Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa ramienia wycieraczki


Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, ze uległa biodegradacji (tzn. cała zardzewiała i się rozpadła). Mnie się nie udało i wymieniłem na nową. Tam łożysko jest z jednej strony zablokowane podkładką sprężynującą samozaciskową. Rozleci się podczas demontażu (pewnie jest zardzewiała).

Jest na to rada, jedź na myjnie automatyczną - oni mają ubezpieczenie na taką okoliczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Dzięki będę walczył jak sobie poradzę dam znać

 

Nie cytujemy posta w całości, pisząc bezpośrednio pod nim. Naruszasz regulamin. :) - gojgien

 

[ Dodano: 2009-09-04, 13:52 ]

SUKCES! Łożyska wymienione, skręcone na śrubę i jest OK! łożuska wkleiłem na klej epoksydowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

maskarada najpierw sprawdź pióro, co do ceny w serwisie chociaż nie jest zbyt niska to i tak twierdzę że jeżeli znajdziesz używaną to możesz niewiele mniej zapłacić, a nowa jednak będzie nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie. u mnie takze wycieraczka (od strony pasazera) nie zbiera dokladnie wody. pozostaje woda na szybie po prawej stronie lusterka wstecznego/czujnika deszczu. piora mam nowe. takze zmienialem na inne, ktore mam w zapasie oraz lekko wyginalem ramie ... i efekt ten sam (dokladnie nie zbiera wody, ale plus ze wycieraczki nie szaleja). dodam, ze taki sam problem ma kolega. on podgial prawe ramie wycieraczki (nie wiem czy pomoglo). i moze ktos ma jakis pomysl zeby nie kupywac kompletu pior za ok. 160 zl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów miałem to samo luz na ramieniu (pod plastikową osłoną zamontowaną na ramieniu) był tak duży,że wycieraczka nie zbierała wody w środkowej części pióra (luz można sprawdzić dociskając ten plastik do szyby) Usterkę usunąłem wciskając podkładkę samozaciskową w miejscu połączeń ramienia z płaskownikami które mocowane są do bolców od silniczka. Minęły 3 miesiące i na razie jest ok. Radzę kupić więcej podkładek bo w czasie zakładania mogą pęknąć lub wystrzelić koszt ok. 0,30PLN/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

mam podobny problem, czy jest ktoś kto może udzielić wyczerpującej informacji jak poradzić sobie z naprawą? Chce się dobrze przygotować, żeby nie rozebrać połowy auta i dopiero szukać części po mieście :)

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelolsztyn

witam. 1. doraznie i dziala - zdejmnij pioro z ramienia wycieraczki i przyloz delikatnie do szyby. koncowka ramienia wycieraczki musi idealnie rownolegle przylegac do szyby (wtedy ladnie zbiera wode, snieg). jezeli jest zwichrowana, nalezy ja odpowiednio skrecic w lewo lub w prawo za pomoca np. szczypiec 2. podkladki - lipa, nie wiem 3. wlacz wycieraczki i wyciagnij karte zeby ustawic je w pozycji pionowej. wtedy zauwazysz czy przy przegubach wycieraczki (sa dwa) jest wszystko ok (nie ma rys i otarc) oraz nalezy sprawdzic czy na tych przegubach nie ma luzow. 4. ja osobiscie doraznie skrecilem ramie i czekam na wymianie calego ramienia (m-445 zl + r-40 zl ) :) dodam, ze podczas jazdy zle zbierala wycieraczka wode oraz wpadala w wibracje (lekki denerwujacy stukot o szybe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, dzisiaj sprawdziłem i wszystko wskazuje na to że są luzy na przegubach. Jutro mam w planie rozebrać całość. Dam znać o wynikach.

 

Pozdrawiam

M

 

[ Dodano: 2009-12-29, 22:17 ]

Jestem po zdjęciu ramion jest tak jak przypuszczałem - luz na łożyskach, konieczna wymiana łożysk, lub nowy komplet ramion wycieraczek. delikatnie wygięte lepiej zbieraja, na jakis czas musi wystarczyć.

czy ktoś wymieniał te łożyska? czy koniecznie trzeba kila setek wydać :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

dopadła mnie przypadłość prawej wycieraczki więc podbijam temat. Czy udało się komuś skutecznie naprawić ramię czy ratuje mnie jedynie nowa część (450PLN)?

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

podaję przepis na łatwe naprawienie prawej wycieraczki gdy niezbiera wody- przyczyną u mnie było wyrobienie sie łożysk naprawa wygladała tak:

po odkręceniu wycieraczki -dwa ruchome płaskowniki są przynitowane dokładnie nitem 8mm rozwierciłem je wiertłem 7 pieknie wszystko wypadło. W środku otworu w miejscu łozyska w głównym ramieniu jest taki kołnierz w którym obracaly sie kulki łozyskowe to zeszlifowałem na równo zwykłym małym kamieniem do szlifowania na wiertarkę czas pracy na jeden otwór 15 min Średnica otworu po zeszlifowaniu wynosi wtedy 19mm zakupiłem łozyska w sklepie o srednicy własnie 19 mm koszt jednego łozyska wynosi dokładnie 1 zł. - wkleiłem je równo. płaskowniki równiez przynitowałem do łozyska i jak do tej pory wszystko działa bez problemu. jak zrobie rysunki to podeśle bo zdjec nierobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!