Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak światła w bagażniku, przepalone żarówki


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zauważyłem iż nie mam światła w bagażniku. Niestety nie znalazłem odpowiedzi na te pytanie więc założyłem nowy temat. Wymiana żarówki nic nie pomogła, dalej brak oświetlenia. Wiecie co to może być?

 

Nie mam też podświetlenia zegarka, ale odpowiedź już znalazłem.

 

Czy pokrętła od ogrzewania są ze sobą połączone jakimiś światłowodami czy mają osobne żarówki? U mnie najmocniej świeci środkowe pokrętło (nie całe, fragment jest słabiej oświetlony) a boczne tylko się żarzą. Czy każde pokrętło ma osobną żarówkę oraz jak je wymienić? Należy odkręcać cały panel czy wystarczy np wyciągnąć pokrętło i pod nim będzie żarówka?

 

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każde pokrętło ma osobną żarówkę oraz jak je wymienić?

Tak pod każdym, jest żaróweczka. zastanawiam się tylko bo nie pamiętam, ale wydaje mi się że to jest żarówka bezcokołowa taka szklana bańka z dwoma drucikami.

Należy odkręcać cały panel czy wystarczy np wyciągnąć pokrętło i pod nim będzie żarówka?

Nie trzeba wyjąć cały panel, nie szarp za pokrętła bo je pourywasz.

Problem z intensywnością świecenia może być związany z zabrudzeniem styków na kostce do panelu lub w cokołach żarówek, tak czy siak trzeba wyjąć. Jak kręcisz pokrętłem regulacji oświetlenia to intensywność świecenia się zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmienia się intensywność. Na moje oko (miałem tak w Seacie Toledo, tylko że tam była jedna żarówka połączona światłowodem, który po latach pękał i nie przewodził światła) tylko jedna żarówka świeci a na resztę pada cień z tej świecącej, bo bardzo słabo widać.

Jak wyjmę cały panel to będzie widać te żarówki czy trzeba jeszcze to jakoś rozkręcać. Te żarówki bezcokołowe tylko z dwoma drucikami są popularne i w miarę tanie i dostępne, to są bodajże 1,2W.

 

Wiecie dlaczego nie działa podświetlenie bagażnika? Prąd tam dochodzi, dokładnie 12.7V według mojego miernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem jeszcze podświetlenie bagażnika, prąd jest, żarówki (różne) nie działają, choć są sprawne. Obstawiłem na całą plastikową oprawkę. Włożyłem też tam na krótko żarówkę diodową 42mm i co się okazało, świeci tylko trochę przygasała lub mrugała.

 

Wymieniłem żarówkę w zegarku i termometrze (dla pewności też od kontrolek nie zapiętych pasów i otwartych drzwi), także w podświetleniu panelu nawiewu wymieniłem wszystkie, w miarę proste, ale co mnie rozwaliło, nie mogłem sobie poradzić z wymianą żarówki w popielniczce, na dodatek jak rozebrałem ją i ruszyłem w środku blaszkę to żarówka mi wyskoczyła i kaplica, nie wiem jak to wsadzić aby świeciło.

 

Nie wiem czy to nie przypadek ale znów spaliła mi się żarówka w liczniku, która informuje o zapalonych światłach... I tu moje pytanie, czy tam też występują same żarówki 1.2W? Ze zdjęć na allegro.pl wyliczyłem że wszystkich jest ok 30 sztuk, jak rozbiorę licznik (czy wystarczy odkręcić śruby w nim tak jak w zegarku i odpiąć wtyczki żeby wyszedł?) to najprawdopodobniej wymienię wszystkie bo co niektóre są już słabe lub popalone.

 

Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!