Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Carminat Guidage informe


Rekomendowane odpowiedzi

DSX, A o co chodzi z tą godziną ? po Holendersku masz czy jak że nie umiesz wejść i ją zmienić ?

Co do przydatności Carminata a przynajmniej CN1 zgadzam się w całej rozciągłości że szajs jakich mało ,ale czego się spodziewać po Siemensie czy Sagemie porządnego.

Miałem to spolszczać ale "gdzie tu sens a gdzie logika" ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę jechał rano do domu to aż sprawdzę bo też mi się nie chce wierzyć że bez płyty się nie zmieni.

A grzebałem po zmianie czasu na zimowy i jest to w pierwszych " Settings*'ach " z pierwszego ekranu do których się wchodzi po podaniu Hasła [4112]

Tak przynajmniej jest w kolorowej Cmnt. 8000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy jacekw7, st220, Quba. Tematem postu jest Carminat 5000 model BE (Becker) 74xx i tego się trzymajmy. Na wstępie doprecyzuje mój problem. BE7433 mam od niedawna, gdyż poprzednie radio-navi BE7409 pewnego pięknego dnia podziękowało za współpracę. Wiem zatem dokładnie jak sprawa miała się z BE7409, do której pasują płyty SH1. Mam takie dwie, oryginalne. Były razem z samochodem. Zmieniałem tam nie raz godzinę i zawsze chciała ode mnie płytę. Po zainstalowaniu nowego radia (BE7433) i próbie przełączenia go w tryb navi na wyświetlaczu pojawia się jakiś komunikat. Nie jest on po angielsku, ani po niemiecku. Może to holenderski, może belgijski, a może francuski. Nie wiem. Domyślam się (tak było w BE7409), że chce bym zapodał mu płytę z mapą (tym razem SH3 - próbowałem SH1, ale od razu ją wypluł). Z tego co pamietam BE7409 ne pewno nie synchronizował czasu z sygnału GPS, a w konfiguracji nie znalazłem opcji dotyczącej zmiany czasu na zimowy-letni. Może BE 7433 to już ma. Jeśli zaś chodzi o zmianę godziny bez płyty to podejrzewam, że radio przy pierwszym (zupełnie pierwszym - dziewiczym) włożeniu płyty z mapą coś tam sobie wczytuje do pamięci i dzięki temu można później wielokrotnie przełączać radio w tryb navi bez podawania płyty z mapą. Wystarcza oczywiście do czasu, gdy radio zostanie odłączone od zasilania. Jak jest później proponuję kolegom sprawdzić u siebie.

 

Pozdrawiam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam problem z nawigacja w scenicu ojca. Nie wiem co to za model wygląda tak. Scenic to 2006 rok po lifcie na obudowie gpsu znajdującej się pod siedzeniem pasażera napisane jest że ma bluetooth i joystick przed podłokietnikiem.

Edytowane przez freak1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam posiadam Renault Scenic II grudzień 2005. W samochodzie posiadam nawigacje Carminat 8000. Wgrałem do niej polskiego lektora. mapkę też jakąś włożyłem. Pomógł by mi ktoś z wgraniem polskiego menu ? Potrzebuje softu z polskim napisami. Próbowałem aktualizować soft z tej płyty co był lektor, ale nic to nie dało, napisy nadal są po angielsku.

 

Oto dane nawigacji.

2453675200_1329147479_thumb.jpg1363102400_1329148092_thumb.jpg

Edytowane przez Lukasz2929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Renault Scenic II grudzień 2005.

Mam starszego scenika, ale moja navi wyglada jak twoja. Już nie pamiętam czy to jest to samo, wizualnie wyglada podobnie, ale prawdopodobnie twoja jest nowsza.

W spadku po poprzednim właścicielu dostałem płytki, mapke Polski(szukałem czegoś nowszego ale zawiesiłem poszukiwania bo jakoś nie mogłem znaleźć)

Ciesz się, że po angielsku. Ja miałem przez jakiś czas po niemiecku i dawałem radę hehehe. Potem zmieniłem z płytki na anglika, potłumaczyłem co trzeba i jakoś to lata. Też by się chciało po polsku. Widziałem w necie, chyba nawet na tym forum jakieś adresy do speców. Gdzieś sobie zapisałem adres w kompie do jakiegoś magika, ale mi uciekło i muszę przekopać dokumenty. Popatrz jeszcze na forum w tematach navi. Strasznie tego dużo...... :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy :l:

~~~~~~

~~~~~~

http://chomikuj.pl/mapy-gps/GPS+wbudowane/Carminat+8000

~~~~~~

Aktualnie mam tą mapę. 2010-2011 r.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter, 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje malej pomocy w zidentyfikowaniu modelu navi :

Part number: 4R-R2

HW number: 0102

SW number: 0218

Language-Number: 0522

Issued week/year: 40/07

Czy to jest Carminat Navigation Informée 2 ?? Czy 8000 ??

Ma ktoś namiary na soft z polskim menu oraz mapy pl i europy ??

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Koledzy. Jakiś czas temu przesiadłem się z Laguny do Meganki 1.5 DCI 105KM z 2005r z fabryczną kolorową nawigacją chowaną w konsoli i czytnikiem w bagażniku. Poprzedni właściciel sprowadził auto z Francji i przerobił navi na polską wersję tzn. polskie menu i cała mapą Europy łącznie z Polską. Poszperałem trochę w menu i udalo mi się uzyskać następujące informacje:

 

hpim0059j.jpg

 

hpim0060u.jpg

 

hpim0058p.jpg

 

Moje pytania są następujące: czy jest jeszcze nowsza wersja softu od tej, którą posiadam aktualnie i czy są nowsze mapy? Co można jeszcze "wycisnąć z tej nawigacji? Jeżeli jest nowsza wersja softu to czy po aktualizacji nadal będę posiadał polskie menu? Czy mapę również można zaktualizować?

Przejrzałem już kilkadziesiąt stron na forum odnośnie tego tematu i przyznam, że już się trochę pogubilem do tego stopnia, że nie wiem jaka to navi, 8000?c czy coś innego?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi i poświecony czas na przeczytanie mojego posta:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Dołączam się z prośbą o pomoc w znalezieniu odpowiednich map i języka polskiego menu.

Mam Scenica z 2007 roku, prawdopodobnie z Carminatem 2 (czytnik CD w radiu).

Pozdrawiam

Już wiem, posiadam Carminat 2. Dziś udał mi się wgrać mape Europy Wschodniej v31. Niższa wersja tj. v28 nie działa.

Należy przede wszystkim wypalić płytkę z jak najmniejszą prędkością. (Ja nagrywałem x4).

Szukam aktualnie softu z polskim menu.

post-43858-0-06893100-1332776769_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę późno bo czytałem od poczatku (z przerwami na drzemkę) :-)

Spisałem sobie z nawigacji.

U mnie jest tak:

Part Number

HW Number 0122

SW Number 0350

Prod.week 27

Prod. year 02

CSB. SW Number 3.01

Wg mnie jest to Carminat 800 ponieważ ma kolorowy, duży wyświetlacz

Wersja płytki do NAV. 5 version 3,5

Polska mapka jest chyba z 2009 r

Przejrzałem wszystko jeszcze raz. Jaka nowsza mapka pasuje do tego navi? Czy coś robić z softem czy może być bo jak czytam to bywa że przy ulepszeniach potrafi się uwalić navi. Przestawiłem na anglika i ostatecznie nie musi być po polsku.Teraz chodzi OK, ale przydałaby się nowsza mapa.

Ściagnałem coś ale to chyba nie to. Płytka ma być 700 czy też 800 MB? Na 700 nie chce wejsć bo to co ściagnąłem przekracza rozmiar płytki.

Jakby co to może ktoś wrzuci czy poda dobre źródło i kilka rad :-)

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!