Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Za pare dni będę wymieniał amortyzatory w tyle i cholerka nie wiem jakie mam kupić, to znaczy mam dylemat między olejowymi i gazowymi. Dokładnie nie wiem jaka jest różnica między nimi.

Co byście mi doradzili forumowicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko jedno byle markowe. Byłoby rewelacyjnie jakbyś założył Bilsteiny potem Kayaba i dalej inne ale nadal markowe. Bardzo dobrym wyborem pośrednim ceny i jakości są Gabrielle. Gazy są twardsze, sztywniejsze ale i wytrzymalsze, olejowy większy komfort ale kosztem wytrzymałości. Osobiście zakładałbym gazowe Gabrysie, ale tak jak wyżej : jak stać cię na Bilsteiny, ładuj Bilsteiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Vivaldi, no chyba nie bardzo masz racje bo w jednym aucie sportowe zawieszenie ma inna harakterystyke niz w drugim ! w golfie mialem zawias dosc niski tutaj do megany sa tylko -40 ! a pytam po to czy ktos maja to w meganie moze cos powiedziec o jezdzi na nim !

Jak się będą miały zesiurać to popuszczą tak czy inaczej
akurat to gazowki sa :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj trochę o gazach, myślisz że wypełniony tylko gazem ;-) ?

 

Co do modelu auta : nawet o tym nie pomyślałem w ten sposób co Ty. Przecież wiadomym jest , że musisz nawet sportowe kupić dedykowane do danego modelu. Nie robią zapewne jednej długości i grubości do SC oraz Subaru. Chodziło mi o sprawdzoną przez Ciebie wytrzymałość co do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi, kolego ale Ty dalej nic nie rozumiesz ! chodzi mi o to czy ktos ma to w megane i jakie sa jego odczucia !!!!!!!!!!!

Co do modelu auta : nawet o tym nie pomyślałem w ten sposób co Ty. Przecież wiadomym jest , że musisz nawet sportowe kupić dedykowane do danego modelu. Nie robią zapewne jednej długości i grubości do SC oraz Subaru
nie wiem z kogo robisz większego laika ze mnie czy z siebie :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie gazowe Magnum z tyłu... czuć różnicę, ale kiedy robiłem tylnią belkę to mechanik, który zajmuje się tylko francuzami powiedział, że tylnie zawieszenie lepiej pracuje na olejowych amortyzatorach. MI akurat bardzo przypadła do gudtu specyfika gazowych.

 

PS. Szybciej mogę wchodzić w zakręty :)

 

To chyba wierzchem śmigasz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
oryginalnie montowany był francuski RECORD

Niestety nie. APA - KYB, czyli popularne Koyaby. Tak przód jak i tył, wyjeżdżał fabrycznie na gazowych. Lepsza specyfika pracy, zwłaszcza przy niskich temp. Rzekoma większa twardość amort. gazowo - olejowego od olejowego to mit królujący chyba na wszystkich motoryzacyjnych forach. Ze względu na specyfikę tylnego zawieszenia w Megane (na szczęście Renault wycofał się już z forsowania w swoich konstrukcjach zawieszenia drążków skrętnych) zaleca się montowanie właśnie gazowo - olejowych amortyzatorów markowych producentów, w przeciwnym razie właściwości jezdne pojazdu mogą ulec pogorszeniu, nie mówiąc już o szybszym zużyciu tylnej belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit tak po pierwsze primo Kayaba a nie Koyaba a po drugie primo przedstaw trochę argumentów o tym, że na wszystkich forach się mylą a ty masz rację co do żadnej różnicy pomiędzy olojami a olejowo-gazowymi, a po trzecie primo skoro bez różnicy dlaczego zalecają fabrycznie gazowo-olejowe? Zaprzeczasz sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie wyjaśniłem to już w jednym poście w podobnym temacie, poszukaj sobie nie będę się dla ciebie powtarzał. Różnic jest wiele i ty o tym wiesz, od samej budowy po specyfikę pracy takiego amortyzatora. Skoro czytasz uważnie, a pewnie czytasz bo bawisz się w moderatora i mnie poprawiasz( albo jak wolisz w prof.Miodka) to zauważyłeś iż napisałem, że różnicy nie ma tylko w rzekomej większej sztywności amortyzatora gazowo olejowego nad olejowym, w kwestiach wymienionych przeze mnie choćby wyżej są, więc mi nie przypisuj proszę rzeczy których nie napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!