Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

A co jeszcze sądzisz o amortyzatorach TRW? Cena ok. 115 zł na szt.

W sumie porzucając Recordy mam właśnie te trzy firmy do wyboru, TRW, Monroe, KYB. Z tym, że KYB to tylko z allegro bo w sklepach motoryzacyjnych są dużo droższe, obawiam się czy nie trafię na jakieś chińskie podróbki tej marki. Poza tym słyszałem, że ostatnio dość często wychodzą wadliwe egzemplarze tej marki.

Monroe mogę kupić już w sklepie znalazłem nawet po 122 zł szt., ale jest w necie bardzo dużo sprzecznych opinii, jedni piszą, że są ok, inni że dziadostwo zupełne.

Zależy mi przynajmniej na 2-3 latach bezproblemowej jazdy.

 

http://e-autoparts.pl/amortyzator-twin-p-235372.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRW osobiście bym odpuścił. Konstrukcyjnie są bardzo podobne do Recordów.

Jest to jedna z firm, która kupuje od konkurencji i sprzedaje pod swoim logo.

Na rynku amortyzatorów ostatnio dużo się dzieje. Jesteśmy zalewani przez produkty z Chin sprzedawane pod markami,

które nie wiedzą nic o ich produkcji. Tak więc producent jest jeden zmienia się tylko karton i naklejka :(

 

Weźmy np. taki Monroe firma z USA która od stu lat zajmuje się budową amortyzatorów. Mają swoje fabryki, centra rozwojowe itd.

W Stanach mają jakieś 80% procent rynku. Obecnie wszystko co idzie na Europę produkowane jest w Gliwicach.

Jak poszukasz w internecie znajdziesz wiele niepochlebnych opinii. Jak myślisz z czego to wynika?

 

Co do jakości to każdej firmie potrafi przydarzyć się bubel ale powiedzmy sobie, renomowanym producentom zdarza się to dużo rzadziej.

Dlatego właśnie tak trudno o obiektywną ocenę.

Może ktoś z forum wymieniał ostatnio w modelu jak w temacie i dorzuci swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Chyba jednak pozostanę przy wyborze Monroe 43095 w cenie 122 zł za sztukę. Mam nadzieję, że jakiś czas (przynajmniej okres gwarancji) na nich pojeżdżę tym bardziej, że rocznie robię ok. 10 tys. km.

 

Dodano: 27 mar 2017 - 12:24

Jednak zamówiłem Sachs 310118, znalazłem po 138 zł za szt. Mam nadzieję, że to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jednak z Sachsów nici, nawaliła firma która mi miała je dostarczyć, okazało się, że nie mają na magazynie, a że nie miałem czasu czekać to wymienione na Monroe 43095.

Po wymianie nie zauważyłem by auto się prowadziło inaczej niż na kilkunastoletnich oryginalnych Renault:D

Z pewnością nie ma odczucia "twardego tyłu" auta o którym to niektórzy pisali odnośnie amorków Monroe. Zobaczymy ile wytrzymają. Czeka mnie niedługo wymiana również z przodu bo lewy już cieknie, choć na stacji wyszło ok.

Nawiasem mówiąc nie wiem ile w tym prawdy ale mechanik przestrzegał przed amortyzatorami Sachs, które to podobno w ostatnim czasie często ulegają bardzo szybko awariom, wylaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!