Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kiepskie przyspieszenie- sprawdź wtrysk


prokant

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz foto dokładnie mojego czujnika, czy tak ogólnie jak on wygląda.

ogólnie, może być fota z allegro.

Bo to może być właśnie ten elektrozawór lub ten czujnik

chcę mieć pewność, że ten czujnik to właśnie nie elektrozawór.

 

To jest ten elektrozawór:

http://megane.com.pl/megane-i-phii-elektro...F3r&start=0

u mnie on powodował zanik mocy. Kupiłem używany oryginał za 40zł (od laguny) i moc wróciła. Jak kostka będzie pasować to może być od innego diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, teraz wszystko jasne. W moim 1.9 102KM tego czujnika nie ma, jest tylko czujnik ciśnienia w kolektorze, ale wygląda trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał coś takiego to mógłbyś podjechać do mnie i byśmy sprawdzili

Dzięki za dobre chęci :mrgreen: , próbowałem załatwić u Krzyśka ale nie mieli nawet na podmiankę do sprawdzenia :-( (sprawdzali w kilku autach, niestety były z innymi numerami) teraz kombinuję w Ciechanowie może coś się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć za co odpowiedzialny jest ten czujnik a za co elektrozawór? I gdzie się ten czujnik znajduje?

 

[ Dodano: 2011-01-25, 21:21 ]

nie wiem czemu ale nie moge edytowac poprzedniego posta - poproszę o możliwie szybką odpowiedź, bo jutro rano jadę do magików i nie chce wyjść na debila, że ja ich zacznę jechać o cięgno ( sztangę) a tu czujnik będzie walniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy trudno wyczuć co jest nie tak w tym przypadku. Elektrozawór jest odpowiedzialny za podciśnienie regulującę zmienną geometrią łopatek. Natomiast czujnik mierzy ciśnienie doładowania za intercoolerem. Niestety jeśli wyskakuje błąd, może być coś nie tak albo z czujnikiem albo z elektrozaworem. Ponieważ jeżeli elektrozawór będzie nie sprawny, źle będzie chodzić zmienna geometria łopatek od turbiny co wiążę się ze złym ciśnieniem doładowania. Wtedy złapie to czujnik no i mamy już błąd na komputerze. Najlepiej jest właśnie podmienić czujnik ciśnienia od kogoś i przejechać się tak. Albo, gdy jesteśmy pewni że to nie czujnik, wypiąć wężyki od elektrozaworu i złączyć je razem, zobaczyć co wtedy będzie się działo.

http://www.fotka.pl/profil/arekkk89/albumy...6799ec948de93b7

1. To jest ten elektrozawór

2. Tam jest czujnik ciśnienia doładowania, niestety nie znalazłem zdjęcia na którym byłoby go widać. Jak zdejmiesz pokrywę, to jest on na plastikowym wężu wpięty, na pewno go zauważysz. Końcówka jego numeru seryjnego to pewnie będzie nr. 253.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czujnik który wczoraj zamówiłem (używany oryginał) dziś dotarł, wziąłem się zaraz za "robotę" i wymieniłem. Na razie po wymianie wszytko jest OK :mrgreen: , kontrolka serwisu się nie zapala auto chodzi bez zastrzeżeń :-D . Czyli w moim przypadku był to czujnik ciśnienia doładowania. Zobaczymy co będzie jak sobie trochę pojeżdżę, na pewno dam znać. Jeszcze raz serdeczne dzięki Wszystkim którzy mi pomagali w tym temacie. Pozdrawiam

 

Koledzy obiecałem że napiszę jak troche pojeżdżę, więc po przejechaniu ponad 1000 km na razie wszystko OK autko śmiga bezproblemowo :-D (oby nie zapeszyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem scenica z 2006 r, 1,9 dci. Okazuje się, że i u mnie w samochodzie występuje ta sama usterka. W pewnym momencie zapala sie komunikat: "sprawdź wtrysk". Nie jestem w stanie przekroczyć 150 km (chyba , że z górki) a obroty silnika oscylują w okolicy 3 tyś. Byłem w ASO w Długołęce z tym problemem. wymieniono mi elektrozawór na nowy. W efekcie zrobiłem około 5 km i elektrozawór padł nie byłem w stanie jechać szybciej niż 100 na godzinę i nie miałem wcale mocy do wyprzedzenia kogokolwiek. Wrócono do starego elektrozaworu. Sprawdzono czujnik doładowania i okazał sie być w porządku. Teraz do sprawdzenia pozostaje cięgno od turbiny. Według ASO ktoś mógł je nieumiejętnie regulować i dlatego dzieję się to co się dzieje. Muszę zaznaczyć, że komunikat nie występuje przy następnym rozruchu. A pojawia się w różnych momentach. Nie jest powtarzalny w konkretnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie będzie wina cięgna od turbiny. Cięgno to część mechaniczna, a błąd jest wynikiem błędnego odczytu z któregoś czujnika.

Byłem w ASO w Długołęce z tym problemem. wymieniono mi elektrozawór na nowy.

Teoria naciągana, ale czy wężyki założyli prawidłowo?

Ja obstawiam walnięty czujnik, tylko pytanie który?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety... Taka jest prawda. Na forum jest większa możliwość znalezienia rozwiązania takiego problemu. W takich sytuacjach jak ta można powiedzieć co kilka głów to nie jedna. Czasami rozwiązanie problemu jest bardzo łatwe ale tylko trafić w to konkretne jest bardzo trudno. Co do wężyków muszę zamienić je miejscami i zobaczę jak auto na takie rozwiązanie zareaguje. Pozostaje mi sprawdzać kolejne miejsca w których może występować problem. Niestety nie robiłem takich rzeczy wcześniej i nie ukrywam potrzebuję konkretnych wskazówek gdzie mam szukać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urbanek666, Twój problem przypomina mój i u mnie chodziło właśnie o cięgno. Po pierwszej przejażdżce jest zdecydowanie lepiej. ( u mnie była regenerowana turbina i goście dosłownie o 3/4 obrotu za słabo wkręcili śrubę reg. cięgno). Jeszcze testuje jak jest po regulacji, jednak tak jak próbowałem go "ciągnąć" na trasie z dużym obciążeniem ( w takich warunkach występował błąd) to teraz jest ok. Nie wiem jak w scenicu ale w megane nie trzeba wyjmować turbo żeby skorygować cięgno - piszę to, żeby Cię ktoś nie naciągnął na kosztowną robociznę i wymianę oleju ( wg. procedury renault)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowik8609 U mnie komunikat "sprawdź wtrysk" występuje w różnych momentach czasami przy osiagnięciu 3 tyś obrotów, a czasami przy niższych obrotach. Z regulacją cięgna muszę się umówić z mechanikiem, a że w tej chwili jestem "zarobiony" to trochę poczeka. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!