Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana płynu chłodniczego


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zmienić płyn chłodniczy. Oglądałem zdjęcia z instrukcją wymiany i odpowietrzenia na tym forum (słaba jakość), ale nie mogę zlokalizować 1 odpowietrznika. Proszę podajcie gdzie dokładniej mam szukac odpowietrzników w moim silniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferrit, ja u siebie dwa razy zmieniałem juz płyn chłodniczy i nidgy nie używałem odpowietrznika (poza tym go chyba nawet nie ma)... Po prostu ściągnij dolny przewód od chłodnicy spuść stary płyn, ściągnij cienki przewód znajdujący się na górze zbiorniczka wyrównawczego podepnij schlauf z wodą. Wypłucz cały obieg, podepnij wszystko z powrotem i nalej nowego płynu. Uruchom silnik i pomału dolewaj płynu, jak się silnik trochę nagrzeje daj mu po obrotach około 3-4 tyś. i się sam odpowietrzy. Pojeeździsz jeszcze troszkę kilometrów, dolejesz jezelki będzie trzeba i po sprawie. jak pisałem, robiłem juz to dwa razy i wszystko jest cacy... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na codzień zajmuję się silnikami i instalacjami gazowymi w których jak wiadomo trzeba podłaczać się pod obieg wodny. Nigdy nie miałem problemu z odpowietrzeniem i nidgy nie używałem w żadnym samochodzie odpowietrzników (są po prostu nie potrzebne). Szybkim skrutem: spuścić stary, wlać nowy, rozgrzać silnik, dać po obrotach i przytrzymać około minuty, skończone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej megance dwa razy spuszczałem płyn z układu i za każdym razem musiałem korzystać z odpowietrznika, zeby układ ruszył. W moim silniku odpowietrznik jest obok króćca wyprowadzającego płyn na chłodnicę (śrubka M6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn zmieniony. Wszystko OK. Co prawda widzę coś ze śrubką na przewodzie blisko wejścia węża do ściany kabiny - chyba wejście do nagrzewnicy. Może to być jakiś odpowietrznik. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam.  Odgrzeje znów kotleta. Wam pytanko ściągając wąż z chłodnicy nie zaleje żadnych przewodów leżących na spodzie komory silnika? Pytam bo jest tam dość mało miejsca i nie widzę wyjścia, żeby ich nie zamoczyć. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!