Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z kartą- nie zamyka drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem właśnie renault megane II z 2003 roku z przebiegiem 170000km.Problem w aucie polega na tym ,że poszło koło pasowe i spadły wszytskie paski.Ale to jest do zrobienia bez większego problemu.Kłopotem jest to,że nie moge zamknąć kartą drzwi.Czy jest to możliwe,że po awarii coś przestawiło się w komputerze ?Klucz w karcie pasuje drzwi.Stosuje metodę taką ,że zamykam wszytskie drzwi przyciskiem wewnątrz , następnie druga osoba odłącza akumulator i otwiera mi drzwi kluczykiem.Auto poza problemem z kołem pasowym jest b.dobrym stanie.W listopadzie miał serwisowy remont w Renault zagranicą, a właściciel zapłacil 29000 euro za to.

Z góry dziękuję za podpowiedz bo nie wiem czy trzeba jechac do serwisu z kartą.Widać ze ten kłopot wystąpił po zerwaniu koła pasowego- na drodze bo w bagazniku leża tylko części zewnetrzne - osłony z kamizelką pomarańczową, zakładaną tylko na drodze.Ktoś próbował zrobić na drodze podłączajac kabel do komputera samochodu.I najwidoczniej zrezygnował.

 

Renault Megane II z 2003 roku , kombi.silnik 1.9 dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich,

nie chcę zakładać nowego tematu a mój problem jest podobny więc piszę w tym miejscu.

odkąd zrobiło sie zimno karta nie chce zamykać auta tzn, raz zamyka za chwilę nie zamyka. wczoraj trochę pojeździłem i bez problemu centralny zamknął wszystkie drzwi, dziś rano otworzyłem normalnie z karty i pojechałem do pracy po czym już nie dało rady zamknąć auta i stoi otwarte. proszę was o wskazówki co sprawdzić i gdzie (np. czytałem o zalewaniu UCH ale nie wiem co to jest i gdzie się znajduje) odłączę też aku na trochę i zobaczę czy pomoże. wszelkie rady mile widziane. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimno się zrobiło i siłowniki mogły po przymarzać. W drzwiach masz takie "dzinksy" do ręcznego zamknięcia drzwi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston76, ale to jest trochę dziwne bo rano (-3*C) otwieram normalnie auto kartą, odpalam, jadę dop pracy i pod firmą już nie można zamknąć z karty. postoi trochę np. dzisiaj 2 godziny i można normalnie zamknąć i otwierać do woli, a rano dalej to samo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz HF??

Czy słychać w czasie tego nieudanego zamykania podwójne klikniecie zamków??

Pytam dla tego, że przykładowo przy HF i padniętej antenie w drzwiach, karta może jeszcze być czytana przez antenę wewnętrzną i nie pozwala zamknąć auta, odczytując to jako pozostawioną kartę w środku. Po chwili, zasilanie samo się wyłącza i układ może się zerować, co pozwala na zamykanie i otwieranie auta.

To oczywiście dywagacje, chcąc logicznie wytłumaczyć to nienormalne zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było jak było wilgotno i mały mróz tak do -5 st. C to takie hece miałem. Auto otwierało się normalnie a nie można było zamknąć jednych drzwi. Postało na słoneczku to się zamykało i otwierało normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazł ktoś już odpowiedź w tym temacie? Ponieważ dziś i mi się to przytrafiło, samochód otworzyłem kartą, jak zwykle zresztą, natomiast zamknąć już go nie mogę:/ Sam centralny jako taki działa, bo naciskając przycisk od środka wszystko jest okey, natomiast jest brak jakiej kolwiek reakcji na przycisk znajdujący się na karcie. nie mam HF, jakieś rady?? Bo auto stoi otwarte i nie wiem jak długo jeszcze tak postoi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie próbowałeś to wymień baterię i sprawdź pilota z nową baterią. Natomiast, jeżeli dobrze pamiętam, drzwi można też zablokować przytrzymując przez parę sekund (przy otwartych jakichkolwiek drzwiach) przycisk blokady centralnego zamka wewnątrz. Potem, jak zamkniesz drzwi to wszystkie zamki powinny być zablokowane. Ale ponowne otwarcie będzie możliwe tylko znowu pilotem, albo mechanicznie kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!