Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana filtra powietrza w 1,5 dci


Rekomendowane odpowiedzi

Moje autko popija ponad normę od jakiegoś czasu, w serwisie mechanicy twierdzą, że wszystko jest w porządku. Od ostatniego przeglądu czyli również i wymiany filtrów przejechałem jakieś 20 tys. km. Wpadłem więc na pomysł, że przyczyną może być brudny filtr powietrza. W serwisie koszt ok. 120 zł, postanowiłem więc sam dokonać wymiany. Zakupiłem filtr, podniosłem maskę i .... . Ze wstępnych oględzin wynika, że muszę zacząć od demontażu akumulatora. Przewróciłem wszystkie (chyba) tematy na forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi. Proszę o wskazóweczki. Ewentualnie inne sugestie. Póltora roku autko paliło 4,7 - 5,3 litra po mieście. teraz przekracza regularnie 6 ltr. Latem przez trzy tygodnie jeżdziłem po dość piaszczystych i zakurzonych drogach - stąd pomysł na fitr powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gacek_fm. Niektórzy mają tendencję do zaniżania. DrNO ostatnio też powiedział mi na zlocie wartości spalania które chyba były nieco wyższe od tych które wszyscy tu opisują. Ja pisałem że na trasie kiedyś osiągnąłem 4,5. Ostatnio jechałem niestety 5,0. :-/

 

A filtr powietrza wymienia się banalnie. Trzeba odkręcić tylko pokrywę akumulatora potem jakieś 2 śrubki. Dobrze jest chyba wsadzić tam końcówkę odkurzacza i wyssać listki i inne pozostałości. Ja miałem prawie że cały ul na filtrze... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gacek sorki, że tak późno odpowiadam, ale byłem w podróży stąd ta mobilizacja do wymiany filtra. Wracając do twojego pytania odpowiadam - pomogło !! Auto wróciło do poprzednich wartości spalania. Wymiana filtra banalnie prosta. U mnie nawet nie trzeba ściągać osłony z akumulatora, jedynie dwa wkręty na obuwie filtra i elegancko wychodzi do góry i rzeczywiście warto mieć odkurzacz pod ręką bo śmieci co niemiara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolek : Miło by było jakbyś zapodał numery z pudełeczka lub fotkę coby koledzy mogli łatwiej znaleźć, a np. nie wiedzą jaki jest oryginalny bo zaraz pojawi się masę niepotrzebnych pytań. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie kupilem 3 filtrony przed srodowym przegladem do 1.5dCi

 

powietrza: AP 185/2 - 33,-zl

p.pylkowy: K1130 - 62,40zl

oleju: OP 643/3 - 14,80zl

 

f.powietrza dzis sam wymienilem na parkingu pod uczelnia w czasie przerwy miedzy wykladami :mrgreen:, p.pylkowy jutro wymieniam, przy okazji poszaleje z odkurzaczem przy obu filtrach (pelno piachu...), przynajmneij zaoszczedze w ten sposob sporo kasy na filtrach i robociznie przy przegladzie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!