Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana drążka kierowniczego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Forumowiczów.Mam pytanie: czy można wykręcić drążek kierowniczy w Meganie II kluczem typu: żabka ( zwykły klucz do rur),lub innym kluczem. Wiem ,że od spodu jest dosyć ciasno,sanki pod silnik,wahacz.Za duzo miejsca niema na manewry kluczem. Wiem że warsztaty mają do tego odpowiedni klucz -ściągacz typu samozaciskowego. Proszę o jakąkolwiek doradę. A może ktoś z kolegów miałby taki klucz, i za drobną opłatą byłby w stanie pożyczyć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Dzieki za doradę,ale do Krakowa to mi trochę czasu zejdzie,nieprzyjadę.Ale dzięki za chęci.Popytam jeszcze u znajomych mechaników.Może ktoś by taki ściagacz załatwił.

Jak się ma odpowiednie narzędzia,to jest moment i drążek kierowniczy z końcowką zrzucone.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się udało ;) . Odkręcić koło i do góry , maksymalny skręt kierownicą i można już złapać drążek.Bez wielkich problemów dało się odkręcić. Robiłem to po lewej stonie,nie wiem jak po prawej ,ale pewnie też tak można.Pozostaje już tylko ustawić zbieżność i po krzyku. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręcałem z kanału. Można od stony zdiętego koła ale jest to bardzo niebezpieczne gdyż trzeba się położyć pod samochodem aby zdiąć osłonę drążka :-x . Jak się ma zdiętą osłonę drążek można odkręcić nie wchodząc do kanału i nie kładąc się pod samochód. Zbierzności też nie ustawisz bez kanału :-( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. jak się wezmę za wymianę to napiszę jak mi poszło.

pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2009-09-18, 09:13 ]

Witam ponownie. Wymieniłem sam drążek kierowniczy i końcówkę drążka kier.

wykręcając żabką -kluczem do rur.Nowy drążek kier. przykręciłem kluczem 32mm.

Jeszcze raz ,dzięki za dorady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Zrobie mały up tematu bo nurtuje mnie jedna rzecz. Byłem na razie u jednego mechanika we wro ale ciekaw jestem zdania pozostałych. Chodzi o koszt wymiany drażków na osprzęcie trw +zbieżność. Za całość policzył mi 500zł. Czy w innych miastach jest podobna stawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak myśle bo kalkuluje. Same drążki to 70zł sztuka+koncówki ok 30-40szt to daje za obie strony 200zł+ zbieżność max do 100zł to i tak wychodzi jakby 200zł za robocizne?!

Edytowane przez Kuzynpit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mnie (też wro) mechanik za wymianę drążków kierowniczych+sworznia+2tuleje wziął za robocizne 500zł. (bez częsci i zbieżności).

Mówił, że duży problem sprawił fakt, że trzeba było ściągnąc belkę, więc 500zł za załość to bym raczej był zadowolony :D 

Edytowane przez Piwniczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasował Cię tak bo robił za godzinę. W większości warsztatów masz za usługę. Np: wymiana wahacza 60 zł +/- 20 zł w zależności od trudności, czy idzie szybko czy są utrudnienia np: śruba nie puszcza itd. Wymiana drążków nawet 30 zł +/- 20 to masz 50 czyli 100 za 2 sztuki. Za końcówki przeważnie biorą więcej bo śruby kontrujące są największą przypadków uparte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!