Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile kosztuje wstawienie klimy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ciepło się robi i tak pomyślałem o chlodzeniu do mojej meganki :-)

Nie wiem czy to wogóle warto i koszty mnie nie zjedzą wstawiając klimę?

Pewnie trzeba trochę przeróbek w samochodzie by zrobić

Zna ktoś może jakiś solidny punkt w Wawie lub okolicach (prawa strona) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej chyba bedzie kupic instalacje z rozbitej meganki, tak mi sie wydaje. Silnik na bank moze obslugiwac klime, bo mam taki sam wlasnie z klima. Nie wiem co trzeba wymienic, pewnie troche rzeczy, a na pewno pasek klinowy na dluzszy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawienie nowej klimy to spory wydatek. Moi rodzice chcieli mi kiedyś do forda fiesta (2000 rok) wstawić to ASO wyceniła to na 11.000zł. Pewnie na używanych częściach i poza ASO to zmieściłbyś się w 4-5.000zł. Moim zdaniem nie warto. Lepiej sprzedać auto i dołożyć kasę na nowszy i z klimą samochód

 

co na pewno do wymiany: chłodnica, nagrzewnica, dmuchawa, paski, cześć osprzętu np alternator, komputer itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletna instalacje do m2 mozna czasami wyrwac na allegro za cirka 2.5k. o ile sam montaz w komorze silnika to nie jest jakis wielki problem (o ile ma sie komplet na wymiane), to przebicie sie do kabiny problemem juz jest. sam myslalem zeby do swojej klime dorzucic, ale po przeanalizowaniu kosztow i przeczytaniu opinii fachowcow od klimy (lepiej sprzedac auto i kupic drugie takie z klima, bo taki przeszczep bedzie gorszy w uzytkowaniu niz fabryczna), darowalem sobie. wole szybciej splacic auto i wymienic na nowsze - pewnie tez m2 tyle ze ph2, z klima i troche wieksza iloscia bajerow;-) oczywiscie taki zabieg jest mozliwy, bo widzialem na necie opis jak ktos wbudowal sobie klime do pierwszej laguny - pogooglaj, to bylo na ktorejs ze stron klubowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś pytaliśmy się o montaż klimy w Oplu Astrze II to fachowiec powiedział, że koszt to 4500,-, ale żeby lepiej zmienić auto bo przerabiana klima nie będize tak sprawna i jest duże prawdopodobieństwo, że będzie awaryjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tańszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest montaż okna dachowego np. Webasto Hollandia 300... efekt może nie taki jak w przypadku klimy ale w gwiazdy można popatrzeć zabierając pannę na przejażdżkę ;-) no i koszt zdecydowanie niższy bo ok 1200 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!