Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odbiorem cb radia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z odbiorem sygnału cb radia ,w momencie podłączenia navigacji samochodowej.Problem jest taki że bez gps-u odbiór jest czysty a w momencie podłączenia gps do trójnika cb zaczyna szumieć i muszę skręcić sqecz (nie wiem jak to się pisze).Ostatnio podłączyłem trójnik w inne miejsce niż zapalniczka aby nie było przepięć ale problem nadal jest.podobno ładowarka gps-u jest impulsyjna czy to prawda. Cb intek 151,gps tomtom.Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zakłócenia elektromagnetyczne, które są na tyle silne że filtr je przepuszcza.

Wszak radyjko ze średniej półki ale... rozumiem, że po odłączeniu navi zakłócenia znikają ?

w trasie też tak jest czy tylko w mieście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz od nawigacji jest impulsowy i to on zakłóca.

Trzeba rozdzielić te miejsca zasilania i punkt podłączenia zasilania CB oddalić max. od podłączenia nawigacji.

Jedyne sensowne rozwiązanie to podpięcie zasilania do CB bezpośrednio pod akumulator.

Stosowanie filtrów i różnych odkłócaczy, niewiele daje.

sergiu83, Antena nie ma znaczenia w tym wypadku. Newralgiczny tutaj jest wspólny punkt zasilający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldec, tak jak pisze Prezes, nie włączaj radia przez trójnik tylko bezpośrednio z aku. U siebie w sceniolu zrobiłem taki myk, że obok akumulatora jest dobudowany przekaźnik i bezpiecznik zabezpieczający radio. Minus z radia bezpośrednio pod klemę z aku. a plus przez styki przekaźnika. Przekaźnik włącza się zaraz po przekręceniu stacyjki na 1 czyli w momencie zasilania gniazda zapalniczki, bo stamtąd jest pobrany plus do jego cewki. Minus gdziekolwiek z masy, lub z tego samego przewodu minusowego, który idzie do CB. (przechodzi obok przekaźnika) W tym układzie nie trzeba pamiętać o wyłączaniu radia przed opuszczeniem auta. CB wyłącza się tak jak pozostałe odbiorniki zaraz po wyłączeniu stacyjki.

post-2372-1247086884_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mogę w końcu pisać,a więc tak dzięki za wszystkie porady które jak wiem zawsze są dobre i rzeczowe,ale ja spróbowałem czegoś jeszcze innego.Mianowicie zwinąwszy sprzęt udałem się do sklepu gdzie kupiłem gps-a no i mówię jaki mam problem .Myslę sobie ciekawe jaka reakcja będzie obsługi a tu pani kierownik z uśmiechem na ustach po prostu podchodzi do regału i daje mi nowy kabel zasilający od tomtoma. No to ja do auta i sprawdzam i... działa .Żadnych szumów jakie miałem do tej pory .Teraz to mogę "śmigać" moją renatką nie błądząc i lękać się o niespodzianki :mrgreen: pozdrawiam jeszcze raz dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!