Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana rozrządu 1,6 16V


dzidek

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz w domu blokade walu korbowego to mozesz sie tym bawic, jesli nie to nawet nie probuj kolo rozrzadu na wale nie jest na klinie tylko na stozku wiec jak je zciagniesz to przy dokrecaniu bez blokady walu zmienisz fazy rozrzadu i bedziesz mial po glowicy. ale do odwaznych swiat nalezy moze wykombinujesz jakis patent na zablokowanie walu.

tez sie zastanawialem nad zrobieniem tego samemu ale doszedlem do wniosku ze dam to mechanikowi za 100zl nie bede ryzykowal, w czawartek lub piatek bede mial w mojej rozrzdzik wymieniany:D

 

a tak przy okazji... u gory strony jest taki fajny napis "szukaj" czasem warto w niego klikac niz dublowac posty, temat rozrzady jest poruszany srednio raz w tygodniu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. NIE BIERZ SIĘ ZA 16V. No chyba że lubisz wyzwania i rzeźbienie róznych przyrządów, blokad wałków...
no właśnie a ja lubię wyzwania, chociaż może nie koniecznie związane z rozrządem :-)

 

do odwaznych swiat nalezy

Dzisiaj zakupiłem kompletny rozrząd i w weekend biorę się do dzieła.

Mam nadzieję, że uda mi się to samemu zrobić, dzięki za wskazówki, będę kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłam juz ten rozrząd. Obyło się bez żadnych blokad, zaznaczyłem tylko mazakiem jak sa ustawione wałki rozrządu i wał korbowy oraz koło zamachowe w punkcie GMP a korpusem silnika. Wszystko poszło bardzo dobrze. Wcale nie jest to takie trudne, jest tylko kiepski dostęp. Trzeba mieć klucze 16, 18, 10 i klucz sześciokątny do śrub imbusowych 6.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

wał zablokowałem dużym wkrętakiem od spodu skrzyni biegów.muszą być przy tym dwie osoby, jedna blokuje wał wkrętakiem opierając o zęby koła zamachowego i obudowę.A druga osoba przykręca koło pasowe .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!