Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kiepskie przyspieszenie- sprawdź wtrysk


prokant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. Chciałbym zapytać o ten komunikat "sprawdz wtrysk " u mnie od kilku dni pojawia się ten komunikat po przejechaniu kilku kilometrów towarzyszy mu też wyraźny spadek mocy, tak że ciężko wyjechać pod większą górkę. Po wyłączeniu silnika i przerwie (np. pobyt w pracy :) )komunikat znika. Koledzy wspominali coś o czujniku doładowania turbiny. Mam pytanie gdzie go szukać? i czy samemu można spróbować go wyczyścić czy lepiej szukać mechanika? Pozdrawiam krzyhuu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

U mnie również zaświecił się kluczyk i pojawił się komunikat "sprawdź wtrysk". Zacznę jednak od początku. Od dłuższego czasu miałem odczucie, że auto nie ma takiej mocy jaką powinno mieć (131km) (131KM) jednak nie byłem tego pewny, nie mam auta długo więc myślałem czasem, że może po prostu przyzwyczaiłem się do mocy. Jednak wczoraj jadąc autostradą co jest istotne około 170km/h (więcej nie chciał pojechać, pomimo gazu w podłodze) zapalił mi się komunikat "sprawdź wtrysk". Auto jechało max 120km/h. Zjechałem z autostrady i wyłączyłem i włączyłem silnik. Kontrolka zgasła, błędu nie wywaliło. Najistotniejsze jest to, że już przy ruszaniu poczułem co to jest 130km 130KM, ruszył ostro, czuć moc, nie poznaje auta po prostu. Wcześniej auto muliło np. jechałem 80km/h na piątce i bardzo słabo przyśpieszało, jakieś względne przyśpieszenie było dopiero od 2500 obrotów. Chciałbym więc zapytać Was o radę co to może być bo widzę, że na forum nie było jeszcze takiego przypadku. Auto się samo naprawiło ale mam obawy, że to może wrócić.

Pozdrawiam!

 

Kolego John_Doe jest różnica między km (kilometrem) a KM (koniem mechanicznym). Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj błędy clipem, na pewno będą zapisane. Brak mocy w dieslu to temat rzeka - musisz podać jakieś konkrety (czyli odczytane błędy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!