Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[MANUAL] Jak założyć Lexus Looki do Scenic`a


Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam =)

Po długim czasie szukania elementów założyłem Lexus looki do mojego Scenica Iph I =D

 

Postaram sie wmiarę prosto wytłumaczyć co i jak robiłem =)

 

Zanim zamówicie takowe lampy do swojego Scenica, rozejrzyjcie się w okolicy czy dostaniecie panele żarówek do lamp tylnich Scnienic I ph II, bo inaczej nie założycie tych lamp.

Panel ten wygląda tak:

dscf5452x.th.jpg

Miałem okropny problem ze znalezieniem tych paneli.

 

Do rzeczy.

Do założenia nowych lamp potrzebne będą:

-Lewa i prawa ręka,

-Zwine palce ;]

-klucz 10

-farba i pędzel

-szlifierka kątowa z małą tarczą (ja miałem fi=6cm)

-Lutownica i opcjonalnie: krótki przewód.

 

Na przykładzie lampy prawej.Lewą robi się analogowo <ok>

Za pomocą klucza rozmiar 10 odkręcamy 2 śróbki. Znajdują się - jedna widoczna druga mniejwiecej tam gdzie strzałka pokazuje:

dscf5004r.th.jpg

Gdy odkręcimy widzimy takie cudo nie sprzatane od 11 lat :mrgreen:

dscf5435.th.jpg

Zaznaczyłem orientacyjnie miejsca, które trzeba wyciąć aby pomieścic nowe żarówki itp. i zapisałem Wam orientacyjnie po ile centymetrów po wycinałem w danym miejscu:

dscf5024.th.jpg

Gdy juz powycinamy zamolowujemy farbą miejsca cięć, aby rdza się nas nie przyczepiła.

W tak oto przygotowane miejsce mozemy przykrecić nowe klosze :mrgreen:

Chciałem zwrócic uwagę, że aby wymienić zarówke nie trzeba demontować całej lampy, bo słyszałem ze kbarann tak musi robić.

Zatem mechanikę mamay za sobą.Czas na elektrykę:

Trzeba przemieszać kable naszej wtyczki do panelu tak aby to jakoś świeciło ładnie ;)

Na wstępie powiem ze zamiast podłaczać światła przeciwmgłowe do naszych lamp, podłączyłem sobie dodatkowe lampy stopu. Na końcu opisze jak to wygląda.

 

Zajmijmy sie wtyczkami. Pokażę krótko bo nie ma co się tu rozpisywać.Mam nadzieje ze zrozumiecie.

Przed:dscf5026.th.jpg Po:dscf5049r.th.jpg

 

Mały instruktaz jak wyciagnąć kabelek z tej wtyczki.

Należy podnieść mała klapkę: dscf5007n.th.jpg. Oraz od spodu znajdują sie małe zapadki należy je podnieść i pociagnąć za dany kabelek aż wyjdzie z gniazda ;)

Wkłądamy kabelek w odpowiednie miejsce i zamykamy klapkę.

 

Na lampie od strony żarówek był taki pionowy plastikowy patyczek, który przechodził przez piankę (jak zobaczycie lampę to będziecie wiedzieli o co chodzi).Usunąłem go bo stwierdziłem ze nie jest do nie czego potrzebny ;)

 

Moje lampy działają tak:

kopiadscf5053.th.jpg

 

Czas pracy na prawą lampą....5h. nad lewą 1h. ;)

To chyba wszystko.

Jeśli macie pytania to pytajcie. Postaram się odpowiedzieć.

Mam nadzieje ze teraz będzie wiecej Sceników z Luxami ;)

 

Pozdrawiam,

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie
Chodzi mi o to, że chciałbym do swojego Scenica '98, włożyć lampy poliftowe (bo jakoś te lexusowe mi się nie widzą i są dużo droższe) i stąd moje pytanie, czy tyle samo wycinania będzie pod lampy poliftowe co pod lexusowe?

Dzięki

Pozdrawiam

 

Regulamin forum odnośnie cytowania postów się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze będzie tyle samo cięcia, choć ręki za to nie dam.

Wydaje mi się że tyle samo wycinania będzie ponieważ panele trzymające żarówki są większe. Mają 4 gniazda na żarówki w nieco innym ułożeniu.

 

Piszesz ze lexsusy Ci sie nie widzą a do Kbaranna sie zgłaszasz po nie ;]

Lexsusy fajne są :) wiekszy lans na mieście. oczywiście jak pasują do całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość jsordyl1972

Witam witam =)

Po długim czasie szukania elementów założyłem Lexus looki do mojego Scenica Iph I =D

 

Postaram sie wmiarę prosto wytłumaczyć co i jak robiłem =)

 

Zanim zamówicie takowe lampy do swojego Scenica, rozejrzyjcie się w okolicy czy dostaniecie panele żarówek do lamp tylnich Scnienic I ph II, bo inaczej nie założycie tych lamp.

Panel ten wygląda tak:

dscf5452x.th.jpg

Miałem okropny problem ze znalezieniem tych paneli.

 

Do rzeczy.

Do założenia nowych lamp potrzebne będą:

-Lewa i prawa ręka,

-Zwine palce ;]

-klucz 10

-farba i pędzel

-szlifierka kątowa z małą tarczą (ja miałem fi=6cm)

-Lutownica i opcjonalnie: krótki przewód.

 

Na przykładzie lampy prawej.Lewą robi się analogowo ;)

Za pomocą klucza rozmiar 10 odkręcamy 2 śróbki. Znajdują się - jedna widoczna druga mniejwiecej tam gdzie strzałka pokazuje:

dscf5004r.th.jpg

Gdy odkręcimy widzimy takie cudo nie sprzatane od 11 lat ;)

dscf5435.th.jpg

Zaznaczyłem orientacyjnie miejsca, które trzeba wyciąć aby pomieścic nowe żarówki itp. i zapisałem Wam orientacyjnie po ile centymetrów po wycinałem w danym miejscu:

dscf5024.th.jpg

Gdy juz powycinamy zamolowujemy farbą miejsca cięć, aby rdza się nas nie przyczepiła.

W tak oto przygotowane miejsce mozemy przykrecić nowe klosze ;)

Chciałem zwrócic uwagę, że aby wymienić zarówke nie trzeba demontować całej lampy, bo słyszałem ze kbarann tak musi robić.

Zatem mechanikę mamay za sobą.Czas na elektrykę:

Trzeba przemieszać kable naszej wtyczki do panelu tak aby to jakoś świeciło ładnie ;)

Na wstępie powiem ze zamiast podłaczać światła przeciwmgłowe do naszych lamp, podłączyłem sobie dodatkowe lampy stopu. Na końcu opisze jak to wygląda.

 

Zajmijmy sie wtyczkami. Pokażę krótko bo nie ma co się tu rozpisywać.Mam nadzieje ze zrozumiecie.

Przed:dscf5026.th.jpg Po:dscf5049r.th.jpg

 

Mały instruktaz jak wyciagnąć kabelek z tej wtyczki.

Należy podnieść mała klapkę: dscf5007n.th.jpg. Oraz od spodu znajdują sie małe zapadki należy je podnieść i pociagnąć za dany kabelek aż wyjdzie z gniazda :)

Wkłądamy kabelek w odpowiednie miejsce i zamykamy klapkę.

 

Na lampie od strony żarówek był taki pionowy plastikowy patyczek, który przechodził przez piankę (jak zobaczycie lampę to będziecie wiedzieli o co chodzi).Usunąłem go bo stwierdziłem ze nie jest do nie czego potrzebny :)

 

Moje lampy działają tak:

kopiadscf5053.th.jpg

 

Czas pracy na prawą lampą....5h. nad lewą 1h. :P

To chyba wszystko.

Jeśli macie pytania to pytajcie. Postaram się odpowiedzieć.

Mam nadzieje ze teraz będzie wiecej Sceników z Luxami :P

 

Pozdrawiam,

Patryk

Witam, kolego, mam kilka pytań:

-czy mógłbyś opisać jaki kolor jest do jakich świateł( jestem laikiem w tych sprawach i nie chciałbym zrobić jakiejś spinki w instalacji) :notacrook:

-zauważyłem, że w płytce na żarówki są dwa gniazda na wtyczki, jak się je podłącza ,

i ostatnie, na co jest ten kabelek który opisałeś na początku i do czego się go lutuje.

Przepraszam za tak może i głupie pytania, ale chciałbym wszystko zrobić jak należy. Lampy już zakupiłem, ale zwykłe po lifcie, kwestia gustu :) zapomniałem tylko powiedzieć sprzedającemu żeby oprócz płytek na żarówki wysłał mi wtyczki do nich, ale to nic, kupię gdzieś indziej . Jeżeli możesz to będę też pod gg. 2989592, dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziękuję bardzo. Tyle się naszukałem i poprzez szukajkę w różne sposoby, i na downloadzie i jeszcze w inne sposoby. Znalazłem do Megane, a do Scenic nie znalazłem. A kojarzyłem, że gdzieś to widziałem. Mam Cię robaczku, Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!