Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Basenji

MEGANE II hb. Co, gdzie i jak?

Recommended Posts

Basenji    0

:mrgreen:

I wreszcie jest nowy dział na forum.

Jako, że lekko dłubię przy swojej Meggie ( wciąż na gwarancji) a nie mogę poszaleć (jeszcze) liczę na wymianę doświadczeń w tej dziedzinie..

Zdrówko

DrNO    6

moze byc z tym ciezko ale sam chetnie poczytam/dowiem sie cos siekawego i nowego :mrgreen:

Basenji    0

Co można dostać do Meg?

Z elementów zewnętrznych są:

:) lotki (z i bez stopu)

:mrgreen: brewki

:) progi (w zasadzie jeden wzór)

:) przody: jeden typ dokładki ( niestety niezbyt ciekawy) i kilka zderzaków typu RS lub Monster. Niezbyt odpowiednie na nasze drogi.

:) Tył - dokładka na podwójną, okrągłą końcówkę, zderzaki typu RS i monster.

:) Siatka do grila

:) mechanizm drzwi typu lambo ( ponad 5tys)

Szukać można w sklepach internetowych i na allegro.

Używanie elementów uniwersalnych jest zdecydowanie trudniejsze, zw względu na fakt, ze oryginalne zderzaki zbudowane są z PCV i słabo się łączą z włóknem. A poza tym, kąty!

Zdrówko

DrNO    6

tak z ciekawosci... masz moze jakiegos linka do tego mechanizmu drzwiowego?

Basenji    0

Jaszpol jest napewno liderem jeżeli chodzi o tuning renówek, ale ceny ma.....wysokie.

Zdrówko :-|

Basenji    0
a tuning delikatny mechaniczny ktoś uskuteczniał??filtr stożek, wwydech, mały chip w meg ll??

Ja mam to w planach.

Podniesienie mocy benzyniakowi wolnossącemu nie jest wdzięcznym zadaniem. Trzeba zrobić polerkę kanałów, lekko wgłowicy a dopiero potem chipować. W zależności od pojemności będzie to od około 2,5 do 4 tys). Przyrost mocy przy dobrym układzie do 20% ale zazwyczaj od 5-do 15%.

Ale liczy się to, że samochód łapie moc od znacznie niższych obrotów, ma lepszą elastyczność i mniej pali.

Miałem ongiś Tico ( naprawdę ekstra samochód) i udało się podnieść moc z 41 do 50KM a moment o ile pamiętam do 78Nm. Oczywiście bez chipowania (gaźnik). To był samochód, który meganki zostawiał na drodze.

Co innego turbodiesle - tutaj około 20-30% bez większych problemów i kosztów (1-2tys) można to zrobić. Na stronie Chojnacki Motor Systems jest katalog wykresów.

Zdrówko