Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może to już było, ale nie znalazłem czy odpływ z parownika to ten sam co z podszybia <ok> I czy klapka przykrywająca filtr przeciw pyłkowy powinna być dociśnięta na maxa czy moze miec jakiś luz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wogóle nie mam pojęcia gdzie znajduje się parownik, a tym bardzie jego odpływ podacie jakiś namiar.Kiedyś normalnie jak klima była załączona to ciekło pod samochodem, a teraz wogóle czy temperatura zewnętrzna powietrza ma na to wpływ a może potrzeba dłuższej jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij filterek przeciwpyłkowy,nalej powoli wody do obudowy filterka i wtedy powinna pojawić ci sie woda pod autem .Tym sposobem najlepiej znajdzuiesz odpływ,a nawet go przepchasz jeśli jest zapchany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Czy ten odpływ z parownika znajduje się za nadkolem od strony pasażera? Jest tam gumowy wężyk. Mam problem z mokrym dywanikiem od strony kierowcy, korzystając z dobrej pogody jest już suszony tak samo jak gąbka która jest pod nim. Niestety pozostało najważniejsze tzn. znalezienie przyczyny przecieku ( klima, szyberdach, progi). Jest o tym sporo na forum ale więcej na temat Megane II. Może ktoś podzieli się spostrzeżeniami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie jest to wężyk gumowy swobodnie wiszący w komorze silnika koło blachy od strony kabiny- miałem dziś ten sam problem i okazało się że ten wężyk ma z dołu klapkę przymykającą się chyba zabezpieczenie aby żadne robactwo tam nie wlazło ręką ją odegniesz i delikatnie wlejesz wodę na parownik - chłodnica za filtrem pyłkowym i sprawdzisz czy leci.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info.

Zlokalizowałem ten wężyk, zrobiłem test z wodą i rurka jest drożna. Sprawdziłem tez kanaliki z szyberdachu i od strony pasażera ładnie spływa, natomiast od kierowcy zaledwie kapie, wiec może tu jest przyczyna. Musze zorganizować jaki drucik i sprawdzić. Próbowałem przedmuchać (tylko płucami :)), i czułem że szło ciężej niż z drugiej strony. Pierwszy raz woda pojawiła się właśnie po dużych opadach. Zastanawia mnie tylko jeżeli ten odpływ od szyberdachu jest niedrożny to którędy ta woda dostaje się do kabiny, bo nie mogę tego zlokalizować.Zobaczymy. Napiszę o dalszych postępach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w jakiś sposób bez wizyty u mechanika stwierdzić i zlokalizować ewentualny wyciek z nagrzewnicy? Wiąże się to pewnie z dużą ingerencją w auto i spora "rozbiórkę.

Klima działała do tej pory prawidłowo, ogrzewanie również.

Od momentu "zalania" nie używałem na razie klimy i ogrzewania, od tej pory jednak też nie padało więc przyczyn zewnętrznych też jeszcze nie wykluczyłem.

Muszę zrobić testy z włączoną klimą i ogrzewaniem. No i trochę wody chyba z węża na autko polać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to nagrzewnica ma drobne rozszczelnienie to może się okazać ze w trakcie jazdy gorąca woda wyleje ci się prosto na nogi. popatrz w okolicach pedałów po prawej. powinny tam być 2 węże lub rurki czy coś tam się nie skrapla na łączeniu i czy coś nie wypływa z obudowy nagrzewnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!