Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE II hb. Co, gdzie i jak?


Basenji

Rekomendowane odpowiedzi

Co można dostać do Meg?

Z elementów zewnętrznych są:

:) lotki (z i bez stopu)

:mrgreen: brewki

:) progi (w zasadzie jeden wzór)

:) przody: jeden typ dokładki ( niestety niezbyt ciekawy) i kilka zderzaków typu RS lub Monster. Niezbyt odpowiednie na nasze drogi.

:) Tył - dokładka na podwójną, okrągłą końcówkę, zderzaki typu RS i monster.

:) Siatka do grila

:) mechanizm drzwi typu lambo ( ponad 5tys)

Szukać można w sklepach internetowych i na allegro.

Używanie elementów uniwersalnych jest zdecydowanie trudniejsze, zw względu na fakt, ze oryginalne zderzaki zbudowane są z PCV i słabo się łączą z włóknem. A poza tym, kąty!

Zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a tuning delikatny mechaniczny ktoś uskuteczniał??filtr stożek, wwydech, mały chip w meg ll??

Ja mam to w planach.

Podniesienie mocy benzyniakowi wolnossącemu nie jest wdzięcznym zadaniem. Trzeba zrobić polerkę kanałów, lekko wgłowicy a dopiero potem chipować. W zależności od pojemności będzie to od około 2,5 do 4 tys). Przyrost mocy przy dobrym układzie do 20% ale zazwyczaj od 5-do 15%.

Ale liczy się to, że samochód łapie moc od znacznie niższych obrotów, ma lepszą elastyczność i mniej pali.

Miałem ongiś Tico ( naprawdę ekstra samochód) i udało się podnieść moc z 41 do 50KM a moment o ile pamiętam do 78Nm. Oczywiście bez chipowania (gaźnik). To był samochód, który meganki zostawiał na drodze.

Co innego turbodiesle - tutaj około 20-30% bez większych problemów i kosztów (1-2tys) można to zrobić. Na stronie Chojnacki Motor Systems jest katalog wykresów.

Zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!