Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakiej marki samochodu nie lubia uzytkownicy meganek


jesper22

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę bronić VW, matka ma passata z 99 roku - od nowości u nas, zawsze w ASO wszystko robione - przez te 8 lat ANI JEDNA rzecz się nie zepsuła, nie była też ANI RAZU potrzebna wizyta poza planowa w ASO. Mimo, ze autko ma 180.000km to we wnętrzu żadnych trzasków ani stuków. Tapicerka wygląda jak nowa. Co prawda przy 135.000 km autko wymagało naprawy zawieszenia (zawieszenie wielo wahaczowe - po 4 na każde koło - koszt wymiany wszystkich elementów ok. 5000zł), ale to wina polskich dróg i beztroskiej jazdy mojej matki. Autko prowadzi się pewnie i bardzo stabilnie. Po mimo takiego przebiegu w przekładni kierowniczej nie na żadnych luzów itp. Może pod względem wizualnym nie prezentuje się najświeżej, ale pod względem użytkowym jest absolutnie bez zarzutu. Może to taki szczęśliwy egzemplarz, ale dzięki niemu wierzę w jakość VW. Niedługo będzie drugi passat w domu - tym razem ten najnowszy więc czas pokaże czy jest równie dobry jak ten poprzedni.

 

Dorzucę od siebie jeszcze, że nie lubię opli bo wg mnie są tandetne. Wnętrze nie wygląda najgorzej, ale rażą detale, np w poprzedniej Vectrze rączki w podsufitce, które walą w podsufitkę a nie tak jak np w VW czy nawet w Fiacie ostatnio delikatnie się chowają na swoje miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę od siebie jeszcze, że nie lubię opli bo wg mnie są tandetne. Wnętrze nie wygląda najgorzej, ale rażą detale, np w poprzedniej Vectrze rączki w podsufitce, które walą w podsufitkę a nie tak jak np w VW czy nawet w Fiacie ostatnio delikatnie się chowają na swoje miejsce

 

dokładnie, to samo zauwazylem u Opli. sa takie niezgrabne w srodku. kwadrat na kwadracie i zero jakiejs finezji i polotu. Powinni jeszcze tylko gole sruby bez zaslepek zostawic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja jeszcze nie przepadam za matizami,co to w ogóle jest?brat miał opla astrę 1.4 16v combi chyba z 98 roku,bardzo wygodne auto,cichutki silniczek ecotec z tego co wiem nie miał z nim żadnych poważnych problemów,ale sprzedał bo zabezpieczenie karoserii przed rdzą tragiczne jest.Puntem 1 jeździłem na kursie na prawko też całkiem wygodnie i ok,uno też ale z silnikiem 1.0 i 4 osoby w środku to nawet jadac pod górkę trzeba na maxa gaz dawać aby uciągnął, nie wiem jak z awaryjnością

 

kiedyś chciałem kupić garbusa,piękne autko ale niestety chleje mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myslę jakiej marki samochodu nie trawimy

 

Nie wiem, dlaczego, ale jakoś "coś" nie pasuje mi w Peugeocie 306. Ponoć bardzo fajny samochód. Jeżdżę czasem starym 309 (warsztat, który obslugiwal moje stare Clio i teraz Megane daje mi go jako zastępczy) z turbodieslem i bardzo mi się podoba; kolega z pracy podwozi mnie czasem swoim 406 i też wrażenia mam bardzo przyjemne. Z kolei w 306 coś mnie odrzuca, choć nie potrafię tego racjonalnie wytlumaczyć :D Nigdy nim nie jechalem, inne Peugeoty bardzo mi się podobają, ale ten jeden jakoś dziala mi na nerwy :-)

 

[edit]

A jeszcze o samochodach, których się wystrzegać na drodze :D

W UK będzie to dla mnie na pewno Citroen Saxo / Peugeot 106. A to dlatego, że są to ulubione tutejsze dresowozy - wlażą do nich nastoletnie przypaly, co ledwo dostaly prawo jazdy i szaleją. Kiedy widzę w lusterku sobą zbliżające się z ogromną prędkością obniżone Saxo VTR albo 106 XSi po jakimś wsiowym tjuninku, odruchowo sprawdzam, czy pas dobrze siedzi i czy pobocze szerokie, bo z tymi kretynami wszystko się może zdarzyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wątku kierowców w ich samochodach,

Najbardziej niebezpieczni są wg mnie ( i wielu moich znajomych ) KIEROWCY SKODY.

 

Przykłady

Skoda felicia - lewy pas 70kmh (na 90)

skoda Fabia - laska cofa - we mnie

Mlody człowiek w skodzie Octavii = zagrożenie! (na 99% dostał od taty)

Mlody człowiek w skodzie Fabii = zagrożenie! (na 99% dostał od mamy)

Najczęstsze auto na niedziele - cale rodziny jadące środkiem dróg lokalnych (bez możliwości wyprzedzenia)

Poza tym kierowcy Skody sa najbardziej "ambicjonalni" - śpiący kierowca skody na światłach po usłyszeniu klaksonu gotów jest ruszyć i zaciągnąć ręczny w odwecie za poganianie.

Ps. Moje spostrzeżenia zostały potwierdzone w jednym z programów Automaniak

Poza tym kto poza firmami kupuje Skode? Albo mam na VW albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie lubię tych wszystkich pierdolotów typu peugeot 1007, citroen c1, toyota aygo

jakie to pikraczne i krótkie - drażni mnie na maxa

matizów, pand też nie trawię natomiast nie przeszkadza mi cinquecento czy seicento,

podoba mi się audi a4 avant - klasa sama w sobie

a także alfy 155, 156, 147 ale tego bym ni kupił

jeźdżę często golfem IV ale wg mnie jest przereklamowany - taki nijaki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!