Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja megi "faluje obrotami" troche inaczej.

Tylko na zimnym silniku (np. całonocnym staniu w garażu).Silnik odpala normalnie, podniesie obroty do ok 1400,trzyma je rowno ale gdy tylko troche gazu dodam rusze...

obroty zaczynaja pływac od 800 do 1400

Zgasze , odpale ponownie jest oki ale jak rusze to na wolnych obrotach znowu wariuje.

Ale wystarczy ze temperatura wzrośnie minimalnie i oboty idealnie na 800

Czyszczenie zrobiłem wtyczki posprawdzałem itd .

Co dalej robic?

Gdy na kompie niema błedów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod ten temat bo mój został usunięty przez Administratora :-(

Witam,

Od około miesiąca mam problem z obrotami silnika. Zaczeło się od dziwnych zachowań licznika obrotów, czasami z 2 tysięcy nagle na 4 wskakiwał, wydaje mi się iż odbywało się to nawet bez faktycznego skoku obrotów, bardziej czułem zamulenie niż by rzeczywiście wskoczył na 4tys.

Później problem się nasilił, auto po rozgrzaniu zaczęło gasnąć na światłach na biegu jałowym. Problem może mieć coś wspólnego z temperaturą, po pierwsze po rozgrzaniu częściej szaleje, po drugie w ciepłe dni jest wyraźnie gorzej. Ogólnie mam wrażenie, że elektryka szwankuje, np. pogłaśnianie radia z kierownicy, włączanie świateł, klimatyzacji - to wszystko ma u mnie olbrzymi wpływ na obroty (podczas załączania obrotu spadają prawie do zera). Przy korkach i upale to już tragedia, auto trzeba trzymać na ręcznym i gazować aby nie zgasło. Kilka razy zdarzyło się, że przy zmianie biegu np. z 4 na 3 auto zgasło podczas jazdy, bardzo niefajnie uczucie gdy wspomaganie nagle przestaje funkcjonować. Zawiozłem do mechanika, niesety nic nie pomogło. Opiszę co zrobili:

diagnostyka silnika ESItronic SIS/CAS:

układ sterowania silnika Fenix 5(R-ISO 8)

błedy:

2404 czujnik położenia wału - przerwa zwarcie

2405 czujnik położenia wału - przerwanie zakłócenia

2407 czujnik położenia wału - sygnał niezrozumiały

4103 - napięcie zasilania sterownik

wymienili świece (był też problem z zapłonem, kręcił ale nie zapalał), wyczyścili czujnik położenia wału, wyczyścili silniczek krokowy, komputer błędów już nie pokazuje a objawy wciąż takie same

Na krótkich trasach do pracy jakoś daję rade ale jak dalej jadę to tylko patrzę na obrotomierz i czekam aż zgaśnie, jakiś lęków można się nabawić.

Ktoś ma jakieś sugestie zanim oddam do innego warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sergiu83,

Witam no znalazłem przewod ktory idzie od kolektora ssacego do czujnika cisnienia atmosferycznego był pekniety - wymieniłem cieszyłem sie ze moze bedzie oki ale autko postało 3 dni i dzis znowu na zimnym silniku faluje obrotami. Krew mnie zalewa jezdzic sie da, ale mam go 4 lata i nic takiego sie nie działo.Pod powiedz mi prosze gdzie jeszcze szukac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim obroty falują przy odpaleniu auta, a jak dodaję gazu to silnik przerywa i krztusi się. Dziwne jest to, że tak się dzieje tylko na benzynie, jak przełacze na gaz to silniczek pracuje równiutko i obroty stabilne.

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciał bym sie podpiąć pod temat, tyle że u mnie to diesel i obroty falują ale tylko za zegarze, wskazówka czasami skacze jak kompas o parę mm w górę a obroty silnika są równe tylko wskazówka. Wiem że odczyt obrotów idzie z alternatora i moje pytanie czy tam trzeba szukać? ale czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że odczyt obrotów idzie z alternatora

Gdzie się tego dowiedziałeś? Czytam już któryś post i wszędzie to samo, a jak u siebie odłączyłem kable od alternatora to wszystko działało jak należy :roll: O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam !

Zaczynam sie zastanawiac czy meganka to auto czy ...

Mechanicy chca wymieniac , wymieniac ,wymieniac.

A obroty co jakis czas falują i falują.

Pisałem juz na tym forum , pytałem ale właściwie nic mi to nie dało...

Czas pozbyc sie padła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam chce się podczepić pod temat. Kilku znajomych posiada Meganke jak i Scenica 1 ph 2 z silnikiem 1.9 dCi. Na biegu jałowym bez klimatyzacji chodzi normalnie, gdy włączy się klimatyzacje jednemu i drugiemu znajomemu obroty zaczynają falować 750-1000, jednemu falują nawet po włączeniu ogrzewania tylnej szyby. Poradźcie co sprawdzić... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacol_696, już się wyjaśniło w innym temacie. W niektórych silnikach informacja jest brana z alternatora, w innych z komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość jsordyl1972

No jeszcze nie byłem, tak mi przeliczyli nowy silniczek krokowy 120zł, czyszczenie przepustnicy 50zł, podłączenie do kompa 60zł. Dzisiaj jadac do pracy znow obroty szalały poniżej 750 , az autem telepalo, Ręce mi opadają bo nie wiem co robić. Wybrać sie bede musiał do nich bo nic innego mi nie pozostaje moze maja do swiadczenie w tych sprawach skoro to taka powszechna przypadlość renówek.

 

Witam, ja już uporałem się z obrotami są idealne 750 i są stałe nie falują, po wyczyszczeniu całego układu dolotowego, łącznie z przepustnicą,ale mam inny problem, wskazania komputera co do spalania wzrosły 100% czyli jak kiedyś przy prędkości 100km/h pokazywał spalanie ok 5l/100km tak teraz jest 10-11 l/100km. Wymieniłem uszczelki przepustnicy i dodatkowo uszczelniłem silikonem, plus odkręciłem przy przepustnicy jakiś plastik do którego idą jakieś kable, myślałem ze to krokowy ale się pomyliłem i założyłem z powrotem i nie wiem czy dobrze założyłem i pytanie czy można założyć to źle i czy może to być powodem tego bardzo dużego spalania.Po przejechaniu 140 km ubyło ok 1/3 baku. proszę o pomoc może komuś już takie coś się przytrafiło. będe na gg 2989592, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ja już uporałem się z obrotami są idealne 750 i są stałe nie falują, po wyczyszczeniu całego układu dolotowego, łącznie z przepustnicą,ale mam inny problem, wskazania komputera co do spalania wzrosły 100% czyli jak kiedyś przy prędkości 100km/h pokazywał spalanie ok 5l/100km tak teraz jest 10-11 l/100km. Wymieniłem uszczelki przepustnicy i dodatkowo uszczelniłem silikonem, plus odkręciłem przy przepustnicy jakiś plastik do którego idą jakieś kable, myślałem ze to krokowy ale się pomyliłem i założyłem z powrotem i nie wiem czy dobrze założyłem i pytanie czy można założyć to źle i czy może to być powodem tego bardzo dużego spalania.Po przejechaniu 140 km ubyło ok 1/3 baku. proszę o pomoc może komuś już takie coś się przytrafiło. będe na gg 2989592, pozdrawiam

Ja akurat też mam problem z tymi wskazaniami z komputera. I kiedyś też przy 100km/h było 5-5,5l/100km, tak teraz jak jadę 100km/h to jest to co najmniej 7l/100km, przy czym gaz ledwo dotykam, a paliwa ubywa, jakby dziura w baku była. Na wakacje całą A4 przejechałem ze średnią prędkością 120-130 km/h, a średnie spalanie było zaledwie 6,4l/100km. Teraz nawet o takim nie marzę. Obroty u mnie falują, ale przepustnicy nie czyściłem, bo dwóch mechaników powiedziało, że komputer nic nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!