Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja fabryczna LPG spala PB


mr w

Rekomendowane odpowiedzi

Wysłany: Dzisiaj 15:41 [Megane II phII] Problem z fabryczną instalacją LPG

Witam. Mam problem z instalacją LPG w Renault Megane 1.6 16V. Auto zostało wczoraj zakupione. Problem wygląda następująco:

Wczoraj, po przejechaniu około 100km na LPG pojechałem na stację by nabić więcej LPG. I Tu zaczęły się schody. Po uruchomieniu silnika, po zatankowaniu gazu, zapaliła się kontrolka SERVICE :) . Nie przejąłem się tym zbytnio. Około 20km od domu zapaliła mi się kontrolka rezerwy paliwa. Przełączyłem zdumiony kontroler na wskaźnik poziomu benzyny, a tu rezerwa... Bardzo podejrzane wydało mi się też ze wcześniej wcale nie zauważyłem spadku poziomu gazu.

Samochód z fabryczną instalką sam przełącza się po odpaleniu na LPG, więc dlaczego cały czas czerpał paliwo?

I tym nieszczęśliwym trafem nabyłem samochód z instalacją LPG, która tylko zajmuje miejsce koła zapasowego, i jest nieużyteczna.

 

I tak mimo, że samochód był przełączony cały czas na LPG, silnik po tankowaniu gazu palił benzynę.

Czy ktoś miał taką sytuację? Da się z tym coś zrobić bez odwiedzania ASO?

Z góry dziękuje o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tym żadnej tragedii. Jak samochód i instalacja jest na gwarancji to do ASO. Jeżeli po gwarancji, to poprzedniego właściciela, że niesprawny samochód sprzedał, albo do gaziarza co takie instalacje serwisuje - bo instalacje są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Lewy, tyle, że komputer pokazał mi, iż mimo, że przejechałem od Podgajów do Koszalina to silnik nie spalił nawet litra gazu, mimo, że był w trybie LPG. Jutro zajadę do gazownika, dzięki za pomoc.

 

A przed snem poczytam jeszcze o tym emulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!