Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9DCI - Injection a Controller, Elektryczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytalem wiele na ten temat ale jednak to nic nie dalo. Chodzi o komunikat pojawiajacy sie na desce roździelczej w Renault MEGANE II phI 1.9 DCI (2004r).

Injection a Controller :mrgreen:

Sprawdzałem świece żarowe, są w porzadku wszystkie grzeją, napięcię do świec dochodzi, jednak i tak bład jest, jednak wyglada to tak jakby naprawde bylo cos z tymi świecami. Chodź są dobre. Ponieważ po odpaleniu samochodu i lekkim przygazowaniu gdy gasze i zapalam silnik ponownie komunikat znika.

Proszę zobaczyć filmik ktory nagralem (Jakos nie jest najlepsza)

Skanowałem równiez samochod kablem OBD-II

A oto efekty :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a3a5b465f3561ec.html

Tych błędów niestety nie da sie wykasować i caly czas są (niezaleznie czy "Incjection" pali sie na desce)

Drugi problem jest taki ze po odłaczeniu akumulatora przestaja działac normalnie elektryczne szyby, otwieraja i zamykaja sie one stopniowo. aby zamknac musze kilka razy nacisnac przycisk. :D

Prosze o pomoc, myśle ze w miare opisałem problem, ale jezeli cos bedzie malo zrozumiane bardzo prosze o tym napisac.

 

Ps. Auto nie przymula się czyli muszą pracowac wszystkie 4 wtryski.

 

Proszę doczytać w regulaminie forum o zasadach pisowni postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi problem jest taki ze po odłaczeniu akumulatora przestaja działac normalnie elektryczne szyby, otwieraja i zamykaja sie one stopniowo
Po każdym odpięciu akumulatora musisz przyuczyć szyby od nowa. Było o tym na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A u mnie puki co wystarczyło przegonić auto na wysokich obrotach.Puścił dym na czarno i na razie spokój. Pewnie miałem dośc mocno zasyfiony katalizatoy lub EGR po jeździe w górach na dośc wysokich biegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, moze komus się przyda, ale Injection a Controler u mnie palił sie dlatego ze mam popsuty przekaźnik świec żarowych ... mimo to samochod zimą kręcił bardzo ladnie mozna powiedziec ze od strzalu :) Choć świece nie grzały w ogole;) musze szukac takiego przekaźnika... i moze ktos pomoze gdzie on jest kable ida chyba pod bezpieczniki ... jutro zobacze jak go znajde i jest rozbieralny, moze pooprostu styki zaśniedziałe bo jak kupilem samochod stal zima bez maski ... i wszystkiee bezpieczniki byly w takim stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przekażnik świec żarowych przymocowany jest do pasa przedniego pod reflektorem od strony kierowcy,schowany jest w woreczku foliowym.1-odkręcic koło.2-ściągnąć nadkole i już go macie.W serwisie mi powiedzieli że koszt wymiany to około 500 zł.Przekażnik nowy w serwisie 270 zł + podpięcie na kompa + robocizna.Ja kupiłem na allegro za 80 zł,wymianke zrobiłem sam a kontrolka serwisu zgasła na drugi dzień.Jeżdże już jakiś rok i

wszystko jest ok. ;)

 

http://w.fotka.pl/16f86393d3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam jestem forumowiczem od niedawne i mam podobny problem.

 

Fakt jest tego pełno ale nie ma nigdzie konkretnej odp i każdemu pomaga co innego.

 

Mam Renault Megane II z 2003 roku 1.6 16v z LPG. Ostatnio pojawił mi się komunikat INJECTION FAULT (o ile sie nie myle to cos z wtryskami) i przy dodaniu gazu autko zaczęło się dławić i szarpać oraz INJECTION A CONTROLLE. Przy tym wszystkim mrygała mi kontrolka silnika. Dzieje się tak dość często kiedy działa klima albo silnik jest nagrzany (tu sporadycznie). Podpięty pod kompa pokazał błąd z 3 wtryskiem. Wydawało mi się przy tym, że silnik inaczej pracował, dziwnie syczał przy dodaniu gazu, jakby pracował na 3 cylindrach czy coś.

 

Wszędzie gdzie to czytam to przeważnie jest to silnik DCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale pod tymi zagadnieniami kryją się "miliony" przyczyn :mrgreen:

Dzisiaj wymieniłem świece i na jednej miałem trochę oleju... czy to źle? wkręciłem nowe i zobaczę jak się śmiga. Kilka osób mówiło mi, że uszczelka mogła się "skończyć" ;p

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, czytalem wiele na ten temat ale jednak to nic nie dalo. Chodzi o komunikat pojawiajacy sie na desce roździelczej w Renault Scenic II 1.9 DCI (2004r).

Injection a Controller

Sprawdzałem świece żarowe, są w porzadku wszystkie grzeją, napięcię do świec dochodzi, jednak i tak bład jest.

Pytanie moje jest następujące które czujniki odpowiadają jeszcze za komunikat "Injection a Controller "prucz świec i pedału przyspieszenia.

Prosze o pomoc. Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Przyłączę się do tematu

 

Mam samochód Renault Scenic II 1.9 DCI 130 KM (2006 r). Paliwo tankuje na BP. Przebieg 210 tys. Podczas jazdy wyskoczył komunikat Injection a Controller zapaliła się kontrolka "Serwis" nastąpił spadek mocy (tak jakby nie działało turbo) ale po kilku sekundach kszystko wróciło do normy, komunikat zgasł. Zatrzymałem się na światłach i komunikat wyswietlił się ponownie po około 5 sekundach zgasł i ponownie się wyśietlił i zgasł jak dodałem gazu. Teraz dalej (około 5 dni)mam ten problem z migającym komunikatem na wolnych obrotach na ciepłym silniku najczęćiej po zatrzymaniu samochodu. Nadmienie, ze wczesniej miałem problem z filtrem cząsek stałych wyskoczył komunikat błędu ale po przejechaniu dłuższego odcinka wszysko jest OK. Jaka może być przyczyna? Czytałm, że świece albo wtryski. W najblizszym czasie wybiorę się do mechanika by samochód sprawdził na komputerze ale chcę być przygotowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!