane są przez elektroniczne urządzenie sterujące silnika, które zawiera także moduł mocy (styk 1 - cylindry 1. i 4.; styk 32 - cylindry 2. i 3.).

post-14233-0-86818600-1305644162_thumb.jpg

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fred chyba ma racje, wczoraj sie pobawilem samymi cewkami, zdejmowalem kazda z osobna. 1-3 silnik zmienial charakterystyke (gasl) a przy 4 nic sie nie zmienilo. natomiast po odlaczeniu kostek od cewki przy 2 i 3 cylindrze gasl, gdzie na odlaczeniu 1-4 chodzil ale sie dusil. Wyglada na to, ze 4 cylinder nie ma zaplonu. Z rury wydechowej czuc niespalone paliwo.

 

Okazalo sie ze to cewka, tak samo sie zachowuje na innych swiecach i cylindrach - czyli nie dziala :/

 

Najgorsze jest to ze to jedna z 2 nowych ktore kupilem jakos miesiac temu. Jako ze wszystko gralo, wyrzucilem opakowanie i rachunek :)

 

Pozdrawiam i dzieki za wszystkie wskazowki.

Edytowane przez bartsun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!