Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeszukałem forum, i nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytanie.

Chodzi o centralny zamek... Wyczytałem w instrukcji, że po przypadkowym otwarciu centralnego zamka, powinien po 30 sekundach sam się zamknąć. Niestety u mnie tego nie ma... lub jest wyłączone. Czy jest jakaś możliwość aby to sprawdzić, lub ewentualnie włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość aby to sprawdzić,

otwierasz centralny i czekasz nie otwierając drzwi. Po około 30 sek powinien się zamknąć. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku był to uszkodzony czujnik, krańcówka otwarcia drzwi i tak jak u ciebie nie było zamknięcia drzwi . Centralny zamek tak jak w twoim przypadku działał prawidłowo ale samo zamknięcia nie było ponieważ w momencie otwarcia była informacja że drzwi są już otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość aby to sprawdzić,

otwierasz centralny i czekasz nie otwierając drzwi. Po około 30 sek powinien się zamknąć. ;-)

 

Gdybym tak nie sprawdził, to nie wiedziałbym, że to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Mam problem z centralnym zamkiem. Mianowicie przycisk na desce rozdzielczej zamyka mi wszystkie zamki, jednak już ich nie otwiera. Czy ten przycisk ma tylko zamykać drzwi? W instrukcji mam napisane że służy do blokowania drzwi, a o odblokowaniu nic nie wspomniano. Jak kogoś chcę zabrać np gdzieś z przystanku to muszę sam otworzyć drzwi aby centralny się odblokował. Może ma to związek z zamontowanym alarmem - ENIGMA CD? W instrukcji od alarmu też nic ciekawego nie znalazłem. Nie wiem czy coś mam nie tak, czy po prostu ten typ tak ma :mrgreen:

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z centralnym zamkiem, gdyż nie działa pewnego dnia podchodzę do auta stoje i naciskam i nic centralny nie działa otworzyłem go kluczykiem nad licznikiem mruga mi czerwone swiatełko co oznacza ,że centralny nie działa .Bagarznik to samo nie moge sie dostać do niego bateryjke wymieniłem w kluczyku i nadal nie działa.Widziałem ze wiele osub mialo ten problem lecznie opisali co było powodem tego??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno w takim razie więc musisz radzić sobie jakoś. np. czytać ze zrozumieniem o ile w ogóle coś przeczytałeś.

Chyba że ja się mylę i faktycznie nie każde 2.0 8V ma kompa pod maską który i tak tutaj ma najmniej z tym wspólnego gdyż chodzi o wpisanie kodu kluczyka za pomocą wciskania guzika który to sposób był podany w ww temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej przeczytałem to i inne fora na ten temat widzę że każdy ma problem z tym kodem ,ale chciałbym dodac że wpracy mam znajomego elektryka sprawdził kluczyk i jest sprawny powiedzial, że mało prawdopodobne jest to, aby coś tam się rozkodowało yhmm już sam nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
czy też zamykają się drzwi automatycznie po 30sekundach

Nie i nie powinny. Jeżeli masz na myśli zamykanie w czasie jazdy po przekroczeniu pewnej prędkości to tak, jest taka możliwość.

gdy otwieracie lub zamykacie drzwi mrugają wam kierunkowskazy?

Tak, mrugają pod warunkiem, że wszystkie drzwi i klapa są zamknięte. Jak coś jest niedomknięte to nie powinny mrugać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli zamykanie w czasie jazdy po przekroczeniu pewnej prędkości to tak, jest taka możliwość.

 

a czy orientujesz się może czy w scenicach też tak jest??? Poniewaz wydaje mi się , że na początku jak kupiłem auto to się nie zamykał a w tej chwili jest tak , że praktycznie po przejechaniu 20-30 metrów od ruszenia zamek się zamyka... <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!