Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FELGI STALOWE


thoren

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Witam wszystkich

 

Bardzo bym prosił o radę. Ostatnio kupiłem felgi stalowe do mojego Scenica 1.6 16V 2002r. Jednak do konca nie jestem przekonany czy mogę je założyć. Po nr OE 8200026031 wyczytałem, że są to felgi od Scenica II ET tych felg to 45 a do mojego fabryczne to podobno 43.

Bede wdzięczny za każdą odpowiedz.

-Robak

Edytowane przez Robak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś na to :D http://megane.com.pl/topic/10461-i-scenic-i-ph-ii-rozmiary-felg-i-opon/

Po co kolega Robak się tak wysilał ;)

Zastanów się co to jest ET i jak wielka różnica jest między 45 a 43 i wnioski sam wyciągnij. ;)

Druga sprawa.

Jak już kupiłeś to jaki problem aby to sprawdzić organoleptycznie zakładając na auto ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć. Czy felgi z SC II 6.5X16 ET49 z oponami 205/55/16 będą pasowały do scenica I? Wiem , że zgodnie z tabelą na felgi 16 powinny byc inne opony. Czy będzie obcierało o nadkola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest bardzo fajny kalkulator, gdzie i ET można odpowiednie wpisać do planowanej felgi i opony.

Po lewej wstawiamy zalecane przez producenta, a po prawej nasze zachcianki.

Potem porównujemy jak to wygląda i o ile zmienią się wymiary, rozciągnięcie opony i wysunięcie koła w stosunku do osadzenia.

Kalkulator pilnuje także, by nie przesadzić z za wąską oponą o niskim profilu i zbyt szeroką felgą, zmieniając automatycznie na optymalne dla opony wartości.

http://www.rimsntires.com/specs.jsp

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Słuchajcie, zgłupiałem już kompletnie jeśli chodzi o rozmiary opon do Scenic'a. Może mi ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć czy 195/65R15 wejdą do scenic'a I phII?

Nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej opinii na ten temat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam Was,

 

czy mogę prosić o porade... mam możliwość zalupu felg 15'' stalowych firmy Kronprinz - Rader w rozmiarze: ET45 ; 4x100 ; 6,5x15 ;

Czy po założeniu opon 195/60 R15 będzie OK. Aha felgi są opisane, że są przeznaczone do Megane II / Scenic II.

 

pozdrawiam i dziękuje

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zalecane wymiary http://megane.com.pl/topic/10461-i-scenic-i-ph-ii-rozmiary-felg-i-opon/ druga tabelka. (jeśli to dla scenica, nie podałeś do jakiego auta, w profilu też pusto, sugeruje się tagiem tematu)

Te co chcesz zakupić będą głębiej osadzone, każde o 7mm przekroczy górną granicę ET ale z tymi gumami jakie podałeś nie powinno być problemu.

Rozstaw kół zmniejszy Ci się o 14 do 18mm na każdej osi, zależnie od tego jakie ET masz obecnie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie wiem czy włożysz 14" felgi do Scenica, i to jeszcze 2,0, tam są duże tarcze i zaciski, 15" felga wchodzi prawie na styk.

Oczywiście, że musisz mieć śruby do felg stalowych, są inne niż do aluminiowych.

Jak masz felgi aluminiowe to powinny być przykręcone odpowiednimi śrubami.

 

Witam

 

Niedawno nabyłem Scenica z 2001 roku 1,6 benzyna

 

Ja również mam parę pytań związanych z Sceniciem i felgami do niego

 

Zakupiłem felgi aluminiowe 15 i założyłem na nie opony już letnie 195 65 15

 

Pytania:

 

1. Czy taki rozmiar opon jest w porządku do tego samochodu?

 

2. Czy na dobrych śrubach przykręciłem te alusy, bo Scenica kupiłem na stalówkach

 

75b2be33c50c.jpg

 

Lewa śruba do alusów z ruchomym kołnierzem a prawa odrobinę krótsza do stalówek?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

 

5.9 - Enter

oraz zasady dodawania fotek !

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby są identyczne w długości, lewa ma tylko pływający stożek pod łbem. Długość gwintu od stożka do końca śruby jest identyczna zapewne 25mm. Ustaw je tak, by węższa część stożka zaczynała się w tym samym miejscu i wtedy porównaj długości gwintów. Różnica jest na wysokości sześciokątnego łba ale to akurat absolutnie nie ma znaczenia.

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko ok?

 

Dobre dałem śruby do alusów?

 

Wolę się upewnić nie bawem będę woził syna w tym samochodzie...

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

 

5.9 - Enter

Ostatnie pouczenie !

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno jedne jak i drugie do alusów są OK. Jeśli oczywiście ta długość i stożek jest do danego modelu alu odpowiednia. Nigdzie nie napisałeś jakie to alu. Różne wynalazki mają różne gniazda na śruby, zarówno w swoim profilu jak i grubości osadzenia śrub.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bez ENTERA :(

Felgi mam takie, nie wiem czy to pomoże w czymś?

dc8d56c3d635.jpg

Ale są oryginalne Renaulte, dekielki mam w garażu jeszcze nie założyłem...

 

 

Kolego, jednak nie doczytałeś regulaminu dotyczącego dodawania fotek !

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te same mam u siebie w sceniolu drugim.

Można przykręcić którymi chcesz. Nie robi to różnicy bo i długość jest odpowiednia i nawet te ze stałymi stożkami trzymają jak powinny. Były takie fabrycznie do alusów zakładane.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!