Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence
Sign in to follow this  
Bolek G

Megane II phI wymiana drążka kierowniczego

Recommended Posts

Bolek G    0

Witam szanownych Forumowiczów.Mam pytanie: czy można wykręcić drążek kierowniczy w Meganie II kluczem typu: żabka ( zwykły klucz do rur),lub innym kluczem. Wiem ,że od spodu jest dosyć ciasno,sanki pod silnik,wahacz.Za duzo miejsca niema na manewry kluczem. Wiem że warsztaty mają do tego odpowiedni klucz -ściągacz typu samozaciskowego. Proszę o jakąkolwiek doradę. A może ktoś z kolegów miałby taki klucz, i za drobną opłatą byłby w stanie pożyczyć.

Pozdrawiam.

Bolek G    0

Witam .Dzieki za doradę,ale do Krakowa to mi trochę czasu zejdzie,nieprzyjadę.Ale dzięki za chęci.Popytam jeszcze u znajomych mechaników.Może ktoś by taki ściagacz załatwił.

Jak się ma odpowiednie narzędzia,to jest moment i drążek kierowniczy z końcowką zrzucone.

pozdrawiam.

marek10010    0

A mnie się udało ;) . Odkręcić koło i do góry , maksymalny skręt kierownicą i można już złapać drążek.Bez wielkich problemów dało się odkręcić. Robiłem to po lewej stonie,nie wiem jak po prawej ,ale pewnie też tak można.Pozostaje już tylko ustawić zbieżność i po krzyku. :mrgreen:

Bolek G    0

Marek10010 ,wykręcałeś drążek kierowniczy z kanału ?? czy od strony zdjętego koła ??

marek10010    0

Wkręcałem z kanału. Można od stony zdiętego koła ale jest to bardzo niebezpieczne gdyż trzeba się położyć pod samochodem aby zdiąć osłonę drążka :-x . Jak się ma zdiętą osłonę drążek można odkręcić nie wchodząc do kanału i nie kładąc się pod samochód. Zbierzności też nie ustawisz bez kanału :-( .

Bolek G    0

Dzięki za informacje. jak się wezmę za wymianę to napiszę jak mi poszło.

pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-09-18, 09:13 ]

Witam ponownie. Wymieniłem sam drążek kierowniczy i końcówkę drążka kier.

wykręcając żabką -kluczem do rur.Nowy drążek kier. przykręciłem kluczem 32mm.

Jeszcze raz ,dzięki za dorady i pozdrawiam.

Kuzynpit    1

Zrobie mały up tematu bo nurtuje mnie jedna rzecz. Byłem na razie u jednego mechanika we wro ale ciekaw jestem zdania pozostałych. Chodzi o koszt wymiany drażków na osprzęcie trw +zbieżność. Za całość policzył mi 500zł. Czy w innych miastach jest podobna stawka?

bania    0

Kuzynpit, ja za zbieżność płace 70pln a drążki są w cenie ok 70pln/szt. Chyba trochę dużo Cię podliczył!

Edited by aston76

Kuzynpit    1

No właśnie też tak myśle bo kalkuluje. Same drążki to 70zł sztuka+koncówki ok 30-40szt to daje za obie strony 200zł+ zbieżność max do 100zł to i tak wychodzi jakby 200zł za robocizne?!

Edited by Kuzynpit